DAC (bez zesilovače) k PC (USB, USB-C)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2019 19:27

Ty první dva na mě působí spíš jako takové univerzální krabičky, určené pro vydolování zvuku z čehokoliv. To třetí už vypadá zajímavěji, ale zas budeš řešit do čeho to dáš. Držel bych se na tvém místě osvědčených řešení jako např. SMSL, xDuoo a podobně. Ale uvědom si, že i DAC je součást audiořetězce a pokud ti bude zvuk mrvit on, bude sluchátka brzdit v rozletu. Na sluchátkách jsou případné vady mnohem víc do uší křičící, než při poslechu na repro.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 24. 10. 2019 19:29

Tady más odkaz:
https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzm ... ifi-gratis
O původu bych u tohohle obchodu nepochyboval.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2019 19:33

Tak to je dobrej kauf
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 24. 10. 2019 20:39

Na amazonu je dragonfly red za 4000kč takže se celkem divím jak to můžou v polsku prodavat za 3000kč.
Jinak asi vážně nemá cenu kupovat něco neznámého, nakonec člověk koupí třeba tři než narazí na něco použitelného.
Teď jsem se díval na recenzi od tohohle týpka, ten dac/amp se dá koupit na ali za 1500kč...

https://youtu.be/17d5L5bcKvA

Tak nakonec koupím asi tenhle. Pro ty moje yamahy s 37ohmy to je asi ideální věc. Kdybych do budoucna koupil nějaké sluchátka třeba s 300ohmy tak alespoň ospravedlním ten zesík co jsem objednal.
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2019 20:59

Myslím, že asi zatím nejlepší z toho co vybíráš, ten výkon je poměrně solidní. Podle mě si na tu elektronkovou krásku ani nevzpomeneš.
Tady k němu něco málo ze zdejšího fóra:
viewtopic.php?f=1709&t=1255528
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2019 21:27

Ta Fx-audio je pomerne stará vykopávka, ale ak nie si náročný, poslúži ti. Len to ma proste ďaleko od ideálu a keď budeš mat potrebu posunúť sa, bola to zbytočná investícia. Pozeral si aj tunajší bazár? Bol tam ešte nedávno Geekout V2 za výbornú cenu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 25. 10. 2019 09:59

Geekout V2 jsem tu nenašel, jinak u těch převodníku se kdyžtak orientovat podle čeho? Třeba nějaká kombinace určitého čipu převodníku s nějakou další elektronikou v datasheetech apod... Nebo jebto vážně jen podle zkušeností lidí co už je mají ? Zatím mi přijde, že ty převodníky jsou celkem alchymie :D
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2019 10:28

viewtopic.php?f=1872&t=1300776&p=12390140
Ak sa bavime o DAC, dolezity je chip (znacky ako AK, wolfson a pod, a tiez ich verzie), ale nie je to len o nich, nie vsetci ten chip implementuju do zariadenia rovnako (kvalitne) a tak aj dva DAC s rovnakym chipom mozu zniet inak. Da sa orientovat aj tymi recenziami alebo tymto a inymi forami, ale kazdy mame ine usi a ine preferencie, idealne je ist niekam si to vypocut na vlastne usi. Ak vsak clovek predtym pocul len zvuk zvukovky z notasu, tak nevie, co ma hladat a popravde, s vynimkou par notebookov vsetky externe DAC budu hrat lepsie. Potom je moznost postupne kupovat a predavat, tak ako vacsina z nas. Zistis, ake mas preferencie, len je to uz drahsie. No, je to alchymia aj pri vybere, ale nie je tu lahka cesta. A to tu pisem len o prevodnikoch, netreba zabudat na alchymiu sluch.zosilnovacov, aj ked ty uz si si vybral. Otazne je, ci dobre :) Aby som len neteoretizoval, na prvy sup nespravis s Schiit Fulla zle, a ked uz naozaj len DAC, tak nieco ako Schiit Modi3.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Odeslat příspěvekod iceman27 25. 10. 2019 16:40

Mám z Amazonu Topping D10 a jsem spokojený.
https://www.amazon.de/dp/B07B46KQVP/ref ... 503&sr=8-8

Mrkni, možná to bude i pro tebe dobrá volba.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Towil 25. 10. 2019 19:46

Tak nakonec je toho vážně hodně :hm , jinak je obecně velký rozdíl mezi převodníkem třeba za 10000Kč a mezi převodníkem třeba za 2000Kč ? Vím, že je to blbost protože sám jsem měl třeba sluchátka za 800Kč (Superlux HD-668B) a ve skutečnosti měly zvuk srovnatelný s mnohonásobně dražšími sluchátky (jen kvalita zpracování je naprosto otřesná) ale jen hodně obecně. Třeba když jste vy ještě převodník nepoužívali.. O jak moc zvedne zážitek z poslechu normální převodník a o kolik nějaký top převodník (oproti třeba integrované zvukovce).

Je to třeba větší rozdíl než mp3 320kbps vs FLAC ?
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 10. 2019 20:02

Towil píše: ... O jak moc zvedne zážitek z poslechu normální převodník a o kolik nějaký top převodník (oproti třeba integrované zvukovce).

Vzhľadom na to, ako popisuješ svoje skúsenosti so Superluxami HD668B, bude pre teba "top prevodník" úplná zbytočnosť.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Towil 25. 10. 2019 20:25

bacil2 píše:
Towil píše: ... O jak moc zvedne zážitek z poslechu normální převodník a o kolik nějaký top převodník (oproti třeba integrované zvukovce).

Vzhľadom na to, ako popisuješ svoje skúsenosti so Superluxami HD668B, bude pre teba "top prevodník" úplná zbytočnosť.


Tak to jsem rád, protože to vypadá, že cena je pro někoho hlavní parametr a když někdo pochválí sluchátka za 800Kč, které jsou ZVUKOVĚ lepší (nebo minimálně ne horší) než třeba AKG K702 (3300KČ), tak je automaticky hned hluchý plebák :-)) . Upřímně za 800Kč jsou ty sluchátka zázrak. To neznamená, že třeba za 2000-3000Kč nejdou sehnat zvukově mnohem lepší sluchátka.
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 10. 2019 20:30

Těžko říct jak moc tě to chytne. Na tvém místě bych vybíral nějaké "značkové" čínské kombo (SMSL, xDuoo, Topping) za maximální cenu co do toho chceš vrazit a budeš mít vystaráno. Vůbec bych se nebál ani toho FX-audio, ale jak už bylo psáno, je to starší stroj.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 25. 10. 2019 20:55

Ok, takže je to asi jako se sluchátky. Vím, že spousta lidí co vlastní sluchátka za 10000-20000kč nakonec stejně spíše dávají přednost levnějším sluchátkům, protože drahá sluchátka potřebují drahé vybavení, aby vůbec hrála jak mají a i tak rozdíly nejsou takové jak by člověk za tu celkovou cenu čekal.
Třeba teď jsem si četl Head-fi a narazil jsem na komentář od člověka co má snad milion sluchátek, daců, dapů... A stejně píše, že STAX SR-207 a Yamahy HPH-MT220 se mu líbí více než sluchátka za tisíce dolarů...
https://www.head-fi.org/threads/400-dol ... es.778543/
STAXy zrovna nejsou nejlevnější ale Yamahy MT220 jsem před 5 lety kupoval za 3300kč...
Myslím, že podobné to bude i s převodníky. Koupím nejspíše ten SMSL, nebo Khadas to už není cenové takový rozdíl.
Díky všem za pomoc a trpělivost :-), pak dám ještě vědět jaký je ten zázrak co jsem objednal.
Towil
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků