Audio do obýváku 20m2 cena 15 tisíc

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David79 14. 10. 2019 19:37

Zdravím..hledám do obýváku o 20m audio k projektoru a na běžný poslech. Rád bych repro s kvalitním podáním a hutným basem ALE menších rozměrů..na větší bohužel nemám místo. Uvažoval jsem o mikrosystému Panasonic SC-PMX92EG-K nebo se vyplatí investovat víc..třeba AQ Tango 95 se zesilovačem? Děkuji za radu.
Naposledy upravil Nick Cave dne 15. 10. 2019 08:30, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2019 19:46

Tak dobře to začalo: "Rád bych repro s kvalitním podáním a hutným basem...", ale pak jsi to totálně zabil: "Uvažoval jsem o mikrosystému..." what????? 8-S
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 14. 10. 2019 20:18

Ok chapu, mikrosystem neni to prave orechove ALE rad bych neco kompaktniho. Ted mam Sony GTK-X1BT, basu dost ale neni to ono. Ja mel zesilovac od Onkya a k tomu Allegro 130..to bylo opravdu slusne ALE proste moc velke.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 14. 10. 2019 20:40

A rozpocet ? Co k tomu chces vsetko pripojit (ake pozadujes vstupy) ? Z coho chces pocuvat hudbu (CD, internet, bluetooth...) ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod David79 15. 10. 2019 04:14

Rrozpocet..neco okolo 15 000,-.
Co k tomu chces vsetko pripojit..cinch-projektor.
Z coho chces pocuvat hudbu..USB disk-MP3, radio.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 15. 10. 2019 07:03

Tak do 15000 (600 eur cca) sa da toho vymysliet uz celkom dost, hlavne ked chces len 2.0 zostavu...kludne by som siel do stereo receivera a k tomu nejake mensie bednicky ako tie AQ Tango 95 co si mal. Nieco ako Pioneer SX-S30DAB a tomu mensie regalovky...Dali Spektor 2, pripadne ak by si pritlacil na rozpocet tak Q Acoustic 3020i...je to asi o 100 EUR viac ale myslim ze by to stalo za to...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod David79 15. 10. 2019 10:14

Asi nejak tak, 85w na kanal mi pripada mozna malo..a jak tak uvazuji, nebal bych se ani AV prijimace (do budoucna pro domaci kino). A ty reproduktory..jak jsem psal-neco kvalitniho s hutnym basem..stredobas v tak male bedne udela tezko hutny bas, teda alespon podle me. Neslo by teda neco vybrat, za rozumnou cenu? Dekuji
David79
Junior


Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2019 11:44

David79 píše:Asi nejak tak, 85w na kanal mi pripada mozna malo..a jak tak uvazuji, nebal bych se ani AV prijimace (do budoucna pro domaci kino). A ty reproduktory..jak jsem psal-neco kvalitniho s hutnym basem..stredobas v tak male bedne udela tezko hutny bas, teda alespon podle me. Neslo by teda neco vybrat, za rozumnou cenu? Dekuji

Tvůj cenový limit mi taky připadá málo, holt tady moc nefunguje hodně muziky za málo peněz.
Musíš si rozmyslet, jestli chceš kvalitnější zvuk nebo jen více rámusu.
AVR se na hudbu prakticky nehodí a už vůbec ne v téhle základní cenové kategorii. Na slušně hrající DK si připrav tak 35-40 tis. a to bude takový slušný základ (bez subwooferu), nic extra, ale na filmy to bude stačit, na hudbu pořád jen "nouzovka", kterou s prstem v nose přehraje zesilovač za 10 tis. Kč.
Mimochodem, psal jsi něco o mikrosystému, to ti slabé a bez basů nepřipadá?

Mám ale jednu radu, zajdi si někam poslechnout, jak co hraje - mikrosystém, stereo sestava s regálovkama, se sloupama, domácí kino za 30 tis. a klidně třeba domácí kino za 150 tis.
Potom posuď sám, co bys chtěl mít doma vzhledem k tomu, co posloucháš nejčastěji, určitě ti to usnadní finální výběr.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 15. 10. 2019 11:54

David79 píše:Asi nejak tak, 85w na kanal mi pripada mozna malo..a jak tak uvazuji, nebal bych se ani AV prijimace (do budoucna pro domaci kino). A ty reproduktory..jak jsem psal-neco kvalitniho s hutnym basem..stredobas v tak male bedne udela tezko hutny bas, teda alespon podle me. Neslo by teda neco vybrat, za rozumnou cenu? Dekuji


85W na kanal a malo? na miestnost asi 5x4m kde posluchovi priestor bude este mensi? :) ako myslis... ;-) a dobre ti to napisal Tombas v predchadzajucom prispevku. Treba si na zaciatku ujasnit co chces, ako kvalitne a kolko si ochotny do toho dat, potom sa ti bude dat nieco poradit. A pisem to tu v kratkej dobe x-ty krat, ale vela basov neznamena dobry bas... ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 10. 2019 14:01

Malá sestava s hutným basem nemusí být vůbec protimluv a v této souvislosti bych se nebál nějakého mini nebo dokonce mikrosystému.
Malá reprobedna sice nedokáže zahrát nejnižší basy, pokud ale zahraje dostatek těch vyšších, ucho už si to "dopočítá" a taková reprodukce může znít hutně a dynamicky.
https://avmania.zive.cz/onkyo-cs-n575d- ... ystem-test
https://avmania.zive.cz/yamaha-mcr-n570 ... stemy-test
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... _audio_nyv
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod naprostoklidnej 15. 10. 2019 14:30

Já mám třeba aktivy JBL LSR 305 Mk2. A krmím je výstupem z Dragonfly RED. Dragonfly byl kup z druhé ruky s doklady a zárukou za 3500. Bas to má na mne dostatečný. Lehký šum na pozadí JBL mi z poslechové vzdálenosti 3m nevadí. Na můj vkus tyhle JBL hrají prostě velice pěkně a co je důležité, že neztrácí zvuk informaci a dynamiku i při tichém poslechu což je paráda. Silně pochybuji, že za tuhle cenu nějaký minisystém bude hrát lépe. Celkově mě tohle vyšlo asi 11 tis s tím převodníkem. Jsou to studiové monitory to ano, ale hrají prostě tak, že se s nima dá uplně krásně ozvučit obývák. Nejsou směrové.Výšky slyším stále stejně ze všech možných i nemožných úhlů poslechu.Trochu jsem teda přehlédl prostorové požadavky. LSR 305 nejsou uplně malé. Za to pardon :-).
naprostoklidnej
Junior

Odeslat příspěvekod David79 15. 10. 2019 15:36

No hurá, jsem podobného názoru že i mini a mikrosystémy mohou hrát opravdu slušně s dostatečně hutným basem. Sám jsem začínal na minisystému Sony MHC-RX90, hrál a i po dvaceti letech hraje pořád opravdu slušně! No a jak už jsem psal, pak Onkyo s Allegrem 130..a to bylo teprve něco. Bohužel metrové bedny začaly překážet čím dál víc a proto jsem si koupil něco kompaktnějšího..Sony GTK-X1BT. Na oslavy a párty super ALE pro domácí poslech vhodné příliš není..tak hledám buď něco jako Sony MHC-RX90 v moderním hávu ale žádnou šaškárnu NEBO nějaké AV pro domácí kino a poslech hudby za rozumné peníze. ..tak snad něco najdu, děkuji.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2019 16:51

Já tomu teda moc nerozumím, ale dal jsem ti tip na pár beden a receiver, který by vyřešil většinu tvých požadavků (krom multikanálového kina) s podstaně lepší kvalitou i výkonem, než uváděné mini a mikro systémy a s bednama většíma a takřka plnorozsahovýma, narozdíl od uváděných mini a mikro a tvá reakce byla, cituji: "...stredobas v tak male bedne udela tezko hutny bas, teda alespon podle me.".
Takže standardně velká regálovka bas neudělá a bednička od mikrosystému ano? :hm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků