Max50" TV s kvalitním VA panelem (10bit/HDR/120 Hz/sub4:4:4)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 12:54

Nejsem člověk, co komukoliv cokoliv vnucuje... můj názor ale je jasný. 100/120Hz technologie je přínosem. Ano - je dražší. Dopočty lze najít i na některých 50Hz kouscích, ale rozdíl - pro mě - je tam výrazný. Dopočty u stohertzovky vždy můžeš deaktivovat. Dovolím si však tvrdit, že velká část obyčejných uživatelů nemá potřebu koukat na trhající se pohyb čehokoliv, kvůli puritánským názorům. Proto si třeba jen na minimum, ony vylepšovátka nakonec zapnou. Protože případný artefakt vzniká povětšinou pouze při extrémnějším nastavení a pouze na krátký okamžik ve specifických, čárově a pohybově náročných scénách. Ano, když se koupí nějaký JAKO kvalitní televizor, nebo telka, co má problémy s OS a tento nedělá co má, artefaktů přibude. Ale ne kvůli aktivaci dopočtů, ale protože něco někde nedělá, co má, byť se výrobce chlubí tučnými popisky a vykřikuje cosi o extrahypersuper kvalitním obrazu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 6. 11. 2019 13:39

Takže mimo Hz obrazovky tu rychlost překreslování primárně určuje síla procesoru ? Vím že VA technologie je v tmavých stínech pomalejší než IPS.

Bude pozrovatelný rozdíl mezi origo 10 bit panelem a mezi 8+FRC ? Hlavně co se týče kvality barev a barevných přechodů.
Samozřejmě počítám s technologií Q-dot / Trilumnos a další jak to mají různě pojemnované.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 15:07

Tak ono to jde ruku v ruce.....ty dobré TV mají rovněž slušné obrazové procesory a co si budem povídat, pak ta telka podává komplexně slušný výkon.

Já si myslím, že taky hodně záleží, co do toho pouštíš....pokud slušný HD program, pak nároky na to, co dopočítá tv, jsou menší a logicky i obraz bude kvalitnější. Jak se říká z ho.. bič neupleteš.

Problém je, že tyhle parametry si nikde nevyčteš.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 6. 11. 2019 16:25

Dobrý den, před několika měsíci tu byla diskuze o 100Hz TV, možná stojí za podívání:
viewtopic.php?f=1703&t=1298485&st=0&sk=t&sd=a&hilit=100Hz
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 11. 2019 19:00

Diskuze bez konce.....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2019 20:56

To je celkem samozřejmé. Nesmiřitelné strany si každá prezentuje svůj názor. Je na každém, co si vybere pro sebe za cestu. Není špatné, když se názory tříští a čtenář má možnost poznat vícero názorů. Domnívám se, že je to lepší, než když se všichni shodnou a zrovna čtenář by patřil ke skupině, která by jinak akceptovala jiný směr.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2019 21:48

MgX to napsal hezky. 100hz telka ti dá více možností. To, zda je využiješ, je na tobě.

Někomu (většině) připadá dopočtený obraz umělý (někdo to nazývá telenovelou, někdo tak, že to vypadá jak TV inscenace, někomu to připomíná domácí video jak natočené kamerou, někomu to připomíná 3D,..). Většině se to nelíbí, ale najde se i někdo, kdo to miluje uměle dopočtené.
Film je film, trhaný má být. 24p není plynulé, ať se to někomu líbí, nebo ne. Film je umění. Obraz od malíře taky není fotka zachycující realitu leckdy.

Nechci nikoho urazit, ale příznivci dopočtů jsou pro mě filmoví barbaři. :) (berte to s nadsázkou)

Vy, co vybíráte mezi 100 a 50 frekvencemi, běžte do obchodu si nechat zahrát třeba filmy z flešky -dle mého málokdo pozná rozdíl.
Dejte spíš na typ panelu - VA, IPS, OLED.
Poku berete v potaz "ledky" tak je rozdělujeme na VA a IPS.
VA je pro lidi poptávající kvalitu a tolerující vybledlejší podání barev při pohledu z boku. IPS zachovávají barvy i při bočním koukání velmi slušně, ale vybírají si za to daň - slabší černá a kontrast a tendence k nerovnoměrnosti podsvícení. OLED je ve všem zmíněném bez debat nejlepší, taky má sice nějaké kompromisy, ale je jich méně. IPS filmovému fanouškovi do baráku nesmí ;)

Nebo si vemte nahrávku sportovního záznamu na USB, třeba z uložto. U 100hz uvidíte občasné zdvojení/ztrojení puků, míčů, artefakty okolo hráčů apod. A to nikdo popřít nemůže !!!!

Prostě je to něco za něco. Dopočet snímků přinese bez debat vyšší ostrost (poznáte zejména při švenkování kamery), ale přinese i obrazové chyby, protože dopočtené snímky nejsou tak kvalitní jako snímky originální zdrojové)

100hz má smysl pouze tehdy, kdy je zdroj 100hz


A video with a higher frame rate will only have less blur than an identical video with fewer frames if the TV’s refresh rate is capable of matching that frame rate (ex: a 120Hz video on a 120Hz TV, not on a 60Hz TV).Similarly, a TV with a 120Hz refresh rate will not have less blur than a 60Hz TV if the video’s frame rate is not also higher than 60Hz. With 60Hz video on a 120Hz TV, the video signal will still only be 60 fps, which means the frame time has not changed. The same applies to 24Hz and 30Hz on TVs with higher maximum frame rates.Refresh rate also does not have any effect on response time.


To by se mělo tesat do kamene !!!

Zdroj RTINGS.COM
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 07:44

Dle mého všechny zdejší rady blednou před tím, že každej vnímáme obraz jinak a jde přecejen o vizuální přístroj...to není jak vybírat grafickou kartu nebo myš.....Každej by měl mít možnost si ty vybrané TV porovnat mezi sebou. Žel bohu nikdy se asi nestane, že by všichni kandidáti byli v jedné prodejně a to ani ve velkých elektrech. A rozhodně nebudou hned vedle sebe. A to nemluvím o tom, že prodejna je úplně, ale úplně jinak nasvícená.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 10:04

Nechtěl bych aby se to tady zvrtlo v dohady o jednotlivých technologiích.
Primárně mi šlo o to najít co nejlepší 50" panel ale vidím že mimo Sony XF90 teď asi nic není a dohledné době asi ani nebude. Trochu se obávám že pokud se objeví OLED v 50" tak to budou lowcost panely.

Zeptám se ještě na OLED - tam platí to samé co u LCD ? Tím myslím 8/10 bit panel, obnovovací frekvence ... vím že Local Dimming odpadá.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 10:38

Tak ještě jsou slušně hodnocené QLED samsungy....ale obecně mi přijde, že ano....ta sony je top.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 7. 11. 2019 12:21

Je škoda že jsi limitován velikostí...50" byla doba kdy jsem měl tv v obyvací stěně a po úpravě stěny jsem skončil na 55" větší se tam už prostě nevešla.V dnešní době 50"není žádná velká tv a při kvalitním obraze těch 50" je prostě málo třeba na kino.Dle mého než dát 30tisíc za nějaké lcd tak raději přišetřím a půjdu do OLEDU no ale zase ta velikost...Při výprodeji starších modelů se dají pořídit kvalitní tv za ještě hodně slušné ceny a pokud člověk vyloženě neřeší vypalování tak oled je jasná volba. :nenapadne
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 13:27

TV nemám v žádné nábytkové stěně, ale na takové obchozí zdi ( sloupu ) který je mezi obyvákem a kuchyní. Ještě tam bojuju s reprobednama a tak ...
Ale 55" už prostě ne. Žádný úplně "kino" efekt nepotřebuju. 11 let koukám na 42" plazmu a proti tomu bude už ta 50" kino.
Ta situace je zoufalá - napřed doba totálního temna kdy LCD TV stálo úplně za ho*no, pak zahnutý nesmysly od Samsungu, pak čekání na OLED. Mezitím se trh vyprofiloval tak že na 50" výrobci kašlou ...
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 15:41

Taky hledám TV a koukám dobrejch 10 let na 37 LCD. A stačí to. Takže 55 mi přijde jako naprostý overkill....ale tady na fóru každej tvrdí, že je to malé i na kolikrát 2-3 m. Jako je pravda, že na větší TV se zvyká rychle.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 7. 11. 2019 17:46

At' chceme nebo ne trend spěje k větším uhlopříčkám TV. Začínal jsem na 37cm a momentálně jsem na 164cm. Je pravda, že na větší TV se zvyká velmi,velmi rychle...hlavně u kvalitního HD a UHD obrazu.Ale velikost není všechno třeba u těch nejlevnějších modelů LCD 65" není ta kvalita obrazu zase nic moc,ale pokud je člověk nenáročný tak proč ne :-|
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 20:10

njn já nejsem filmový fanatik který si doma musí simulovat kino. Na TV si stejně většinu času jede normální vyslílání a děcka čumí na pohádky.
Kvalitní obraz chci, protože sem citlivej na kvalitu obrazu - kontrast a barvy. Hlavně i z důvodu fotek ( i proto je tak důležité 4:4:4 ). Na to abych si pustil vyloženě film mám s děckama a sportovním vytížením tak málo času že úhlopříčka pro mne není priorita - spíš právě naopak ji nechci. Na americký blockustery nečumím.

Teď se rozhodnout jestli vzít tu Sony nebo další 3 roky čekat na 42" 720p plazmě jestli se objeví nějaký slušný OLED :-) 11 let stará plazma má furt barvy jako víno, super úhly, rychlej obraz a neleskne se jako psí koule. To se těžko nahrazuje. Akorát ten kontrast je už mimo a o rozlišení se ani nebavím :-D ( ta telka je snad 1024 x něco ).
Naposledy upravil theedge dne 7. 11. 2019 20:14, celkově upraveno 1
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků