TV do max.110cm šířky, prosluněný prostor

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Amateer 9. 11. 2019 02:31

Prozatím provozuju TV 32" a chtěl bych větší. Jenže mám problém že se mi velikostně vejde jen TV s šířkou 1 metr, nebo tak 110cm ale to už je asi fakt hraniční. TV mám sice stejně zešikma takže se dá lehce natočit a získat nějaký ten centimetr navíc, ale přes metr deset to už nepůjde. Koukal jsem do nabídek eshopů a zjistil, že 43" se vejde v pohodě, pak je ovšem veliká propast ve výrobě a jediné co je na trhu jsou 50" a to už je asi moc. Takže teď tak trochu nevím po čem se mám koukat. Navíc aby toho nebylo málo, byt je na jižní stranu, denně slunce od východu téměř až po západ, hodně prosvětlený byt. Na TV koukám tak ze 2 metrů, možná lehce míň, většinou klasické vysílání, občas film z USB nebo DVD. Chytré Smart funkce nepotřebuju. Cena samozřejmě co nejnižší, ale nějak rozumná kvalita. Asi nemá velkej smysl čekat, že by se rozjel trh s TV třeba 45" nebo 47" které by se mohli celkem dobře vejít, ne? Koukal jsem i tady na fóru, ale bohužel tu každý nakupuje jen 65" a nic menšího pod 50" tu málokdy někdo řeší.
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 06:44

V menší velikosti jsou i menší detaily takže objetivně rozdíl vizuální je minimální. Tady nejspíš je nejdůležitější ovládání, rychlost TV jako takové případně příslušenství. Pokud je to opravdu světlý pokoj začal bych u samsungu. Cenu teď dokážeš stlačit pomocí všelijakých kupónů a slev.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 11. 2019 10:09

Jaký je vůbec max. rozpočet ať nedoporučujeme něco nad rámec.
https://m.alza.cz/43-hisense-h43b7500-d ... dUQAvD_BwE
S Alza kupónem vyjde na 8500,- což je velice pěkná cena.
Hisense TV jsou celkem dobře hodnocené v rámci poměru cena/výkon navíc 3 roky záruka.
http://www.televizniweb.cz/2019/08/hise ... -dvb-t-t2/
Do těch 110cm by se vešla i nějaká 49".
Naposledy upravil Baf13 dne 9. 11. 2019 10:33, celkově upraveno 1
Baf13
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Amateer 9. 11. 2019 13:06

polda: Samsung s VA panelem? Rozumím dobře? Moc nemám s tímhle zkušenost v praxi. Koukám na TV z jednoho místa, ale občas se můžu posouvat třeba metr vlevo, metr vpravo. Jak se pohybují pozorovací úhly, jak moc teda je možné "vybočit" aniž by se to nějak znatelně negativně odrazilo na obraze?
Jak si psal o těch detailech, tím myslíš mimo jiné i rozlišení? Co jsem koukal dá se teď sehnat fHD za velmi dobré peníze v porovnání s 4K, ve kterém aktuálně nic použitelného nevysílá. Není blbost vzít fHD když bych chtěl TV mít třeba dalších minimálně 5-7let?

Baf13: Ta Hisense se mi líbí. Viděl jsem nějakou naživo v obchodě a ikdyž nevím jestli to byl tento model, je pravda že obrazově byla i v tom obchodě pěkná.

Kutil71: Díky.
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 11. 2019 13:29

Myslím, že za tu cenu je to slušná TV
Nějaké kódy jsou zde:
https://garaz.autorevue.cz/viewtopic.ph ... start=2505
stačí přikoupit nějaký káblík za pár korun, ať je cena přes 10k. a použít kód.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 15:50

To není o metru a už vůbec ne u malé úhlopříčky. Tyhle stesky na úhly pochopim třeba v hospodě. Kde si zrovna nemusíš vybrat židli a čumět na sport. Ale doma ?To je jako chodit do kina a kupovat si lístek na krajní sedadlo :D
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amateer 9. 11. 2019 18:16

polda: Tak nevím, proto se ptám, protože nemám zkušenost, nikdy jsem toto doma neměl. Kdybych věděl tak se neptám. A těžko věřit recenzím kde se píše "výborné pozorovací úhly", když jsem na to nikdy osobně doma nekoukal.

No a co to 4K vs. fHD? Osobně bych bral 4K, ale když ty fHD jsou teď za sakra dobrý ceny.
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 19:00

Otázka peněz a zdroje 4K vysílání.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amateer 9. 11. 2019 20:07

Otázka zdroje, právě... Ono zatím žádný reálný, sledovatelný, použitelný zdroj neexistuje. Především videa a nějaké filmy, co dál? Strávím u toho minimum času, většinou TV vysílání které ve 4K není ani náhodou. Třeba tady https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-led ... -43-palcu- se "pouze" fHD v dané velikosti nijak nebrání. Takže i proto mě zajmá jaká je reálná blízká budoucnost v dalších třeba 5-7 letech a jaká je možnost že to televizní stanice nějak nasadí? Z toho co předvádí od počátku digitalizace, bych řekl že nejblíže k tomu má nanejvýš ČT, jinak o tom upřímně pochybuju. Jaká je šance že to třeba nasadí kanály v T2? Liší se ty televize které jsou teď ve výprodejích s fHD pouze tím rozlišením, nepočítám-li samozřejmě "loňské" generace všeho co obsahují, nebo se liší i nějak markantně jinak? Koupil bych si 4K TV třeba za 10 000, ovšem když je na trhu fHD za 6-8 000 tak to prostě svádí. Zvláště v téhle úhlopříčce, kde by to nemusel být problém. Má někdo třeba doma a může posoudit? Raději bych totiž třeba levnější TV s kvalitnějším fHD panelem, než méně kvalitní ale zato módní 4K.....
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 20:24

Dost lidí má na TV PS4,XBOX
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 9. 11. 2019 20:53

Na uhd v pozemním v českých podmínkách zapomeň. To ještě dlouho nebude. Kupovat FHD TV je ale nesmysl, 100Hz už žádné nejsou, HDR minimální. Že zdroje nejsou? Nesmysl! Těch 110 cm je na 49" (možná i 50"), 43" je žalostně málo
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 21:00

Videl jsem nejakej Philips 50
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 11. 2019 21:03

Nj, ale jestli chce dát za TV 6-8k +/-, tak ve 49" nic schopného není a 50" už je úplně mimo a navíc se nevleze do 110cm.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Amateer 9. 11. 2019 23:30

Baf13: Těch 6-8 jsem psal právě o tom fHD, ne o 4K.
DRSG: 50" přesahují, 47" se spolehlivě vejde, dál záleží na šířce rámečku a především na stojánku/nožičkách.
polda: Ano na ten Philips jsem taky koukal, jestli myslíš https://televize.heureka.cz/philips-43p ... 2EQAvD_BwE .
No a DRSG, proč je podle tebe fHD nesmysl? Nepřu se, ale rád bych to nějak odůvodnil. UHD zatím nebude v česku ještě dlouho realita, jak se tu mnozí vyjadřují. U úhlopříčky 43" by to navíc neměl být problém. A HDR co jsem vysledoval, je asi jen reklama na prodej, ne? Někde jsem četl článek že skutečně funkční a smysluplné HDR, které nebude jen kazit obraz je v až o dost dražší třídě a ve větších úhlopříčkách. Jak to tedy je?
Amateer
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků