Na Thomson TV vypadávají Multiplex 12 programy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Drunkoslav 18. 10. 2019 13:20

Ahoj, asi týden vlastním televizi Thomson 55UD6426.
Když naladím všechny programy, po nějaké době se ukáže (Pouze u programů Multiplexu 12, u ostatních DVBT-2 ne) že není signál, přitom jsem ty samé programy den, nebo pár hodin předem sledoval bez problému. Zkoušel jsem připojovat/odpojovat kabel od antény, díval jsem se jestli není někde zlomený atd. ale vše vypadá v pořádku.

Již se to takto stalo několikrát - Programy náhodně vypadnou (pouze MUX 12), nepomůže restart, vypnutí, nic, až po smazání všech kanálů a opětovném vyhledání programy zase fungují na nějakou dobu.
Žiji v menším bytovém domě nedaleko Uherského Hradiště, pokrytí je bezproblémové. Nikdo si na problém s TV nestěžoval.

Myslíte je že je možnost aby televize měla problém s programy pouze pro Multiplex 12? Nebo je to čistě problém antény/vysílače. Případně řeším možnost TV vrátit, mám na to čas do středy.

Díky za každou připomínku.
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 10. 2019 15:14, celkově upraveno 2
Důvod: upraven chybný název TV
Drunkoslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2019 14:44

Přemýšlel bych, zda mám aktuální software, pakliže výrobce volně nabízí nový, aktualizoval bych a odzkoušel, zda problém přetrvává. Kontaktoval bych i technickou podporu výrobce, zda nemají ponětí o nějakém zádrhelu, který by mohl stav způsobovat.

Samozřejmě se může vyplatit si nechat anténu překontrolovat tak, aby se vyloučila její chyba, či forma rušení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drunkoslav 18. 10. 2019 15:54

V aktualizacích mám vše aktuální, ale pokud máš na mysli firmware ten jsem nikde novější nenašel. Ty ano?
A díky za odpověď :-) .
Drunkoslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 18. 10. 2019 18:23

Vrátit ve 14ti denní lhůtě a vzit něco jiného.
Cena?
Naposledy upravil Baf13 dne 18. 10. 2019 18:32, celkově upraveno 1
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 18. 10. 2019 18:24

To vypadá na kombinaci nízké citlivosti tuneru v TV a možná slabší úroveň signálu v STA.
Než to stihneš pořešit,tak já by jsem vrátil TV.
Ještě udělat kontrolu rozvodů.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drunkoslav 18. 10. 2019 20:51

Baf13: Hledal jsem TV do 10k, tato stála necelých 9 tisíc.
Drunkoslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 10. 2019 23:59

Já bych zkusil naladit programy přes set-top-box, tím by se mohlo ověřit, zda je chyba v televizi či nikoliv
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 10. 2019 09:24

Domnívám se, že postup naznačen byl. Jestliže nestihneš objevit viníka, raději bych telku vrátil, přezkoušel anténní systém a pak řešil dál. Jinak platí i zbytek rad. Jen je potřeba brát v úvahu problém v TV, který jednoduše vyřešíš vrácením. Koupit znovu můžeš kdykoliv. Taky jde o to, zda bys nakonec nevybíral něco trochu jiného.

Určitě lze využít set-top box od kamaráda, ověřit kvalitu a intenzitu signálu, porovnat výpadky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drunkoslav 20. 10. 2019 15:41

Tak jsem zkusil TV vyměnit, konkrétně za JVC LT-55VU3905 v podobné cenové kategorii.

Stalo se to samé, tj po vypnutí TV a následném zapnutí po nějaké době nefungovaly programy, opět pouze MUX 12...
V nastavení jsem ale našel nějaké funkce automatického vyhledávání kanálů a vyhledávání v pohotovostním režimu nebo tak něco, a obě byli aktivované. Tak jsem zkusil deaktivovat a uvidíme. Další věc co mě napadá je příliš dlouhý koaxiální kabel, má 7,5m tak třeba je tam nějaký problém.

Zajímavé ale je, že program nikdy neztratí signál když se na něj zrovna dívám, pokazí se to jenom vypnutím telky.
Drunkoslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 20. 10. 2019 16:28

7 metrů kabel nic není,pokud je kvalitní a dobře udělané konektory.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pas4 20. 10. 2019 16:31

Taky řešim záhadu.Mě to zas po ubrani hlasitosti LG LK 61napíše ztráta signálu a na 1-2 sec.se ztratí obraz.Je to nahodile a na všech kanálech.TV za to nemůže,přední jsem měl Sony WF a dělala to same.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod Drunkoslav 22. 10. 2019 08:51

Tak update :D jiná telka nepomohla, problém furt přetrvává. A dokonce už se rozlaďuje i když mám program spuštěný, tak nevím. Momentálně mě to moc nepálí, stále funguje DVB-T až snad do června, ale zajímalo by mě čím to je. Je možné že až se DVB-T2 přepne z přechodového do normálního režimu, problém ustane?
Drunkoslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 22. 10. 2019 09:55

Nespoléhal bych na to. Zavolal bych raději nějakého kvalitního odborníka a budeš hned vědět, kde je problém bez zbytečných pokusů. A takhle na dálku radit, to je jak střílet od boku v tomto případě.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod jito 22. 10. 2019 10:56

TV má určitě nějaké info o kvalitě signálu.
Pokud tedy dojde k výpadku,tak se mrkni na toto info-někde se musí začít.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 22. 10. 2019 11:01

Tohle info je velmi orientační, každá TV si to zobrazuje jak chce a nemusí to vůbec nic znamenat. Někde začít je dobré, ale jak říkám, nejlépe si pomůže odborníkem, který během chvíle bude vědět, kde je problém.
Záleží, zda tazatel chce věnovat spíš svůj čas nebo peníze na vyřešení problému.
OnderCZ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků