Nová 4k TV - pomoc s výběrem značky a úhlopříčky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Smith4you 7. 11. 2019 20:17

Ahoj přátelé,
mám takové menší dilema s výběrem nové TV, který mi snad pomůžete rozseknout :) Níže uvedu vše podstatné.

Jedná se o upgrade z více než 5 let staré full hd Sony 50" a mezi hlavní využití bude patřit:
- hraní her na konzolích oldgen, currentgen a nextgen, takže hry od 720p do 4k s podporou HDR
- sledování převážně fhd filmů z bluray disků a usb externích pamětí

Podmínky ve kterých bude TV používána:
- spíše tmavší místnost
- vzdálenost pozorování kolem 2,7m

Mám nějaké favority, rád si nechám poradit i jiné. Prosím vás moc o radu, jakou zvolit TV i úhlopříčku, dle mých možností. Za TV chci dát maximálně kolem 40 tisíc a váhám mezi úhlopříčkou 55" nebo 65", ale nerad bych měl z fhd obsahu rozmazaný hnus :D

Mezi favority patří:
- LG oled 55" C9 (mám strach z vypalování obrazu)
- Samsung Q70R (uvažuji o 65" nebo bych volil 55" Q80 či Q85, akorát se mi u Samsungu nezdá problém s přehrávání médií z usb)
- Sony XF9005 (nezdá se mi local dimming a problém s androidem)


Všem předem moc děkuji za rady a postřehy :)
Smith4you
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 11. 2019 20:48

Sony 65, Samsung do světlejší mistnosti, LG mi 2x odešlo do 5 let.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 11. 2019 22:00

1) oled c9,
2) Sony xf9005
3) velká kopa ...
4) Samšunt a vše ostatní

V čem se Ti nezdá local dimming? Android je ok, semtam se sekne každá TV, jestli myslíš tento problém.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Smith4you 7. 11. 2019 23:54

Local dimming se mi nezdá kvůli tomu, že má Sony ať už u XF9005 nebo u letošní XG9505, kterou jsem také zvažoval, málo zón podsvícení a je mezi nimi viditelný přechod. A to nemluvím o záři, kolem jasného objektu, který by ji měl mít správně co nejmenší.
Samozřejmě chápu, že v praxi to člověk nejspíš nepozná, jen mám prostě strach, aby to nebylo rušivé u temnějších scén s titulky či jasnými body, v tomhle se mi právě víc libí OLEDy a i ten Samsung.

Tady Sony local dimming:
https://www.youtube.com/watch?v=dlAM9IUbk30

Tady Samsung, až na tu žlutou kostku, co má být bílá to je hnus (hádám, že je to úhlem záběru):
https://www.youtube.com/watch?v=iyoFxcwFwEg


Jinak problém s Androidem je přesně to, co píšeš a kromě toho, že u XF9005 není zrovna svižný. V tomhle jsou prý lépe zvládnuté letošní modely XG.

V čem přesně se ti nelíbí Samsung? Zajímalo by mě to. Osobně jsem většinou preferoval Sony, kvůli lepšímu zpracování obrazu v nižší kvalitě a věrnějším barvám, které mě potěšily leda ještě u LG. Samsungy se mi nelíbili kvůli vysokému jasu a přehnaně přesyceným barvám a zaujala mě teprve až řada Q70R a vyšší modely, přestože k reálným barvám to má pořád daleko.
Smith4you
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 8. 11. 2019 10:08

Na tyto testy se vykašli, mlha tam být může větší či menší, záleží jak je nastavena TV, pochybuji, že obě TV byly nastavený stejně. A největší nesmysl, nahrát to video z boku u VA panelu :-)
Zón má 48, ano lepší by bylo 96. Na druhou stranu, ta černá se opravdu blíží OLEDu.
Výhoda androidu je, že Ti přehraje téměř vše.
Samsung - vše, co jsem měl od této zn. se pos*alo těsně po záruce. Nedávno jsem měl na cestě možnost vyzkoušet jednu jejich 55, už jen reakce DO na vyvolání menu byla 3 sekundová, obraz jsem se pokoušel vylepšit, ale po 5 minutách to vzdal.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 8. 11. 2019 10:44

Koukni také na oled Philips, třeba Philips 55OLED903 nebo 55OLED803 nyní za super cenu. Obrazově skvělé, na filmy Ambilight a po aktualizaci již šlape Android bez problémů. Na udávanou vzdálenost je 55" ok. Vypalování bych se nebál, měl jsem 7 let plazmu Panasonic (také se psalo o vypalování) a žádný problém nebyl. Po přechodu na oled jsem jí ještě slušně prodal ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 10:51

Ty vis o nejake 803 v cz? A rozdil v cene dela pres deset tisic, za to si koupi clovek skutecne kvalitni soundbar i se subem (mysleno na takoveto domaci koukani, proste to bude lepsi jak zvuk 903, ac je fajn)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků