55" TV, DLNA, Kodi do 25000 Kc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jaboos 21. 10. 2019 10:17

Zdravim vsechny.

Chystam se poridit novou televizi (nahrada za starou Samsung UE37D6540).
Aktualne mam k TV pripojeny sitovy disk a Raspberry na kterem jede KODI - filmy, serialy.
Kodi bych chtel idealne resit primo v TV, takze Android je jeden z pozadavku.

Mel jsem v planu poridit Philips 55OLED803, ale nez jsem se rozhoupal, cena vyskocila na 30K a ted uz se ani neda sehnat...

Mohl by mi nekdo poradit TV podobnou te Philips, do 25K?

Dekuji predem.
jaboos
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 10. 2019 10:58

Zdar,

nic podobného pro dané požadavky není. Možná XF9005, ale to není OLED. Ten Philips je dobrá volba.
Případně 55EC780 za sympatickejch 17500,- , ale to taky neni OLED.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaboos 21. 10. 2019 11:08

No tak presne tady ty dve mam jako alternativy :-D. Jen u toho TCL mi to prijde jako trosku risk. Zatim jsem nenasel zadny review... Mas na ni nejake reference?

A kdyby sis mel vybrat, nehlede na penize - radsi tu Sony nebo TCL? Kvalita obrazu, podpora OS, cetnost aktualizaci, ...
Naposledy upravil jaboos dne 21. 10. 2019 11:59, celkově upraveno 1
jaboos
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 21. 10. 2019 11:45

XF90 je obrazově jednoznačně výš. Implementace Android TV od TCL byla z těch slabších, nicméně teď přecházejí na jiná CPU, zatím těžko posoudit, jak to bude vypadat teď.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 10. 2019 13:03

TCL, protože dostupnější Sony jsou IPS a proti tomu léta bojuju :)

Sony jsou dobrý až XF9005 nebo XG9505. TCL má všechny varianty VA.
Na EC780 se těšim, až vyzkouším. Osobně má 65OLED873 Philips a kupoval jsem právě kvůli Androidu a KODI (SC doplněk). Taky proto jsem tady nedávno vytvořil anketu o Androidu.

Jak píše kvok: Ta EC780 najede s Android verzí 9, třeba to bude aj lepší než Sony :)

Nicméně jak často člověk využívá systém, že?
Zapnu KODI a pak už to jede. Jestli ten úkon trvá 5s nebo 3s osobně neřeším.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaboos 21. 10. 2019 13:40

Jak rikas - zapnu KODI a hotovo. Spis mi jde o to, aby mi to KODI kvuli androidu nemrzlo, bylo stabilni (stejne jako ted na RPi2).

Ted uz teda jen vyresit, jestli XF9005 ma v porovnani s EC780 o dost lepsi obraz (za ten priplatek 6K) :'( :D
jaboos
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 10. 2019 14:05

Xf9005 je super záležitost, to bez debat.
Z EC780 je cejtit potenciál, ale naživo jsem ji neviděl.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C3llario 21. 10. 2019 18:58

Jaboos, podla mna tieto dve TV XF9005 a EC780 sa nedaju uplne porovnat. Kazda je mierena na pre segment. Sony ked vysla (je to minulorocny model) tak stala "raz tolko", ako ta TCL teraz. XF9005 je spicka medzi sucastnymi LED TV, od nej su lepsie uz len OLED panely (subjektivne), ale je zname ze "trpi" na vinetaciu v rohoch (aj par pouzivatelov tu na fore, sa na to stazovalo). Sony pouziva FALD, co je uplne inde kvalitativne, ako Edge u tej EC780 (ten 16 zonovy lokal dimming v spojitosti s Edge podsvietenim sa na to nechyta). TCL bude mat naopak navrch po zvukovej stranke, kedze ma soundbar. Kazdpodane treba si pockat na dake recenzie tej EC780, pripadne ked sa objavi v predajnach ist si ju pozriet. V danej cenovej kategorii, by mohla mat uz 100Hz panel (v porovnani napr. s Samsung RU8002, alebo Hisense U8B), ale to je tiez parameter, ktory tu uz viaceri vyvratili, ze nie je to najpodstatnejsie na TV.

BTW ja sam som uvazoval o XF9005, ale za tie iste peniaze sa da zohnat OLED-ka LG B8, ktora sa mne osobne zdala o level lepsia, vedla tej XF9005 vo vysvietenej predajni, takze doma v tmavej miestnosti by bola este luxusnejsia :-)
C3llario
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 10. 2019 20:13

C3llario: hezky napsáno, souhlas. Tak budget má solidní, skoro na OLED. Možná bych se zamyslel i nad 65". Záleží na možnostech. Mně vydržela 55" cca půl roku, pak šla z domu. Bylo to moc malý. Žena s tím nejdřív moc nesouhlasila, ale teď už si i ona zvykla. Koukáme tak z 2-2,5m hlavně na filmy a klidně bychom snesli 75" nebo 77" , ale už je to na mě zbytečně moc peněz.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petzed 21. 10. 2019 22:02

Datart v Media hall v Brně má vedle sebe vystavené 55ky: LGB8, XF9005 a 7803. Super je, že jako jedna z mála prodejen má pultík s uživatelsky nastavitelným zdrojem signálu, který je přenášen na všechny TV. Bohužel DVBT2 zdroj nefunguje. Nevím jak to mají nastavené, ale:
Sony a LG mají dost podobný obraz, kontrast, černá, barvy jsou výborné. Sonka má skvělé pozorovací úhly, ne tak jako oled. Obě někdy až příliš přeostřují detaily oproti 7803. V některých scénách až moc. 7803 není tak jasná a někdy zase až moc rozmazává. Jinak také celkem dobrá tv.
Co mě ale dostalo, tak fotbal - FDH zdroj na LG. Ta televize se vůbec nechytala. Balón místy tak poskakoval a mizel, že se na to nedalo dívat. Mnohdy se při rychlých scénách objevily na okamžik artefakty. Obě LCD si se sportem poradily na výbornou, ale tohle mi udělat TV za 40k, tak ji vyhodím z okna a to sport moc nesleduji. Kdo ví co to dělá v rychlých scénách na FHD. Byl to asi pro mě největší fail. Nechápu jak to může mít na rtings takové hodnocení. Možná tam testovali PLA verzi a tady se prodává SLC, ale to by nemělo mít vliv....
Naopak při scénách z lyžování ve 4k byla LG plynula a LEDky se trochu pocitově cukaly, ale bylo to koukatelné.
Hledám také TV 65 a začínal jsem na 18,pak 25 pak 36 a nakonec se na to vykašlu. Dokonce jsem měl již objednanou B8, ale pak jsem to po shlédnutí zase zrušil. Tolik peněz za trochu lepší obraz dávat nebudu.
Asi počkám na nějaké výrazné slevy v příštím roce. Pokud by byla 65XF9005 kolem 23, tak bych šel do ní.
petzed
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 21. 10. 2019 22:25

Lg oled měl asi zaplou interpolaci (dopočet snímků)na vyšší úroveň než je zdrávo a při tom vznikají artefakty a míč či puk mizí.Při určitém nastavení to bude více méně viditelné i na těch sonkách.Takový to porovnávání v elektru,pokuď si nezjistíš jak jsou tv nastavený,který mezi sebou porovnáváš,jsou k ničemu.
Naposledy upravil skorky dne 22. 10. 2019 07:31, celkově upraveno 1
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 21. 10. 2019 22:37

Možná máš pravdu, ale pokud někdo pustí (dopustí) do oběhu takový nedorobok, tak je to hodně špatné a můžete si říkat co chcete. Artefakty a mizející/předbíhající objekty v takové viditelné míře by si televize za tolik peněz neměla vůbec dovolit.
petzed
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 22. 10. 2019 05:50

Indeshit,nebyl bych té jistoty o VA panelu-taky mi někdy leze na nervy,jsou lidé ,kteří potřebují úhly IPS-aspoň!50-50.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 10. 2019 06:22

Indeshit ...ci VA alebo IPS panel to je vec osobneho nazoru a pouzitia.Ty jednoznacne uprednostnujes VA panel ja zase si uz VA panel nikdy nekupim.Raz som to spravil a akykolvek minimalny odklon od kolmice tak farby su uplne mimo.Nech si kazdy zvazi ako bude pozerat ale napisat ze bojujes proti IPS...hm...ja bojujem proti VA.... :-) VA musel z obyvacky prec kedze to bolo nepozeratelne.Musel som ho dat do spalne tam je to ako tak kedze sa TV vacsinou sem tam len pozera.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3llario 22. 10. 2019 08:26

petzed na u LG pri SLC/PLA je rozdiel len v stojane (noha vs. stvorec) :-) Tiez sa priklanam k nazoru, ze tam bola zapnuta interpolacia a vobec nemusela byt "pustena do obehu" vyrobcom. Kludne sa mohol niekto pred Vami s TV hrat a nechat to tam zapnute. Ja som naopak mal moznost vidiet na tom futbal (prezentacny blok sportovych zaberov, pusteny zo spolocneho zdroja na vsetkych TV v elektre) a lopta sla pekne plynule.

gustoh, nie je VA ako VA ... napr. Hisense ma VA panel, kde sa clovek pozrie o kusok z uhla a uz sa skokovo zhorsuje obraz, naproti tomu Samsung/Sony atd., pouzivaju technologie na vylepsenie pozorovacich uhlov u svojich VA panelov a oproti tomu VA panelu v Hisense to je brutalne poznat. Takze je mozne ze aj u vaseho TV, ten VA panel mohlo byt z tych "menej technicky vybavenych". Samozrejme, ak sa niekto rozhoduje ze prioritne su pozorovacie uhly, IPS je jedina volba 8-)

Moj nazor na VA vs. IPS: ja si napr. neviem predstavit, ze by som sa "ochudobnil" o kvalitu VA panelu (aj ked LG IPS panely su tiez kvalitne, ale...), ked viem ze sa pozeram a hram na TV, vylucne len z pohovky (dokonca nie vzdy uplne sedim priamo, kedze sa ja aj priatelka nezmestime do bodu, kde je prestny stred TV :D) a naopak, nepozeram TV z kuchyne :-)
C3llario
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků