Onkyo TX-NR*** hdmi problém - nejde zvuk

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tihlous 9. 1. 2019 01:24

Ještě mě napadá se zeptat - ty problémy s HDMI, kvůli kterým se pak měnila celá deska, byly trvalý? Jakože to jednoho dne přestalo fungovat a už to nikdy nenaběhlo? Nebo sem tam jo, sem tam ne? A spolu s tím kleklo i přehrávání po síti (DLNA) + vTuner, nebo to na sobě nezáviselo? Pátrám totiž, a furt se mi to nějak nezdá...
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tihlous 11. 1. 2019 15:25

Doufám, že to teď nezakřiknu, ale včera jsem spíš jenom tak ze srandy, že už snad nic nemůžu pokazit, zkusil aktualizovat firmware v tom mým AVR, stáhnul jsem nejnovější dostupnej ze stránek Onkyo, a voila! od té doby HDMI standby funguje jak má :-) Asi to teda byla nějaká nekompatibilita něčeho s něčím, něco si asi nerozumělo nebo já nevím... Když jsem předtím ještě zkoušel takovej malej android box - MINIX NEO X8H, tak přes receiver to zvučelo jak když prostatik čůrá, spíš jenom takový škrkance zvuku. Napřímo bez problémů, zrovna tak Blu-ray přehrávač LG BP135. Tak to su asi rád, a doufám, že to už tak vydrží herdek :-)
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tihlous 1. 2. 2019 22:05

Teď už to tu zřejmě moc nežije, ale stejně se ještě zeptám, třeba se nějakej náhodnej kolemjdoucí najde: jak moc často se spouští ventilátor? Koukal jsem, že shora pod krytem jeden je, občas při provozu mi v receiveru cvakne, jako nějaký relátko, ale ventilátor furt stojí, nebo aspoň jsem si zatím nevšiml, že by někdy chladil? Přitom ten horní kryt mi přijde už celkem dost teplej - ruku na něm udržím, nespálím se, ale není to úplně málo. Tak třeba je teplej furt málo na aktivování ventilátoru, anebo mi nefunguje, heh :-)
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 3. 2. 2019 20:23

Dokud z toho nepůjde kouř, tak bych to neřešil ;)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 2. 2019 22:40

A až půjde,tak už vůbec ne.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tihlous 4. 2. 2019 01:39

Heh, tak jsem do toho ventilátoru šprtl, jestli jako není třeba nějakej zatuhlej nebo tak, a on se roztočil, a točí se od té doby furt, i ve standby režimu. Lze teda vypozorovat, že se točí různou rychlostí - při zátěži tak rychle, že nelze rozeznat lopatky, když je vychladlej, tak viditelně pomaleji. Těší mě, že funguje, ale jestli to takhle má být....? :-)
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 2. 2019 08:26

To jako,ze uz se nezastavil?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 4. 2. 2019 10:09

:hm čistě laicky bych si myslel, že ve stand-by nemá důvod se točit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tihlous 4. 2. 2019 11:41

Nee, už se od té doby zřejmě nezastavil, aspoň co jsem si všiml. Samozřejmě u toho nesedím od té doby nonstop. Důvod k tomu zřejmě nemá, i když i ve standby módu není studenej, mírně hřeje - mám HDMI thru zapnuto, aby děcka mohly čučet na pohádky a nemusely u toho topit receiverem...

Nějak zvlášť mi to nevadí, je to absolutně tichý a ty otáčky nejsou vysoký - tipl bych to tak na 500 ot./min., ale prostě mě to zajímá proč to tak je...
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 2. 2019 12:37

Ja bych se zcela logicky domnival,ze s tim ventilatorem je neco v neporadku. Nejprve se netocil a musel jsi mu fyzicky pomoci,ted jede nonstop. Ale pokud ti to v hlavě nehlodá....
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PetrJč 6. 2. 2019 22:19

tihlous píše: ale prostě mě to zajímá proč to tak je...

Nevím jak v návodu, ale v servisním manuálu je to vysvětleno. Řízení otáček pracuje s několika proměnnými:
a) Teplota na chladiči snímaná teplotním čidlem - THERMAL
b) Usměrněné výstupní napětí z koncových zesilovačů – VOLH
c) Druh provozu
Vše je vyhodnoceno v procesoru MPU a přes regulační tranzistor jsou řízeny otáčky ventilátoru.
Viz obrázek s hodnotami provozu, teploty a napětí.

Ventilátor byl zřejmě zatuhlý. Stálo by za to ho vyčistit a namazat ložiska hodinářským olejíčkem. Pro samotný receiver by bylo žádoucí, aby byl funkční.

PS. Jednotlivé modely se mohou trochu lišit, ale principiálně si myslím, že to bude velmi podobné…
Přílohy
ventilátor_Onkyo.JPG
PetrJč
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 8. 2019 16:10

Je Onkyo jeste poruchove jako znacka? :)
Treba
https://www.alza.cz/onkyo-ht-s7805-cern ... 70.htm?o=1

a nebo radeji jit cestou s Denon? U Denon jsem zase cetl ze maji horsi a starsi nastaveni ci menu ty pristroje.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 24. 8. 2019 19:28

Nejméně reklamací má Yamaha.Jiný AV reciever bych dnes nekoupil.Ale je to samozřejmě Tvoje volba.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jekyllus 9. 10. 2019 22:05

Zdravím ve spolek. Bohužel se velice pravděpodobně přidávám do zástupu zákazníků Onkya postihnutých vadnou HDMI deskou. Můj TX-NR515 (2012) přestal komunikovat po síti a nefunguje zvuk. V minulosti se mi to už párkrát stalo, ale relativně rychle to samo odeznělo - rozhodně dříve, než jsem tomu začal pořádně věnovat pozornost. Nyní, když už je to zřejmě definitivní (po přečtení této diskuze) můžu jen litovat, protože jsem o rok prošvihl možnost ofiko výměny zdarma.
Každopádně bych rád toto AVRko udržel při životě ještě nějaký pátek proto jsem napsal do AViServis.cz, popsal problém a poptal odhadovanou cenu opravy. K mému zděšení jsem po dvou dnech dostal odpověď, že pokud se potvrdí vadná HDMI deska tak mám počítat s opravou v ceně cca 8.000,-. S mizivou nadějí na jinou (levnější) závadu jsem AVR odvezl do zmiňovaného servisu na diagnostiku a začal se po webu poohlížet po alternativních modelech, abych si udělal obrázek o cenách nových přístrojů. Ležel jsem v tom teď 3 večery a dopracoval se bohužel zase k Onkyu - TX-NR575E (2017), který heureka inzeruje za 10k čili oprava starýho za 8k nedává smysl. Díky fóru mám teď ještě v záloze cestu do Hradce s inzerovanou opravou za slušných 1.200,- nicméně pro případ, že by ani to neklaplo neporadil by mi tu někdo prosím s ne-Onkyo alternativou k té TX-NR575E, která výbavou a cenou přesně zapadá do mých představ?
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 10. 10. 2019 06:35

Ako fanusik Yamahy by som ti odporucil model RX-V585. Mal by byt parametrovo velmi podobny tomu Onkyu. Cena vyssia ale na Amazone je novy za 440 EUR, co je uz celkom blizko tvojmu rozpoctu...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků