Samsung 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rs.radek 2. 11. 2019 07:47

Diky vsem za nazory, nakonec jsem zvolil 55" QLED 60R a za 15500,- Kc (specialni cena) velka spokojenost.
rs.radek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thomasero 2. 11. 2019 20:21

Jak se dá, prosím, sehnat Samsung QE55Q60R za 15500, pokud to není tajné? Dle heuréky nejnižší cena zatím okolo 19000. Klidně i do SZ. Dík
thomasero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paveeeel 4. 11. 2019 14:56

rs.radek píše:Diky vsem za nazory, nakonec jsem zvolil 55" QLED 60R a za 15500,- Kc (specialni cena) velka spokojenost.

Ahoj, kde si prosim ta kupil Q60R za 15k?
paveeeel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chameleon-cz 4. 11. 2019 15:43

paveeeel píše:
rs.radek píše:Diky vsem za nazory, nakonec jsem zvolil 55" QLED 60R a za 15500,- Kc (specialni cena) velka spokojenost.

Ahoj, kde si prosim ta kupil Q60R za 15k?

Tak to by mě také zajímalo...
chameleon-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dupaljiri 4. 11. 2019 18:40

možná jsem trošku ve špatném tématu,ale jaký panel je v QLED TV když do monitoru s označením QLED dávají VA panel. Je to u televize to samé?
viz https://www.samsung.com/cz/monitors/lu3 ... 850UMUXEN/
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 4. 11. 2019 20:52

QLED televize jsou všechny VA, nicméně u monitoru používá Quantum Dot třeba i HP Pavilion 27 Quantum Dot, který používá PLS panel (obdoba IPS).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 4. 11. 2019 22:18

kvok píše:QLED televize jsou všechny VA, nicméně u monitoru používá Quantum Dot třeba i HP Pavilion ....

Takže teoreticky kvalita obrazu v monitoru co se týká podání barev by mněla být stejná jako u TV.....?
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod rs.radek 8. 11. 2019 13:24

chameleon-cz píše:
paveeeel píše:
rs.radek píše:Diky vsem za nazory, nakonec jsem zvolil 55" QLED 60R a za 15500,- Kc (specialni cena) velka spokojenost.

Ahoj, kde si prosim ta kupil Q60R za 15k?

Tak to by mě také zajímalo...

Nejedna se o bezny volny prodej.

-- 8. 11. 2019 13:39 --

Jinak uz mam par dnu Q60R doma a musim rict, ze v dane cenove kategorii jsem hodne spokojeny, prekvapenim je, ze i pozorovani z uhlu neni az tak spatne jak jsem cekal, ale s jedenim necekanym nedostatkem trochu bojuju a to kvalita (rychlost) obrazu pri sledovani sportu - konkretne pri hokeji vyobrazeni puku neni uplne ono a obcas se trochu sekne nebo maazne. Jsou tam ruzne moznosti nastaveni ale zatim jsem neprisel na to co bude na sport nejlepsi. Mate nekdo zkusenost? Dle testu mel byt obraz hodne rychly prave na sport ci hry...ale zatim teda upne neni v pripade puku. Pouzivam skylink a O2 ale jinak pri sledovani obraz naprosto super, zadne znamky snizene kvality, takze nevim zda v tomto nestiha tv ci signal...
rs.radek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yamer 8. 11. 2019 14:18

Ty pozorovaci uhly u Samsungu mi taky prijdou obecne rozumne, testoval jsem si letos monitory s VA panelem od Samsungu (vyrobce panelu Samsung) a od LG (vyrobce panelu AU Optronics) a uhly u toho LG nebyly moc dobre, kdezto u Samsungu relativne v pohode.

Co se tyce obrazeni pohybu na QE55Q60R, tak si uvedom, ze sice mas 120Hz panel, ale zdroj miva typicky 24 az 30 frames per second... Televize to muze lepe ci hure maskovat, ale napriklad u rychle se pohybujiciho puku ci mice je dle meho nazoru interpolace pohybu trochu problem. Osobne na starsim Samsungu J6272 (120Hz) pouzivam volbu "LED clear motion", ktera zapne BFI (a bohuzel o neco ztmavi obraz, takze musim zvysit podsviceni), spolu s lehkym "de-judder" cca 3 z 10 a "de-blur" vypnutym na 0 z 10. S letosnimi Samsungy jsem si jeste nehral a jak to bylo u lonskych si uz bohuzel nepamatuji.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 11. 2019 16:18

U aktivního LED Clear Motion není základním problémem ztmavení obrazu, ale jeho kmitání, které, zvláště citlivějším uživatelům, způsobuje nekomfortní pocity. Citliví pak nejsou schopni podobný obraz více-méně sledovat vůbec.

rs.radek zkus si na sportovní zápas - Tebou jmenovaný hokej - aktivovat režim SPORT, pokud tam je. Je to lepší/horší? Vypni všechny dopočty a zkus omezit/zrušit potlačení šumu a artefaktů. Napiš výsledek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 8. 11. 2019 22:09

Mám pocit,že to není jen nastavením tv,vidím rozdíly i ve vysílání,poláci zapli TVP sport hd-pozemně,mi ten obraz třeba u hokeje připadne lepší než Nova ac.hd kabel,totéž i u jiných kanálů,přitom poláci mají h264,možná že to pujde vychytat nějakýma kudrlinkama,byť moc nevěřím,ale hrát si s nastavením kvůli pár pořadům?/sam.8002/
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 8. 11. 2019 22:27

Je to tak , díky aplikacim digi/02 a obou STB můžu porovnat obraz obou nezávisle a třeba fotbal přebíraný od ČT měl přepálenou bílou na 02, zatimco na DIGI byla bílá v pohodě.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rs.radek 9. 11. 2019 18:53

MgX píše:U aktivního LED Clear Motion není základním problémem ztmavení obrazu, ale jeho kmitání, které, zvláště citlivějším uživatelům, způsobuje nekomfortní pocity. Citliví pak nejsou schopni podobný obraz více-méně sledovat vůbec.

rs.radek zkus si na sportovní zápas - Tebou jmenovaný hokej - aktivovat režim SPORT, pokud tam je. Je to lepší/horší? Vypni všechny dopočty a zkus omezit/zrušit potlačení šumu a artefaktů. Napiš výsledek.


Diky za tipy, vyzkousel jsem LED Clear Motion ale nepomohlo a blikani mi navic nevyhovuje. Rezim sport tv nema tak jsem zacal zkouset a zda se, ze mam vyreseno. Stahl jsem na 0 redukci rozostreni a take redukci vibraci a vypada to, ze sekani puku je pryc! Jeste to musim vic odzkouset. Resil jeste nekdo obraz pro nastaveni sportu (hokeje) u Q60R?
rs.radek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 11. 2019 08:28

Na sport má vliv pouze redukce rozostření, protože to se týká obsahu 50/60hz, aby byl interpolován na 100/120 hz

Redukce vibrací má zas vlil pouze na obsah do 30hz max (takže na film 24hz například), který je pak interpolován u 50/60hz televizí do 50/60hz a u 100/120hz televizí do 100/120hz.

Proto "padesátihercovky" od Samsjng, LG,... mají pouze v Automotionplus (v Trumotion) pouze jeden posuvník a to ten vibrační. "Stohercovky" mají dva posuvníky. Vibrace j rozostření.

Stejně používat to je ale nesmysl, protože pak vznikají artefakty jako ztrojování nebo mizení míčů, puků apod.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dawe4 18. 11. 2019 05:22

Jaký nazor máte na tenhle model?



https://m.alza.cz/65-samsung-ue65ru7022-d5698608.htm

Na takové to obyčejné domácí použití dostačující? TV přes O2, Netflix, HBO GO, nějaký ten film přes Flash disk a bluray/4K.

Děkuji za názory.
Dawe4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků