TV s regulovatelným podsvícením a teplým odstínem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod decourcy 15. 10. 2019 22:28

Zdravím,

Jakožto vlastník Sony LCD (CCFL) televize která dosluhuje jsem se rozhodl koupit novou (LED). Vzhledem k tomu, že se Sony jsem byl doposud maximálně spokojený, nestudoval jsem moc ani nějaké recenze a rovnou koupil Sony KDL-40WE665.

Jaké bylo ale mé překvapení, že se
1. nedá nastavit teplé vyvážení barev
2. nedá výrazněji ztlumit podsvícení

Takže v noci televize neskutečně pálí do očí a navíc má pro mě studené barvy, které jsou mi dost nepříjemné (Vyvážení barev sice v menu je, ale i nastavení "teplá" spíš odpovídá "normální" u předchozí CCFL televize).

Má s tímto někdo zkušenosti? Doporučíte nějakou jinou značku, např. Panasonic?

Televizi jsem musel nakonec vrátit.
decourcy
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod decourcy 16. 10. 2019 21:34

Díky.
Trochu mě děsí u Samsungu to blikání podsvícení, to bych určitě nedával.
Takto jsem koupil nový LG monitor k PC a okamžitě jsem ho musel vrátit a neváhal jsem připlatit za EIZO se kterým jsem už několik let spokojený. Škoda že EIZO nedělá televize ;-)
decourcy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 17. 10. 2019 06:39

decourcy:
decourcy píše: Sony KDL-40WE665.

Jaké bylo ale mé překvapení, že se
1. nedá nastavit teplé vyvážení barev
2. nedá výrazněji ztlumit podsvícení


Nechce sa mi verit co pises...
Skusal si ist aj do rezimu obrazu "CINEMA"? (alebo KINO..neviem presne ako sa to vola)? A skusal si to tam nastavit?
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decourcy 19. 10. 2019 11:13

Zkoušel. Cinema je první věc kterou vždycky nastavuju, protože je tam minimum post processingu.

Jde o to, že pro vyvážení bílé v nastavení je:
studená - neutrální - teplá

U předchozí televize to bylo:
studená - neutrální - teplá 1 - teplá 2

Nejenom tedy že měla dvě možnosti teplé, ale už i ta neutrální u staré televize byla někde na úrovni teplé u nové televize. Prostě tam do podsvícení dávají ledky s vysokou teplotou chromatičnosti, protože bílomodrej obraz vypadá cool za výlohou, ale mě je tohle podsvícení večer nepříjemný, pro oko je ve večerních hodinách daleko příjemnější teplá barva (zapadající slunce, oheň). Ta nová televize má v nastavení X různých blbostí, ale taková základní věc tam prostě nejde upravit.

Druhá věc je to podsvícení. Opět místo starých CCFL trubic tam dávají LEDky s vysokým výkonem - výrobci se předhánějí v intenzitě a kontrastu. Ve výloze to vypadá cool když televize svítí na maximu, ale když se na to dívám večer doma, tak nechci ať mi to vypaluje oči. Snižuji podsvícení na min., jsem na minimu a už nemůžu ubrat, přitom to stále svítí dost intenzivně.

Pro mě intenzita podsvícení a barevná teplota jsou dvě naprosto zásadní věci a nechápu proč výrobci nedají volnost si tohle upravit dle potřeby a místo toho implementují do menu X různých dalších nesmyslů, které vlastně k ničemu nepotřebuji. Mě je k ničemu soutěžení o nějvyšší kontrast apod., já chci ať je ten obraz přirozený a příjemný pro oči :)
decourcy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 10. 2019 13:46

Dobrý den, pokud jste citlivý na oči, doporučuji se dívat v mírně osvětlené místnosti, výrazně to snižuje únavu očí. Jinak jsem ještě neviděl TV, u které by se kombinací podsvícení a kontrastu nedalo dosáhnout vhodné svítivosti panelu. Co se týče barevnosti, já zase vždy nastavuji na neutrální, aby byl sníh bílý a ne nažloutlý nebo při teplá 2 dokonce nahnědlý, myslím, že to je otázka spíše zvyku než oční pohody.
Kutil71
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků