Max50" TV s kvalitním VA panelem (10bit/HDR/120 Hz/sub4:4:4)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod theedge 5. 11. 2019 19:13

Ahoj. Maximální velikost TV kterou z důvodů rozměru můžu mít je 50"
Už delší dobu lehce sleduju trh s TV a bohužel si všímám že kvalitní panely se začínají osazovat od 55" výše.
Kvalitním panelem myslím 4K, VA LCD, 10 bit s širokou paletou barev, HDR, 120 Hz, subsampling 4:4:4, popř OLED ale netrvám na něm. Nechci IPS kvůli černé barvě - to radši trošku horší úhly.
Neřešte že na tak malé uhlopříčc něco z toho nevyužiju - nechci to jen na filmy, ale i na prezentaci fotek z fullframe zrcadlovky. Mám ultra starou 42" plazmu Panasonic se super barvama.
Existuje nějaká taková TV v 49-50" velikosti ? Myslíte že v budoucnu takové budou ?
Poslední TV kterou jsem objevil že to splňuje je Sony KD-49XF9005. Zvažuji jestli ji nevzít a nebo čekat že se v budoucnu něco objeví ... ?
Dík za vaše názory popř. tipy ma jiné TV.
Naposledy upravil MgX dne 6. 11. 2019 12:17, celkově upraveno 3
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 11. 2019 20:03

Ahoj, přečti si pravidla ať víš, co se zde může/nemůže a jak může/nemůže. Až dojdeš až k názvu vláken - budeš vědět, že takto opravdu ne. Takže si ho změň, na více originální.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 11. 2019 20:07

Softwarově dokáží dnes na malé obrazovce dostat z obrazu maximum. Na větší plochu potřebují pomoc panelem.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 11. 2019 20:10

Zdar. Jdeš dobrou cestou, XF9005 v té velikosti opravdu patří k tomu nejlepšímu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 5. 11. 2019 20:12

Bohužel až na tu cenu. 49 je dražší, jak 55.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 5. 11. 2019 20:23

V příštím roce by se snad už měli objevit OLED panely i v 50" úhlopříčce, ale jestli chceš čekat...
Je nesmysl dávat za 49" víc než za 55" a navíc o víkendu se skoro za stejnou cenu dala koupit v 65"
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 5. 11. 2019 20:38

MgX: netuším co na tom názvu bylo špatně, ale přepsal jsem to. Spokojenost ?

Baf13: Nemusím kupovat TV teď, klidně ještě rok nebo dva počkám - pokud je vize že seženu v 50" kvalitní panel. Teď to tak bohužel není a poslední slušnej panel jsem objevil u tohoto Sony 49FX9005. Proto řeším jestli ho nevzít, protože pak už nic nebude ?
Pokud je vize že se začnou objevovat OLED v 50", tak to je zajímavá informace - ale je otázka aby to zase v této uhlopříčce nebyly lowcost panely. Oled jsem ještě pořádně nestudoval, tak nevím jak to tam je s bitovou hloubkou a refresh rate.
Že je 50 dražší než 55 mne netrápí - 55 mít nemohu tak to nemá smysl řešit.
Z té Sony mám brouka v hlavě ...

indeshit: co je ještě stejně kvalitní a koupitelné ? už jsem nic neobjevil.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 6. 11. 2019 00:37

XG j e uplne stejny, takze jeste bude .)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2019 07:01

Ještě třeba QE49Q70, ale nesplňuje ten požadavek na 120hz, je to 60hz a taky na ty filmy, pokud jsou tedy stažené (divx, xvid, dts zkuk, dolby atmos zvuk...to vše tam nejde), ale je to i tak velmi kvalitní telka, velmi na podobné úrovni, v některých disciplínách dokonce lepší.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 6. 11. 2019 09:16

dík za tipy
Sony KD-49XG9005 ( nástupce XF ) je sice 120Hz ale už jen 8bit panel + FRC
Samsung QE49Q70 je jen 60Hz a taky je 8 bit panel + FRC

120 Hz panel asi bude hodně poznat? Budu na tom sledovat i sportovní záběry z GoPro kamer, tak aby se to nematlalo. Nevím nakolik bazírovat na tom plném 10bit panelu - tam jsem to chtěl z důvodu sledování fotek ( aby se na přechodech barev nedělaly mapy - šedé plochy a hodně to dělá modrá obloha ).
Koukám teda na Displayspecifications.com
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 09:24

theedge píše:MgX: netuším co na tom názvu bylo špatně, ale přepsal jsem to. Spokojenost ?


Evidentně sis pravidla nepřečetl. Název by měl být výstižný a trochu „originální“. Není to kvůli mé SPOKOJENOSTI, ale kvůli přehlednosti a následné jednodušší odlišitelnosti jednotlivých vláken. Děláme to pro lidi - zadarmo... tak je potřeba se trochu snažit.

Mimochodem... jsi tu registrován deset let a pořád nevíš? :roll:

Vlákno jsem upravil.


-- 6. 11. 2019 09:31 --

K věci. Když se domníváš, že máš doma kvalitní Panasonic plazmu s přirozenými a kvalitními barvami, asi bys ji měl nahradit něčím minimálně ve stejné kvalitě. Kvalita povětšinou začíná u 55". Taková ta obecně doporučovaná. Navíc - pro lidi, kteří měli plazmu, jsou více doporučovány OLEDy, nikoliv LCD. Když už LCD, tak určitě 100Hz s VA panelem. Jenže to bys zřejmě musel dořešit velikost.

Ano, píše se, že OLEDy možná budou i v menších velikostech. Jde o to, jaké a jak kvalitní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 6. 11. 2019 09:59

Ahoj. Z mého pohledu je přece jedno co chi nahrazovat. Mě jde o to jaké požadavky na nový panel mám. To že se kvalitní panely začaly osazovat od 55" výš jsem si samozřejmě všimnul a proto jsem založil toto téma.
Poslední kvalitní panel co jsem totiž objevil v 50" je ono zmíněné Sony 49XF9005.
Funkce TV jako takové pro mne nejsou až tak důležité, jde mi primárně o panel jako takový.
Kontrast, barvy, rychlost - akční záběry z GoPro, 4:4:4 - právě kvůli zobrazení fotek které tam promítám z PC.

Na chalupě mám Hisense 50N6800 ( VA panel, 60Hz, 8bit + FRC ), takže nějakou představu mám. Ta Hisense je rozhodně pomalá a maže se. Kontrast je OK, Barvy - čekal jsme to horší, ale doma chci lepší ( panel nemá quantum dot technologii ).
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2019 10:08

theedge píše:dík za tipy
Sony KD-49XG9005 ( nástupce XF ) je sice 120Hz ale už jen 8bit panel + FRC
Samsung QE49Q70 je jen 60Hz a taky je 8 bit panel + FRC

120 Hz panel asi bude hodně poznat? Budu na tom sledovat i sportovní záběry z GoPro kamer, tak aby se to nematlalo. Nevím nakolik bazírovat na tom plném 10bit panelu - tam jsem to chtěl z důvodu sledování fotek ( aby se na přechodech barev nedělaly mapy - šedé plochy a hodně to dělá modrá obloha ).
Koukám teda na Displayspecifications.com



120hz nemá s rozmazáváním nic společného. Akorát umí 60hz signál interpolovat do 120hz, takže sice dodá lepší ostrost, ale na úkor kvality - vznikají interpolační artefakty okolo hejbajících se objektů (3 puky, 3 míčey svatozáře okolo hlav,...)

120hz má skutečný benefit pouze tehdy, kdy i zdroj je ve 120fps

-- 6. 11. 2019 10:40 --

Pokud člověk vypíná ty MotionFlowy, Automotionplusy, Trumotiony, tak 120hz nemá moc význam
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 12:21

theedge píše:Ahoj. Z mého pohledu je přece jedno co chi nahrazovat. Mě jde o to jaké požadavky na nový panel mám. To že se kvalitní panely začaly osazovat od 55" výš jsem si samozřejmě všimnul a proto jsem založil toto téma.

Z mého pohledu je vhodné vymyslet název vlákna tak, aby se jednalo o trochu vypovídající a unikátní označení. Opravil jsem Ti to, snad již lépe vyhovuje Tvým požadavkům. Příště, prosím, zkus sám. Děkuji za pochopení.

Byť nepřítel čehokoliv plynulejšího indeshit píše o nepotřebnosti více Hz technologie, dovolím si tvrdit, že tato ničemu neuškodí, ba naopak, něco může nabídnout. Když budeš chtít, vylepší obraz, když ne, necháš tak. U 50Hz už dál moc nesvedeš.

Vím, že vybíráš mezi menšími modely a je zcela v pořádku, že sis založil toto vlákno. Bohužel těch kvalitních modelů, které by splňovaly náročnější požadavky moc není. Výběr je úzký a omezený. Proto jsem si dovolil znovu připomenout limit oněch opakovaných 55".
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 12:24

Tak, jelikož řeším obdobný problém, tak se chci zeptat, jak to s těmi 100 Hz apod. je? Má smysl tedy preferovat modely s panelem, který je 100 či 120 Hz? Ono se to jistě dá vypnout, pokud by to činilo problémy....ale ty TV jsou samo dražší. Dá se předpokládat, že ten panel bude i tak kvalitnější nebo ne?
Meridius
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků