Max50" TV s kvalitním VA panelem (10bit/HDR/120 Hz/sub4:4:4)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Meridius 7. 11. 2019 20:13

Jestli máš na sony, vem sony.....budeš spokojený....ale přijde mi to za tu uhlopříčku příliš.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 20:20

Hmm .. jak řekl klasik -> nechám si to projít hlavou :-)
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 7. 11. 2019 21:51

Chtěl bych upozornit, aby děti měly při sledování VA, tedy např. XF9005, oči ve stejné výši jako ty.

Jestli máš na sony, vem sony.....budeš spokojený....ale přijde mi to za tu uhlopříčku příliš.

49 je drahá, protože se tento rozměr prodává daleko míň než 55. 55 je standard, stejně tak jako byl standard 42 před 10 léty.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 7. 11. 2019 22:37

Jo je mi jasny ze narazis na pozorovaci uhly. Ale nevim jestli mas deti :-D ti u toho delaji stojky na hlave, lezi, honi se, jezdi na odrazedle a ja nevim co jeste ...
Ale taky jim je uplne fuk ze z uhlu maji barevny posuny a zhorseni kontrastu. Maly decka tohle fakt neresi.
O telce jsem zacal uvazovat protoze mala uz po ni prestala patlat chleba s maslem :-D Tak asi tak ...
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 11. 2019 23:23

Ze 42" na 50" není žádný skok. Já šel z plazmy 37 na 55 a zvykl si hodně rychle, na 2.5 metru ok. Taky jsem chtěl původně tu 49 sony, ale je to blbost vysolit tolik peněz, to vem kvalitnější 60hz za polovinu. A na uhd obsah platí, čím větší, tím lepší
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 8. 11. 2019 13:31

Ja osobne by som na tvojom mieste pouvazoval aj nad 50" VA FHD telkou (Sony KDL-50WF665) za 10 000Kc.
Kamarat si ju minule kupil,...a mozem povedat ze "good kauf"
Obraz pekny, ostry. Ziadne rozmazane hrany (aspon ja som si nevsimol, a myslim si ,ze som dost na to citlivy). Ako bonus, plynuly Youtube (hrala nam permanentne hudbicka ako podmaz... pocas pokra) a tlacitko Youtubu na DO. Externe repraciky cez JACK port pripojene, ovladat hlas islo dialkovym od TV.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 8. 11. 2019 14:50

Jo na video by mi asi FHD stacilo, ale kvuli fotkam chci urcite 4K. Fotky vypadaji na 4K HDR fakt hodne dobre.
Dolu s pozadavky urcite nepujdu. Novou TV nutne nepotrebuju ale ani nepotrebuju nutne setrit a kupovat TV za 10k. Bud vemu tu XF90 nebo budu dalsi roky cekat :-)
Na stole mi stoji jestestate kvalitni S-PVA EIZO podsvicene trubicemi :-)
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 11. 2019 16:24

To je právě kontrast. Popisuješ parametry panelu pro opravdu náročnějšího uživatele a přidáváš informace, co máš teď za TV a monitor. Ono to EIZO asi nebylo a není žádné kolotočové ořezávátko, takže přechod z plazmy a tohoto monitoru na nějakou mírně nižší kvalitu v jakémkoliv směru může bolet. Ale třeba si zvykneš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 8. 11. 2019 17:17

No právě proto na tu nižší kvalitu nechci chodit ... v čem vnímáš kontrast ?
XF90 je nejlepší panel co jsem v 50" našel. Barvy asi budou OK. Kompromis to samozřejmě má v pozorovacích úhlech, ale zase bych si pomohl kontrastem, HDR a 4K rozlišením. 4K mne fascinuje u fotek. Je jasný že kvalitní OLED je ideál, ale prostě zatím není a asi dlouho nebude.
Monitor jsem napsal jen tak mimochodem, protože tam je situace podobná jako u LED TV ... mnoho let se nedal koupit kvalitní panel aby nestál desítky tisíc a u toho stejně byl pomalej, protože to byl speciál na grafiku.
Prostě LED podsvícení panelů udělalo velký zlo a kvalita šla hodně dolu. To se začalo zlepšovat až s příchodem "Quantum Dot" technologie ( je jedno jak si to kdo nazval ), aby dokázali eliminovat neduhy LED podsvícení.
Uvidím ... možná ještě budu čekat na spasení :-) I když ty úhly pro mne asi tak limitující nejsou. Když už se fakt dívám na nějaký film tak sedím na sedačce proti TV a do těch bezproblémových cca 30°se vejdu. Když u něčeho chodím tak to stejně sleduju jedním okem a blednutí z úhlu zase tolik nevadí ( mimochodem moje stávající plazma má kontrast proti dnešním VA panelům už úplně mimo ).
Téma jsem nahodil, protože jsme si doma řekli že novou TV koupíme až "časem" až budou děcka větší a mezi tím jsem situaci na trhu lehce sledoval. Teď jsem lehce chytil "paniku" pokud je tato jedna jediná konkrétní TV poslední kvalitní panel v 50" navždy, tak jestli do toho nejít. Pokud se příští rok mají začít objevovat OLED v 50", tak je to pro mne nová informace kterou jsem potřeboval slyšet a na základě toho s rozhodnu jestli do toho praštím dřív než jsem chtěl a nebo to nechám zatím plavat ( což bylo původně v plánu ) a budu dál čekat na světlo na konci tunelu v podobě OLED v 50".
To už si samozřejmě musím rozmyslet sám. Konec konců je to jenom TV a můj život na sledování TV moc postavenej není.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 19:24

To cekej, hlavne nikomu nerikej, ze qled (quantom dot) je spaseni, nedej boze, z eto neco dela a eliminuje :")

Kup si tu 55" verzi klidne oled B8,
je to akoratni :) a rychle te prejdou blbosti
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 8. 11. 2019 20:34

DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 8. 11. 2019 20:49

Jo tak to je dobrá zpráva ... jen aby to s tou levností moc nepřehnali a nevyráběli jen nějaký ***** panely.
vzhledem k tomu že od LG to kupují další výrobci tak to do nabídky zařadí i další. Ale píše se až o roce 2021 což asi vydržím :-)
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 22:22

Hodne stesti.... ale mas fakt hezkou profilovku :) :D hehe CHCES OLED :) ver mi, taky fotim a delam grafiku, mel sem bcko8 a ted cekam na slevu u ccka :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokáč 8. 11. 2019 22:52

Ahoj,

Skúsim poradiť pár drobnými radami.. keď kúpiš dobrý FULL LED panel, tak velký rozdiel oproti OLED nepoznáš - drobný áno, stále to bude o kompromisoch - a jednoznačný výherca neexistuje.
- OLED sa hodí do tmavých miestnosti, ak máš svetlejšiu miestnosť počas dna, ani by som o tom neuvažoval
- OLED na druhej strane, menej trápi oči .. nicméně je tu spústa diskusí na téma OLED vs QLED a pod.. kde sú dobré a často nezaujaté rady - ja mám jasný obývak, ten úplne diskvalifikoval OLED

Vo finále i tak, keď trochu zainvestuješ, budeš spokojný tak či tak. Ale rozhodne to chce FULL LED alebo OLED panel, ak máš nejaké nároky na obraz. (pri výbere značky - Samsung sabotuje DolbyVision - to len pre info.)

Pri výberu značky si ujasní, čo očakávaš od zvuku - interní alebo externý.. pri externom ti stačí stereo, alebo chceš ATMOS prípadne 5.1 .. chceš jedno dialkové, alebo sa rád v dialkových prehrabávaš.. obecně s externým zvukom zápasí Samsung - osobná skúsenosť kedy ARC a Samsung je jeden chaos ktorý končil len Stereom.. i keď sa to vraj zlepšuje, tak je tam kopec ALE.. + Samsung a ATMOS .. nene

Pozeráš len filmy ? odkial streamuješ ? doma - KODI , alebo chceš i netflix, prípadně Aple TV.. je to doležité, možem sa neskor rozpísať.


Pre mesiacom som kupoval TV.. tri mesiace som preberal s každej strany ... výhody - nevýhody.. nakoniec skončil u Sony XG9505 -- a max. spokojny-. prechod zo Samsungu

Osobně by sem trochu ale váhal s výborem X9005.. kvalita obrazu bude rovnaná, ale .. android .. konečně paráda - oproti samsungu je už inde .. ale chce to rychlý procesor..
Dalej konečne má sony bluetooth na ovladači.. nie som so istý s 9005 ale myslím že to nemá .. a XG95 má eARC.. ak chceš niekedy externý ATMOS - tak nezbytnosť.

Mna stál v jednej akcii 55XG95 31.000 v datarte.. super cena, asi sa vráti až po vianociach .. ale viem že riešiš velikosť.. ale asi by som nad tým pouvažoval.
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 9. 11. 2019 00:53

Nevim kde se vzala ta urban legenda ze OLED se nehodi do svetle mistnosti, ale je to blabol.

OLED je v bezne svetle mistnosti uplne v pohode. A pokud nekdo mysli extremne slunecni pokoj, tak to neusviti ani LED.
ivotv
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků