Televize od 55" a víc,cena do 15 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rumukrad 16. 10. 2019 14:45

Ahoj ,potřeboval bych vybrat televizy pro rodiče.Nemají žádný velký požadavky ale já s v tom uplně ztrácím.
Cena max. 15 000
Velikost 140cm-160cm
-zabudované Wifi
-DVB-T2..beru jako standart
-Značka...Idealně pouze Samsung,Sony,Panasonic,LG
-Dobré pozorovací uhly
-Aby ukazovala co zrovna běží při přepnutí kanálu(můj Phillips třeba neumí),ale to bych si při konkrétních tipech zjistil sám.

Zatím jsem vybral toto ale nejsem si jistý- Panasonic TX-58GX700E
Nevím jak je to řešený i jiných značek ale třeba můj Phillips má naprosto debilně řešené řazení kanálu.Takže aby na této šlo řadit kanaly jak chci já.
Díky za tipy
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2019 16:44

Dobré pozorovací úhly mít nebude, ale to nevadí tolik jako mizerný obraz. V této ceně jsou dobré úhly s dobrou kvalitou neslučitelné.

Ue55ru8002 z Mallu za 14k + holící strojek po zadání kódu je v této kategorii lepší volbou
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 16. 10. 2019 18:18

Díky za tip, bohužel už je přes limit. Navýšení limitu by neprošlo. Já se v TV moc nevyznám, samozřejmě parametry porovnat dovedu ale technologie atd už jsou mimo mě. Ty pozorovací úhly.. Jsou to opravdu takové extrémy, že třeba z úhlu neuvidím vůbec nic? Jestli to námi tak horký tak bych samozřejmě upřednostnil lepší obraz před lepším pozorovacím úhlem. Oni rodiče jsou prostě stará škola, takže s limitem nehnu, značky pouze zavedený, barva černá max. Šedivá... No asi to každý známe :-)

Teď to čtu ještě jednou.. Bez kódu je přes limit.. Ten kód bych sahnal kde?
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welby 16. 10. 2019 18:43

https://www.mall.cz/visa Samsung by pak vyšel na 12tis. Problém je, že v podmínkách píšou, že slevové kódy posílají do 21 dnů od uskutečnění nákupu, takže bys musel s nákupem asi počkat.
Naposledy upravil welby dne 16. 10. 2019 18:44, celkově upraveno 2
welby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2019 18:43

Neboj, i horší úhly znamenají bezproblémovou koukatelnost. Jen vybledlost.

-- 16. 10. 2019 19:48 --

Každá značka je svým způsobem "zavedená" :)

Třeba mě ale překvapila značka Konka. Tady to takřka nikdo nezná, ale mají v portfoliu jak 8k, tak i OLED, QLED, miniLED a vypadá to slušně.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 16. 10. 2019 19:04

Indeshit - to já vím, čtu docela chválu i na Hisance ale tohle prostě neprojde
Welby-to ani to budou chtít platit hotově, takže tudy cesta taky nevede

Abych to zkrátil potřeboval bych tip na konkrétní TV do 15,nebo do 15 se slevou tipu slevového kódu atd... Tak nějak co nejvíc muziky do rozpočtu.. Takže ten Panasonic je tip mimo? Dá se sehnat s lepším obrazem? Sám mám 140cm philipse ale téhle značce bych se rád vyhnul (po půl roce reklamace, naprosto debilní nastavování kanálu, nezobrazovani momentálně hrajícího pořadu)
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2019 19:17

Vidíš, to mně třeba Philips vyhovuje díky Androidu.
TV diváka si možná zas Android nezíská. Na druhou stranu je tam zase Google asistent a vyhledávání v češtině.
Panasonic má prostředí jak z 90's, což by možná ale v této situaci mohlo naopak vyhovovat.
Samsung má zas krasně jednoduchý ovladač ( i když někdo na něj taky remcá)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 16. 10. 2019 19:30

rumukrad píše:Welby-to ani to budou chtít platit hotově, takže tudy cesta taky nevede

Visou je potřeba zaplatit jakýkoliv nákup pro získání těch kupónů, uplatnit už jdou při jakékoliv platbě.
TX-58GX700E je relativně cajk, pokud nejsou nároky na chytré funkce, které tu jsou značně omezené. Na Mallu mají kupón na 15% slevu. Na RU8002 nicméně nemá.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumukrad 16. 10. 2019 19:45

Na chytré funkce požadavky nejsou, stačí youtube, max přehrávání filmů z flesky což už asi mají všechny jinak nic. Zkusím tedy nahodit toho Samsunga a uvidíme.. Zatím díky za rady.. Kdyz neprojde ten Samsung tak zkusíme Panasonic.. Vrátit se dá vždycky :-) .. Jestli tedy není ještě nějaký tip

-- 16. 10. 2019 21:22 --

Ještě jeden dotaz, líbí se jim na mém philipsu to podsvícení ambi Light.. Mají něco něco podobného i ostatní značky?
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2019 20:55

"Ambilight" se dá vyřešit i k jakékoliv jiné značce, i když už to není originální Philips Ambilight, ale je to externí řešení pomocí HDMI propojení. Není to od Philipsu, ale funguje to prakticky stejně, nicméně cena není nejnižší - je to okolo 6000,- , takže kdo touží po Ambilightu, tak je cenově výhodnější jít přímo do Philipsu (a nejen cenově, ale někdo nechce řešit další kabeláž a krabičky apod.), pokud teda ve hře nejsou nějaké bariéry, proč si Philips nekoupit.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 16. 10. 2019 21:43

Já už si TV bez Ambilightu nedokáži ani představit. Ale nevím, proč by měl Philips vyloženě špatně řešené řazení programů, mě to vyhovuje:
https://www.philips.cz/c-f/XC000014203/ ... ru-philips
U LG z roku 2015 je to horší. A navíc Philips v EPG po spuštění automaticky načítá přehled programů všech multiplexů, nejenom toho, který právě používám, a to neumí ani Samsung, ani LG. Bohužel při EPG není zvuk. Jinak za mě řazení programů, EPG, informace o programu je v pohodě. U uvedené LG se systémem Webos je to mnohem horší a také pomalejší. Jinak k Philipsu s ambilightem bývá u některých prodejců 5 letá záruka.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 16. 10. 2019 21:59

Do Phillipse se nechce mě, po zkušenostech s tím co mám doma já (55pus6272/12)..pernamentni problémy, reklamace - výměna základní desky, teď začíná opět blbnout takže asi další reklamace jsem nějak ztratil důvěru.. Možná blbi kus, možná ne. Kdyby ji i tak chtěli, bránit jim nebudu... A nějaký typ na ten Phillips? Nabídnu jim ten Samsung, Panasonic a ještě něco od Phillipse ať mají navyber. Jako hlavní nevýhodu vidím to, že ten Phillips nezobrazuje při přepnutí, co zrovna běží za film-udajne to prostě neumí.
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dede 17. 10. 2019 05:05

Pánové, je v téhle cenové kategorii nějaká 55" co má fakt pěkný obraz? Mimo toho Samsungu UE55RU8002.
Přešel jsem komplet na RPi, takže potřebuju jenom zobrazovač.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 17. 10. 2019 08:19

Nejak sa mi nechce verit, ze by Philips nevedel zobrazit informacie o aktualnom programe cez DVB-T. Moja 55pus7502 to zvlada (minimalne nazov relacie, ukazuje aj cas od kedy do kedy program bezi),je tam vsak oproti tvojmu Android. Nemas tu funkciu nahodou nejak vypnutu?

Ambilight je navykovy a aj preto dokazem, ja osobne, Philipsu dost veci odpustit.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 17. 10. 2019 08:27

Bohužel je to tak, hledal jsem i na internetu a asi to opravdu neumí... Pouze název a číslo kanálu.

-- 17. 10. 2019 10:01 --

Ještě rychlí dotaz.. Co tohle?Samsung ue55ru7452.. Dneska mají v elektru mínus 10% takže do 15 vleze... Ale musel bych ji vzít dneska
rumukrad
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků