Sennheiser HD 569 alebo Audio Tech. M50x

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 11. 2019 09:59

... a za mňa je to presne naopak, soudruzi z NDR by zvukovo urobili veľkú chybu ... to je práve ten úžasný subjektívny rozmer sluchátkového posluchu
Je skutočne veľmi ošidné tu niekomu radiť nejaké konkrétne riešenie :hm ... navyše keď je vysoká nedôvera k novým modelom sluchátok, ktoré síce môžu byť vynikajúce ale nie sú na nete dostatočne vyhypované
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 11. 2019 10:49

Tak zprvu jsem chtel loktibradě doporucit, aby si objednal sluchatka oboje a testoval a testoval. Lepsi bych ponechal a horsi vratil (trochu vyčůrané, ale praktické). Ale čo už.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loktibrada79 8. 11. 2019 17:50

Dnes som ich v Alze zamenil za HD 569 a dobre som urobil. Po zvukovej stránke sú o dosť lepšie aj sú komfortnejšie a nemajú taký silný prítlak ako M50x s ktorých ma po hodine bolela hlava. Jediné v čom boli M50 lepšie je že boli krajšie ale o to mi vôbec nejde.
loktibrada79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 10. 11. 2019 08:33

Vsak jsem to psal, nejsem generalem po bitve, nybrz jsem je v audigu porovnaval opravdu dlouho. Ten vysledek na strane senn je neoddiskutovatelny. Hlavne, ze te to nestalo zbytecne ulítlej peniz a stihl jsi je vymenit.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sszorin 13. 11. 2019 03:30

loktibrada79 píše:Čaute, chcel by som si kúpiť slúchadlá do 150€ a rozmýšĺam nad týmito dvoma modelmi. Počúvať budem doma, počúvam hlavne rock, metal ale nerobí mi problém počúvať aj ostatné žánre a ide mi hlavne o kvalitu zvuku. Mohli by ste mi poradiť kyoré hrajú lepšie keďže ich nemám možnosť kde vyskúšať. Ďakujem pekne.


Audio-Technica ATH-R70x alebo ATH-MSR7b
Ja by som došporil a kúpil R70X. Stoja za to. Sú otvorené.
sszorin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sszorin 13. 11. 2019 08:44

loktibrada79 píše:Čaute, chcel by som si kúpiť slúchadlá do 150€ a rozmýšĺam nad týmito dvoma modelmi. Počúvať budem doma, počúvam hlavne rock, metal ale nerobí mi problém počúvať aj ostatné žánre a ide mi hlavne o kvalitu zvuku. Mohli by ste mi poradiť kyoré hrajú lepšie keďže ich nemám možnosť kde vyskúšať. Ďakujem pekne.

loktibrada79 píše:Čaute, chcel by som si kúpiť slúchadlá do 150€ a rozmýšĺam nad týmito dvoma modelmi. Počúvať budem doma, počúvam hlavne rock, metal ale nerobí mi problém počúvať aj ostatné žánre a ide mi hlavne o kvalitu zvuku. Mohli by ste mi poradiť kyoré hrajú lepšie keďže ich nemám možnosť kde vyskúšať. Ďakujem pekne.


Pridané : Alebo tieto uzavreté slúchadlá - Audio Technica ATH-A990Z. Sú zvukovo lepšie než HD569 alebo M50X.
Ich trhová cena je asi 310 Euro ale sú na predaj na kanadskom Amazone za 178 Euro [CDN 259] plus poštovné.
Basové frekvencie sú tými japonskými slúchadlami hrané / zobrazené lepšie než to hrajú HD569, majú lepšiu textúru basových frekvencií [BF], počuješ viac detajlov basy. Basové frekvencie sú cez HD569 viac rozmazané / bahnité.
A990Z takisto majú lepšie vysoké frekvencie [VF] než ich majú HD569. HD569 majú "stiahnuté" / menej výrazné VF. VF sú potrebné na dobré "zobrazovanie" nástrojov ["imaging"] a na dobrú priestorovú separáciu / oddelenie zvukov nástrojov ["layering"] na zvukovom javisku / zvukovom poli. Zobrazovanie a oddelenie nástrojov jeden od druhého je lepšie cez A990Z. Takisto je to so zobrazením hĺbky zvukového javiska / poľa [projekcia 3D / projekcia troch dimenzií]. A990Z sa hodia na typy hudby ktoré počúvaš. Sú mierne, mierne, "zafarbené" - majú trochu zväčšené BF a VF. To znamená že vokály sa zdajú byť o krok stiahnuté. Efekt je mierny. A990Z nie sú ideálne pre tých ktorí chcú počúvať presnú reprodukciu spievanej hudby baroka alebo inej éry klasickej hudby, alebo inej výrazne spievanej hudby.
HD569 majú v porovnaní s A990Z ploché a nie tri-dimenzionálne zobrazenie zvukového javiska / poľa. Hudobné inštrumenty a vokály sú na seba akoby nalepené.
Ešte to - porovnávať HD569 a A990Z nie je veľmi férové, keďže HD569 má reproduktor s veľkosťou 38mm a A990Z má s veľkosťou 53mm. Všeobecne - čím väčší reproduktor tým lepšie zobrazenie zvuku.
Nebudem porovnávať M50X a A990Z keďže A990Z sú o triedu lepšie.
A990Z ti silne odporúčam. Linka :
https://www.amazon.ca/Audio-Technica-AT ... B01AYZZE24
sszorin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loktibrada79 22. 11. 2019 08:48

Ďakujem pekne, možno sa poteším na vianoce a kúpim ich a 569 dám žene.
loktibrada79
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků