DAC (bez zesilovače) k PC (USB, USB-C)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 10. 2019 21:16

Towil píše:... Vím, že spousta lidí co vlastní sluchátka za 10000-20000kč nakonec stejně spíše dávají přednost levnějším sluchátkům, protože drahá sluchátka potřebují drahé vybavení, aby vůbec hrála jak mají a i tak rozdíly nejsou takové jak by člověk za tu celkovou cenu čekal...
... ono je to podľa mňa hlavne tak, že až na zvukovo skutočne kvalitnom aparáte (nemusí byť vždy extrémne drahý) si človek paradoxne uvedomí, že muzika sa lepšie počúva na "normálne" hrajúce sluchátka (a tie nie sú spravidla moc drahé) ... naopak "super zvuk" od "super výrobcu" vždy stojí veľké prachy :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Towil 25. 10. 2019 21:51

bacil2 píše:.. ono je to podľa mňa hlavne tak, že až na zvukovo skutočne kvalitnom aparáte (nemusí byť vždy extrémne drahý) si človek paradoxne uvedomí, že muzika sa lepšie počúva na "normálne" hrajúce sluchátka (a tie nie sú spravidla moc drahé) ... naopak "super zvuk" od "super výrobcu" vždy stojí veľké prachy :lol:

Přesně, a za ty prachy už podle mě je blbost poslouchat přes sluchátka, která prostě mají svoje limity. Na vyloženě top suprový zvuk je podle mě potřeba skvělá vícekanalová aparatura, dokonalá akustika místnosti, zesilovač, prevodnik... Proste všechno.
Kupovat ale sluchátka a převodníky na jejich posked v řádech desetitisíců je podle mě blbost. Ale to posoudím až nějaký takový DAC uslyším. Já zatím mam zkušenost s normální externí zvukovkou a integrovanou v kompu..
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2019 22:39

.
Naposledy upravil _daRK dne 26. 10. 2019 12:05, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 10. 2019 22:51

@Towil: asi si moc nerozumieme. Každý z nás tu hovorí evidentne o niečom inom! Ja si totiž myslím, že práve tie sluchátka v "řádech desetitisíců" sú tie lacnejšie normálne hrajúce ... skutočne drahé "super sluchátka" stoja cca 10x viac

... navyše "skvělá vícekanalová aparatura" je nezmysel ... aspoň v našich stredoeurópskych "bežných finančných pomeroch" prakticky nerealizovateľné
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 10. 2019 22:54

Já bych byl v posuzování limitů sluchátkového poslechu též velice opatrný. Vydal jsem se touto cestou ze dvou důvodů. Jednak bydlím v bytovce, kde je slyšet úplně všechno a nemohl bych si dovolit vícehodinové poslechy v hlasitosti, která mě vyhovuje s ohledem na sousedy. A za další jsou to finance. Protože sluchátka, převodníky a zesilovače v řádu desetitisíců budou hrát jako velké zesilovače a repro v řádu statisíců, ne-li milionů, pokud zohledním i perfektně akusticky vyladěnou poslechovou místnost. Samozřejmě to nebude platit vždy. A věř, že pokud tě sluchátkový poslech skutečně chytne, nebude to dlouho trvat a ty desetitisíce začnou lítat. Kvalitní zvukový řetězec je prostě drahý, ale u repro poslechu násobně dražší.
Co se týče vícekanálové aparatury, můj názor je, že víc než dva kanály jsou dobré pro filmy, ale ne tak pro poslech hudby, ostatně co je dnes kvadrofonicky nahráváno? Na koncertě pokud nepočítám např Pink Floyd (které už nikdy živě neuslyšíš) je zvuk též obvykle jen stereo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 25. 10. 2019 23:38

bacil2 píše:Ja si totiž myslím, že práve tie sluchátka v "řádech desetitisíců" sú tie lacnejšie normálne hrajúce ... skutočne drahé "super sluchátka" stoja cca 10x viac


Co budou mít fyzicky lepšího sluchátka za 100000kč oproti sluchátkům za 5000-10000kč?
Maximálně budou tak drahá kvůli limitovanému počtu vyrobených kusů, designu, propagace konceptu apod... Cena u sluchátek nic moc neznamená (takto extremne).
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 25. 10. 2019 23:50

Možná něco, co nikdy neuslyšíš :-).
A to je realita, ne urážka. Každému není dáno ty rozdíly, za které někteří utrácejí ty desetitisíce slyšet. A pokud by tam nebyly tak by je nikdo nekupoval.
Zkusím ti dát "nejlevnější" radu, Udělej si den volna, zajeď si do audiga a vem si sebou něco, co máš hodně naposlouchané. A tam si to můžeš zkusit poslechnout na různých kombinacích sluchátek DACů a zesilovačů. Uvidíš (spíše uslyšíš) sám a pak bude tvé rozhodnutí o něco snažší.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 10. 2019 23:52

Budou mít lepší úplně všechno. Věrnost podání, prostor, rozlišení, velice pravděpodobně zpracování, materiály, často pohodlí, což je ale subjektivní. Je to obrovská alchymie, každá firma si to hlídá jako oko v hlavě a pokud je to dovedeno k dokonalosti, platí se za to velké peníze. U velkých sluchátek to začíná tak na těch deseti tisících, jinak je to těžce o kompromisech, ale to i v podstatně vyšších cenových hladinách. Můžou pracovat třeba na jiném, než obvyklém magnetodynamickém principu (magneto-planární, elektrostatická)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 26. 10. 2019 00:13

Dobře, to už je spíš na nové téma :D Já chápu, že ty sluchátka stojí takové peníze kvůli materiálům, koncepci, luxusu, naladění... Ale to přece neznamená, že se mi budou 100% více líbit než levnější sluchátka. Nebo dokonce, že budou věrnější. Vždyť každý výrobce si ladí sluchátka podle sebe. Já mám rád neutrální vyvážená sluchátka, někdo středobasová apod... To je prostě strašně individuální téma (podle me).
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2019 00:24

Vesměs to bude znamenat, že ti dražší sluchátka poskytnou technicky vyspělejší zvuk. Ale rozhodně ne 10x pokud bude cena destinásobná. U lepších sluchátek často zjistíš, že jsou v hudbě zvuky a detaily, kterých sis nikdy před tím nevšiml, byť jsi tu skladbu slyšel tisíckrát na různých aparaturách.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 26. 10. 2019 09:41

martas38 píše:U lepších sluchátek často zjistíš, že jsou v hudbě zvuky a detaily, kterých sis nikdy před tím nevšiml, byť jsi tu skladbu slyšel tisíckrát na různých aparaturách.


Ale tohle všechno se dá nějakým způsobem měřit a porovnávat. Jednoduše co nezměřím tomu nevěřím a zařazuji to do osobních preferencí. A ano často drahá sluchátka (20000+Kč) mají lepší parametry v případě použití výborného zesilovače apod... Někdo si za ty menší rozdíly připlatí větší peníze, někdo ne.
Drahá sluchátka bych srovnal k supersportům za desítky milionů, stojí ranec, aby nějak jeli musí člověk mít gumy za statisíce, nejlepší palivo apod... Přitom jde koupit sportovní auto za 2-3 miliony, které mi dá 90% pocitů jako supersporty bez tak nesmyslně vysokých nákladů.
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 10. 2019 09:52

.
Naposledy upravil _daRK dne 26. 10. 2019 12:07, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 26. 10. 2019 10:35

Myslím, že by jsi si nejdříve měl poslechnout něco lepšího, než jsi slyšel do teď. Spoustu tvých domněnek a "myslím" by jsi pak asi nenapsal.
A jen pro pořádek Superlux HD 668B nemají zvuk srovnatelný s mnohonásobně dražšími sluchátky. Na to rovnou zapomeň.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 26. 10. 2019 10:40

Towil

Mozno trocha pribrzdi s tym svojim svetonazorom o veciach, ktore si nikdy nepocul. Robi to na mna dojem, ze si tu bud srandy z ludi robis, či si prezleceny nick a provokujes, alebo to jednoducho ozaj myslis vazne, čo uz by bol potom skvôr pripad pre "Doktora z hôr".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Towil 26. 10. 2019 11:37

iceman27 píše:A jen pro pořádek Superlux HD 668B nemají zvuk srovnatelný s mnohonásobně dražšími sluchátky. Na to rovnou zapomeň.


Po zaběhání cívky a vyměnění těch strašných náušníků mají srovnatelný zvuk s mnohonásobně dražšími sluchátky... To je prostě fakt. Ať už podložený měřením nebo srovnáváním. To ale znamená spíš to, že je mnoho předražených sluchátek, které kvalitu zvuku mají průměrnou. Vážně tím nemyslím to, že 668B jsou výborná sluchátka (ale z hlediska ceny/výkon jsou vynikající).

Obecně mi ale přijde hloupé porovnávat tyto věci cenově, protože to je asi ten nejméně důležitý parametr (zhlediska srovnání). Jsou sluchátka za 5000Kč, které jsou příšerná, takže v tom případě lze říct, že příšerná sluchátka za 500Kč jsou srovnatelná se sluchátky za 5000Kč. Takhle se to porovnávat prostě nedá. Takže máš vlastně pravdu.

Měření: (AKG702) - http://en.goldenears.net/8281 (Superlux HD 668B) - http://en.goldenears.net/14529
Pro zajímavost HD800 - http://en.goldenears.net/22602


Pokud někoho provokuje co píšu, tak se omlouvám. Ale upřímně nechápu proč.
Towil
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků