Repro k tv - elektronicka hudba + reciever s bluetooth

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mori23 19. 10. 2019 19:32

ahoj..ten co posíláš už není k dostání nikde :-( a jinej optickej nikde nemužu najít..jen samí hdmi a to ten zesík nemá
mori23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 10. 2019 20:13

Tak to je smůla, to byl doprodej a další generace je zatím v nedohlednu a nejspíš vůbec nebude.
Takže jedině nějaký jiný streamer s optikou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mori23 19. 10. 2019 20:18

pořád dumu nad tim,jak to tedy dát dohromady.. kabely ,bedny ,zesilovač mam,takže ted musim propojit nějak ten chromecast ze zes. všude kde koukám mají jen HDMI kabel,což nemám..existuje nějaká redukce? či dá se to nějak propojit třeba skrz tv? díky za rady
mori23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 10. 2019 09:39

Kdyz ctu tohle vlakno,nestacim se divit. Tvuj dotaz smeroval ke koupi receiveru s bluetooth,pres ktery jsi chtel prehravat hudbu z jakychkoliv zarizeni. Tedy vse slo spravnym smerem. Mohl jsi koupit treba ty yamahy rn303d,402d (maji vsechny sluzby,wifi,intrnt radia,co chtit vic?). Koneckoncu, sam sis je logickou dedukci nasel. Nevim,co te pak tak zmagořilo,ze ses zacal drbat pravou rukou za levym uchem. Jestli muzes,vrat ve 14denni dobe a kup stereo receiver s bluetooth,jaks zamyslel puvodne.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 20. 10. 2019 14:49

Mohl koupit cokoli, ale yamaha není marantz, dost podstatně se liší zvukovým projevem a marantz patří ke špičce ve své cenové kategorii. To pak záleží na osobních preferencích.
Řešení typu integrovaný zesilovač + streamer není nic exotického, je to běžná a často využívaná sestava, která nabízí více variabilních možností, ale je pravda, že to není nejlevnější řešení. Ten Chromecast audio byl právě tou levnou, ale zajímavou a na ovládání jednoduchou variantou.
Z hlediska dlouhodobého je pak jednodušší vyměnit streamer, který bude podporovat nové služby a formáty a ponechat si zesilovač, který morálně stárne mnohem pomaleji.
Pokud se nedá sehnat Chromecast audio, pak třeby tohle:
https://www.alza.cz/ieast-m30-soundstre ... 527081.htm
nebo
https://www.alza.cz/yamaha-musiccast-wx ... 032072.htm
byť je to už za vyšší cenu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 10. 2019 15:04

Jj,marantz je spička a mori23 to jiste pri prehravani elektronicke hudby pres bluetooth a jeste navic na tech magnatech oceni,zvlast kdyz si ted muze dokoupit sitovy prehravac skoro za ctyrku. Ty yamahy maji vse "pod jednou strechou" za slusny peniz. Prijde mi to jako logicke reseni. Ale treba ma nekdo rad komplikovanejsi postupy a je tak stastny.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 20. 10. 2019 17:04

Bluetooth je prostě nesmysl a cílem bylo se tomu vyhnout. To je dobré tak akorát na připojení sluchátek k mobilu do vlaku, ne pro kvalitní domácí poslech.
Magnaty - jeho volba, myslím, že ty mu tady nikdo nedoporučoval.
A Yamahy? Taky jedna z možností, však jsi mohl do diskuse přidat svůj názor, pokud máš s nimi zkušenost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 10. 2019 17:26

Ja jsem zvykly reagovat spis na konkretni postesk tazatele. Co mam delat? No co asi,vrať to a kup neco jineho. Nevedel jsem,ze ma kazdy dozazujici se tiskoveho mluvciho. Proto ty vlakna vetsinou stoji za prd,pac na sebe reagujou zcela zbytecne lidi,ktery maj proste jen dat tip a jit od toho. Koncim,zaplevelili jsme to uz dost.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 20. 10. 2019 17:33

Tipy byly dobré, mohl mít na hezkých pár let vystaráno. Bohužel to propásl a teď je třeba hledat náhradní řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mori23 21. 10. 2019 18:48

Ahoj za tím zesíkem si stojim.. mám doma další ozvučení,ale to do obyváku nepatří.. s tim vyhrávám ve sklepě či v garáži,takže kdyby bylo potřeba propojim ho s nimi..

magnaty, no chtěl jsem i heco ale ty se mi nelíbej vzhledově.hele uvidime když budou o ničem tak se prodaj.jsou z polska za pár kaček .

Spíš ted jinak .. bylo mi řečeno a porazeno od známeho,že pokud mám iphone ,at si koupim ten jejich Airport express ,že to je to stejné. jen musim koupit redukci z jacka na optiku. co vy na to? díky

-- 21. 10. 2019 19:48 --

Ahoj za tím zesíkem si stojim.. mám doma další ozvučení,ale to do obyváku nepatří.. s tim vyhrávám ve sklepě či v garáži,takže kdyby bylo potřeba propojim ho s nimi..

magnaty, no chtěl jsem i heco ale ty se mi nelíbej vzhledově.hele uvidime když budou o ničem tak se prodaj.jsou z polska za pár kaček .

Spíš ted jinak .. bylo mi řečeno a porazeno od známeho,že pokud mám iphone ,at si koupim ten jejich Airport express ,že to je to stejné. jen musim koupit redukci z jacka na optiku. co vy na to? díky
mori23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 10. 2019 20:22

Airport je spíše router, i když umožňuje streamování pomoci Airplay, ale není to moc univerzální řešení.
To už raději tenhle Audio Pro Link 1
https://www.hificz.cz/katalog/zdroje-si ... k-1-detail
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků