Uzavrete circumauralne sluchadla so silnejsimi basmi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 8. 10. 2019 09:51

Hladam vhodne uzavrete sluchadla so silnymi basmi, mal som Koss PRO3AA, bola to verzia ktora sa lamala, mne sa zlomili 2x, aj ked som bol velmi opatrny, pri beznom pouzivani, mal som dozivotnu zaruku, ale vymenil som ich za AKG K 272 HD, tie boli kvalitnejsie, ale chybali mi tam basy, boli velmi slabe, urcite chcem teda silnejsie, ale nemusia byt take ako maju KOSS-y.

Poziadavky:
- cena asi 50-150€
- dobry pomer cena/kvalita
- uplne uzavrete
- velke circumauralne musle, idealne nie okruhle
- kvalitna konstrukcia, prip. aj skladatelna
- silnejsie basy
- klasicke, prip. aj herne
- kabel idealne odpojitelny
- pripadne aj predlzena zaruka

Prosim o tipy, aj viac modelov, rozne cenove hladiny, znacky.

Doplnim, ze ich budem pouzivat hlavne na PC so zvukovkou X-Fi Titanium PCI-E, na filmy, hry, hudbu (roznu), mp3 do 320kbps, nie FLAC, nie som audiofil, ale pocujem rozdiely viac ako ini, takze rozdiel medzi 20€ a 100€ sluchadlami asi rozoznam.

Dakujem.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 8. 10. 2019 14:20

Ahoj,
Shure SRH840 by dle me splnila tva ocekavani. Pouzivam je s velurovymi nausniky HPAEC940 a jsou s nimi i velmi komfortni.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 10. 2019 18:12

AT ATH M50x
AKG K371
Mackie MC-150
KRK KNS-6400
KOSS SP540
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 10. 2019 21:50

MassDrop Fostex TH-X00 pokud jde o silnejsí bas,tak tady si ho uzijes.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 10. 2019 11:25

Dakujem za tipy.

akburt - MassDrop Fostex TH-X00 - v recenzii som nasiel toto:

"-naušníky - nemusí všem vyhovovat malý otvor na ucho"

To je problem, ja mam vacsie usi, nie prilis, ale ani na nausniky pri AKG K 272 HD som si nevedel zvyknut, tlacili aj po par tyzdnoch - a cenu som nasiel $420, takze tieto nie.

bacil2 - dik, ale toto mi velmi nepomohlo vo vybere, AT ATH M50x mi radili aj inde, ale co tie ostatne, su lepsie, horsie, ako su na tom basovo?

Len upresnim tu poziadavku na basy, mal som KOSS, ale nikto mi uz ziadne KOSS-y neodporuca, kvoli celkovej kvalite - ja chcem tiez nieco kvalitnejsie, nie len basy, teda co najkvalitnejsie celkovo a aspon mierne silnejsie basy ako priemer a urcite silnejsie basy ako maju AKG K 272 HD.

Inak najviac mi odporucaju Beyerdynamic DT770 Pro a Audio-Technica ATH-M50x, prve su asi zvukovo kvalitnejsie, no nie su skladacie, nemaju odpojitelny kabel, druhe su skladacie, maju odpojitelny kabel a mozno aj lepsie basy, ale celkovo su asi mierne horsie co sa tyka zvuku celkovo a mohli by mi byt male, resp. tlacit.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2019 13:42

Idealne sluchatka za 50-150 Eur nie su, vzdy budes musiet volit nejaky kompromis a nie sa v tom takto piplat a riesit predlzenu zaruku, odpojitelny kabel a este neviem co. Za mna Beyrdynamics DT770, splnaju vacsinu tvojich poziadaviek a obcas su aj v bazare.
Este jedna poznamka, snad nevadi, ze som priamy : "nie som audiofil, ale pocujem rozdiely viac ako ini" - s tou zvukovkou a rozpocte pre sluchatkach moc rozdielu oproti tym inym pocut nebudes. Ak je to tak, ako pises a rozdiely vnimas, preco rovno nejst do niecoho, kde tie usi o tie rozdiely neochudobnis ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 10. 2019 14:06

Dreamer píše:bacil2 - dik, ale toto mi velmi nepomohlo vo vybere, AT ATH M50x mi radili aj inde, ale co tie ostatne, su lepsie, horsie, ako su na tom basovo?

Keď si chcel tipy, tak som Ti nejaké dal ... čo by si ešte chcel?
Všetky tie sluchátka majú podľa mňa viac basov ako K272. Zvuk Koss PRO3AA nepoznám a absolútne netuším čo si akurát Ty predstavuješ pod pojmom "silnejšie basy". Ja by som si z tých štyroch tipov vybral K371, ale ja nie som Ty ;-)
... a DT770 neodporúčam, lebo ich nemám rád a nespľňajú aj tri Tebou uvedené požiadavky
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 10. 2019 14:20

bacil2

Dik za odpoved, ktore 3 poziadavky nesplnaju DT770? Tie mi radi najviac ludi. Poziadavky nie su uplne pevne, hlavne su kvalita zvuku, nie slabe basy a kvalitna konstrukcia (nie ako tie KOSS-y ktore sa lamali pri beznom pouzivano). Ostatne nie su tak dolezite, napr. kabel a skladatelnost byt nemusi, ak by mali vyrazne lepsiu kvalitu.

_daRK

Dakujem za odpoved a tip, nevadi ze si priamy, ocenujem to, ako si to myslel tou zvukovkou, co navrhujes, kvalitnejsie a drahsie sluchadla? Ak ano, kludne daj tip - a co sa tyka zvukovky, bude na kvalitnejsie sluchadla stacit, alebo by bolo nutne ju vymenit? Ak ano, za aku? Ake minumum za vyssiu cenu by sa oplatilo kupit?

Ak das nejake tipy, tak sa rozhodnem, aj vzhladom na to, ze tie sluchadla nebudem pouzivat az tak intenzivne.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2019 14:48

Asi najskor ries a investuj do sluchatiek, az potom kartu. Ak zistis, ze tomu nieco chyba... ved mozno budes spokojny.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 10. 2019 16:14

Pokud toužíš po pořádném duc duc zvuku a nebudou ti vadit vpadlé středy, DT770 jsou dobré. Na hry, filmy a elektronickou hudbu/rock/metal z MP3 bych se toho nebál. Zvuk je mohutný, to je první co mě napadne.
Vyzdvihl bych i jejich zpracování, působí robustně, nezničitelně, nikde neskřípou a jsou pěkné. V tom nemají konkurenci.
Stejně ti nezbude než z některých požadavků slevit, protože aby to trochu hrálo, je výběr v uzavřených sluchátkách do cca 10 tis. mizerný, osobně jsem to vzdal.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2019 16:22

Ondrasheq: "výběr v uzavřených sluchátkách do cca 10 tis. mizerný"... a co Meze 99 Classics a prip. AQ Nightowl z Amazonu (DE) ? Nevyhovovali ? Ale mas pravdu, tiez som vzdal vyber uzavretych v tejto cenovej hranici ako ty.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 10. 2019 18:13

:shock: ... takže pôvodne požadovaný tip na sluchátka v cene 50-150€ a na pomerne podradné použitie sa nám tu zázračne transformoval do (úplne nezmyselného) problému, že je "výběr v uzavřených sluchátkách do cca 10 tis. mizerný"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 10. 2019 18:29

_daRK - myslim ze spokojny budem, nekupujem sluchadla za 20€ a neocakavam zazraky, lenze ako zistim, ze s inou zvukovkou to bude hrat lepsie?

ondrasheq - dik, tie su casto odporucane.

Momentalne som vyber zuzil na tieto tri (plusy/minusy podla toho co som zistil, prip. ma opravte):

Beyerdynamic DT770 Pro
+ kvalitny zvuk, basy, konstrukcia
- neodpojitelny kabel, neskladatelne

Audio-Technica ATH-M50x
+ kvalitny zvuk, basy, konstrukcia, odpojitelny kabel, skladatelne
- mozu byt male, mozu tlacit

Ultrasone PRO-550i
+ asi kvalitny zvuk, silne basy, odpojitelny kabel, skladatelne, "ULE", priestorovy zvuk S-Logic™ Plus, 5-rocna zaruka
- musle sa mi zdaju mensie, malo info
Naposledy upravil Dreamer dne 10. 10. 2019 18:30, celkově upraveno 1
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 10. 10. 2019 18:30

Syn má ty již zmíněné AT padesátky a jako fakt nevím, co bych jim měl vytknout
https://www.innerfidelity.com/content/l ... a-ath-m50x
P.S. Má velkou hlavu, nosí je denně 8-10 hodin a netlačí
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 10. 2019 18:35

Duke650 - mohol by si byt o nieco konkretnejsi, co sa tyka kvality a basov? Ak mas vacsiu hlavu, prip. aj ak nie, netlacia, nie su male? Nejaky silnejsi pritlak mi nevadi, s tym pocitam.

Mam teraz dilemu, asi vsetky tie tri vyssie su kvalitne, ale neviem podla coho sa rozhodnut, tie funkcie a 5-rocna zaruka pri PRO-550i sami vazne paci, ale nasiel som ich len v jednom eshope a obavam sa ze mi mozu byt male, mam vacsiu hlavu.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků