Sloupové repro + 2.0 receiver/zesilovač (?) cca 15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2019 01:55

Ahoj,

vybírám sloupové repro (stereo) a 2.0 receiver/zesilovač k TV do pokoje cca 17m². Jedná se o byt v paneláku, takže tam je určité omezení v hlasitosti snad chápete. :-)

  • Filmy (60%)
  • Elektronická hudba (40%) - Spotify
  • Zdroj - TV (Samsung RU8002) -> 2.0 receiver/zesilovač (?) -> repro
  • Cena ideálně kolem 15k.
Momentálně mám Edifier S1000DB připojeny přes optiku do TV. Není to špatné, ale něco tomu pořád chybí. Chtěl bych něco co bude mít hutné basy.

V jiném vlákně někdo doporučoval sloupové repro Polk Audio T50, které se dá sehnat na německém Amazonu za 212eur (cca 5,5k).

Líbí se mi i zde doporučovaný 2.0 receiver Pioneer SX-S30DAB, který by se mi vešel do TV stolku. Cokoliv většího bych musel umístit mimo stolek. Tomu bych se chtěl vyhnout.

Mohlo by tak být nebo máte jiný tip?

Děkuji.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 06:28

Polk docela basují. Aby sis nenaklonil sousedy :D
Jinak venku se tento receiver prodává i přímo v sadě s repro Polk k ozvučení TV, myslím tam problém nebude. Sám se k němu chystám pořídit Polk Signature S55E.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 23. 10. 2019 11:50

Já budu asi ten, na koho narážíš s tou sestavou Pioneed + Polk T50. Jsem celkem spokojený, jak zmiňuje martas38, basů je tam poměrně dost a už skrz to byl problém se sousedy, vyřešil jsem to tak, že jsem pořídil pod repro hroty a kamennou desku, ale i tak se musím krotit :)

Nicméně v poslední době začínám sám mít roupy, zda nezkusit zmiňované Polk S55e, případně QA 3050, ale zatím nemám přímé srovnaní, jaký rozdíl by to mohl objektivně být.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2019 13:01

Člověk má vždycky nutkání posunout se zase o kus dál a koupit si něco lepšího. :-) Sám to znám.

Krmíš je tím Pioneer SX-S30DAB? Nebo máš jiný model? Je něco co bys jim vytknul?

Pořád si pokládám otázku jestli bych měl investovat do něčeho lepšího nebo mi tohle bude stačit. Přeci jen bydlet v králikárně nese určitá omezení a asi bych to ani nevyužil na plno.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 14:04

Pioneer zvládne i lepší bedny, určitě bych prozkoumal bazarové nabídky a za danou cenu pohledal něco zvukově kvalitnějšího, potom i tišší poslech přinese lepší uspokojení - čistota, lokalizace, pevnější podání basů, absence dunění apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2019 14:19

No, na Bazosi je Dali Zensor 5. :hm Ale je to už trochu přes rozpočet.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 14:29

Dali jsou OK.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2019 19:35

Dali Jsou Ok, ale je to podobná kategorie jako QA 3050 a Polk S55e. Pokud se chceš posunout výrazně oproti těm Polk T50 musel bys jít do bazaru nebo u nových do kategorie kolem 30 tis
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 21:31

Myslím, že Dali Zensor, stejně jako QA 3050(i) jsou i tak dost velký posun od T50.
I v kategorii kolem 20 tis. se dají mezi novými najít slušně hrající soustavy, samozřejmě bazar nabídne ještě vyšší kategorii, takže tady souhlasím.
Třeba za zajímavou cenu jsou tyto Cantony
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2980
a určitě by stály alespoň za poslech, ale nevím, jestli je to v tomto bazaru možné.

Navíc koukám, že celkový cenový limit je cca 15 tis. což je značně méně, než by vyšla celá sestava receiveru a těchto beden.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 21:36

tombas: a jaký máš názor na ty Polk S55E? Provozovány by byly s SX-S30 především k ozvučení TV. Řekněme 85% TV, 15% hudba.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 23. 10. 2019 22:27

Na hifibazaru.cz není problém věci odzkoušet. Alespoň v mém případě to tak bylo. A ty bedniska jsem si pak vzal. No, spíš mi je dovezl. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 22:32

Neslyšel jsem je, recenze mají dost dobré a na ozvučení TV naprosto dostatečné s velkou rezervou. Myslím, že ani na hudbu to nebude špatné v téhle cenové kategorii.
Přesto... za cenu kolem 17 tis. je nabídka mnohem širší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 24. 10. 2019 00:03

Cantony budou určitě fajn, ale cena už je bohužel hodně mimo můj rozpočet.

Nechám si to zatím projít hlavou a mrknu ještě po bazarech. Zatím se mi celkem zamlouvají ty Dali Zensor 5.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 24. 10. 2019 08:04

vuLva píše:Člověk má vždycky nutkání posunout se zase o kus dál a koupit si něco lepšího. :-) Sám to znám.

Krmíš je tím Pioneer SX-S30DAB? Nebo máš jiný model? Je něco co bys jim vytknul?

Pořád si pokládám otázku jestli bych měl investovat do něčeho lepšího nebo mi tohle bude stačit. Přeci jen bydlet v králikárně nese určitá omezení a asi bych to ani nevyužil na plno.


Ano, mám zmiňovaný Pioneer SX-S30DAB. Popravdě zatím nemám moc sorvnání s jinými sestavami, ale já osobně jsem prostě spokojený s tím co mám. Ale chystám se zajít někam posledchnout právě ty QA 3050 / Polk S55e. Ani ne tak, že bych nutně potřeboval měnit, ale prostě mě zajímá, jak to hraje.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 24. 10. 2019 22:40

Na POP a el.hudbu je nej jakékoliv repro od Dali.Na recieveru zde skoro nezáleží.Dali si hraje to své.Důraz na basy a celkově líbivý zvuk.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků