Dac+amp k HD 600

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 9. 10. 2019 07:48

Já myslím,ze poplatkům se asi nevyhnes.Pokud to půjde direct z nemecka,tak tam uz budes mít DPH pripoctené.Pokud to jde ze států mimo EU,je takrka vzdy clo +dph vypocteno.
Za poslední dva roky mi neproslo snad nic....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 9. 10. 2019 08:27

Noo bol tu uz spominany Schiit Vali 2 a kombinaciu Sennheiser HD650 + Vali 2 + Modi 3 (alebo multibit podla rozpoctu) velmi chvalili v jednej recenzii...takze aj toto by bolo riesenie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 9. 10. 2019 09:42

Jen jsem ještě pohledal recenze DAC-amp FiiO K5 Pro a 11 zákazníků na Amazonu je s ním
velmi spokojeno ..... zatím je málo zákaznických recenzí, páč se jedná o novinku na trhu
( cca necelé 2 měsíce na trhu, nejdříve na asijském a americkém ) ..... přesto si troufnu tvrdit, že "dospělá" domácí sluchátka do impedance 300 ohmů zvládne uřídit v pohodě a cena je velmi sympatická :-) .... bohužel některým "znalcům" při vyslovení značky FiiO naskakuje v lepším případě husina :-))) ..... jsem si toho velmi dobře vědom z pročítání "moře" zdejších vláken o všemožných mašinkách na zvelebení zvuku pro naše citlivé uši. Myslím, že tahle mašinka rozhodně patří k tomu lepšímu, co FiiO vyprodukovalo .... a nezaslouží si přehlížení jenom proto, že je to FiiO :-).
tady je odkaz: https://www.amazon.com/gp/product/B07WT ... merReviews
a posouzení nechávám na zájemci ..... nejsem profík, nechci vychvalovat, ale pro mě je to
čistě subjektivně velmi dobrý DAC-amp za solidní cenu, který mi zase posunul zážitek z poslechu hudby domácích sluchátek o kousek výš. ( při poslechu z PC, noťasu, MP-trojky i noční poslech TV )
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2019 10:00

Predpokladam, ze si si recenzie presiel a vies, ze ten DAC/Amp ma pomerne svetly prejav, nehodi sa ku kazdym sluchatkam a kazdemu - podla toho, aky zvuk preferuje. Recenzoval ho BBGAR na YT a aj kropka audio.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 9. 10. 2019 10:12

Ano všechny recenze mám načtené, neřekl bych, že má světlý projev, spíš neutrální ;-) ..... ale to je podle sluchu každého soudruha :-D ..... máš pravdu, že nemůže vyhovět všem a ke všem sluchátkům .... to je jasné ..... takový DAC-amp snad ani neexistuje, aby vyhověl všem. Nicméně k mým dvěma zvukově poměrně dost
odlišným domácím otevřeným sluchátkům ( starší Senny a novější AKG-čka ) vyhovuje velmi ;-) .... a zvuk je asi
tak o 2 parníky :-D lepší než poslech bez něj. Ale samozřejmě každý máme danou "kvalitu" zvuku někde jinde,
je to hodně subjektivní parametr.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2019 11:13

Aha, ty ho uz mas doma, sorry, to mi uniklo :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 10. 10. 2019 08:31

Ahojda,
no mám ho něco přes týden a jsem vážně spokojenej ;-) , pro zakoupení mě přesvědčila hlavně
srovnávací a měřící recenze z fóra: www.audiosciencereview.com. Následné ohlasy lidí, i jejich
komentáře a srovnání ..... kde se mluví například o hranici slyšitelnosti rozdílů ve zvuku v porovnání
s některými dražšími Dac-ampy :-)) , pouze se mi začíná potvrzovat, že ne pokaždé je potřeba sahat
hluboko do šrajtofle :-D při požadavku na zkvalitnění zvuku.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... 118/page-3
https://www.audiosciencereview.com/foru ... 824/page-3
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 13. 10. 2019 19:05

Jak by hrálo například kombo Topping D30 + JDS Atom?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 10. 2019 08:57

Hůř než kombo Modi+Vali. D30 mi vždycky přišla "nelichotivá" - řezavá ve výškách. Vali 2 se správnou lampou utlumí mid bass bump a nažehlí výšky.
Ne že by to bylo špatné kombo, ale je takové dost sterilní. Jak jsem psal, HD600/650 chce lampy, pak začne odhalovat svá tajemství :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 14. 10. 2019 09:18

Co jsem četl o Vali v recenzích, tak je to spíš takový placebo tube amp. Není to "pravý" elektronkový zesilovač. První volbou z tube ampů by byl asi DarkVoice 336, ale mám obecně k tube ampům trošku rozporuplné pocity jako k něčemu přežitému...navíc pekelně topí a "žere" např. 60 W.
Podle mě je neprve vhodné pořídit nějaký "čistý" solid state zesilovač, naposlouchat a pak si až třeba hrát s lampama. Ale nevím, nemám zkušenosti...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 10. 2019 10:40

Nepovažuju se za velkého sluchaře a např. rozdíly mezi mnoha DACy bych při slepém testu nepoznal. ALE pokud u Valiho prohodíš elektronky, rozdíl je skutečně výrazný a vliv na zvuk podstatný. Výraz "placebo" je tedy dost mimo. Co je ovšem pravda, že zvuk není tak charakteristicky lampový/"sirupovitý" jako u (starých) čistě lampových zesilovačů (např. Bottlehead Crack).
Schiit má někde, tuším na Headfi, hodně podrobný článek o vývoji Valiho. Vysvětluje tam, že hybridní zesilovač si bere to dobré z obou světů.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 14. 10. 2019 12:41

Jo, rozumím. Výraz placebo jsem asi použil špatně. Myslel jsem tím, že to není ten "pravý" lampový zvuk. Musí to být kompromis. Ať už z toho důvodu, že Vali, pokud se nemýlím, nepracuje s tak vysokým napětím, jaké elektronka "potřebuje". Tuším, že Vali jede na 60 V a např. DarkVoice řádově více...nerozumím technické stránce věci, jen jsem to četl, že to má vliv.

Taky jsem nikdy neslyšel rozdíl mezi elektronkou a tranzistorem. Jediný slušnější zesilovač, co jsem slyšel, bylo Chord Mojo v Audigu...takže se fakt nemůžu k ničemu vyjadřovat.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 10. 2019 18:26

Tady ty levné hračky nemají elektronky v koncových stupních, ale pouze v předzesilovači. Proto se nekoná ten pravý lampový zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 21. 10. 2019 22:51

Co říkáte na Topping D50? Podle recenzí docela slušný DAC. S čím to spárovat? A co byste upřednostnili z trojice JDS Atom, Topping A30 a Magni3?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků