Max50" TV s kvalitním VA panelem (10bit/HDR/120 Hz/sub4:4:4)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 15:36

leroj: božínku ty jsi trendy :-) Tak si představ že já mám svoji TV 11 let a teprve poslední 2-3 roky ji začínají obrazově předbíhat. Tak aby jsi ty nový technologie trochu nepřeceňoval ...
A novou rozhodně zase minimálně 5 let mít budu ... minimálně. TV pro mne není modla (naštěstí ).
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 10. 11. 2019 15:49

nj to jsem celej já :)
minulou ledku jsem měl pět let a teď jsem ji dal kamarádovi, protože jsem chtěl vyzkoušet OLED (a nelituji)
no a tu před ní jsem měl necelé tři roky a vyměnil jsem ji za novou, protože jsem chtěl vyzkoušet MVA (a nelitoval jsem)
no a předtím jsem měl asi 12 let CRT 16:9, 82cm,100 Hz (taky jsem ji daroval a ještě jim hraje)
a předtím asi 8 let CRT 4:3, 63cm
a předtím...
a... :D
jinak mě na TV zajímá jen obraz a nic jiného
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 10. 11. 2019 16:00

...mám to nějak podobně,neříkám že bych měl tv a nejen ji jako modlu ale spíše jako koníček,zálibu.Ale chápu i ty kterým slouží třeba i těch 11 let :potichu
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod theedge 10. 11. 2019 16:42

Ale jo však to je v pořádku - alespoň je tu koho se zepatat :-) Já si to technologický nadšení a doporučení zdejších TV fandů dokážu odfiltrovat. Jinak bych z mých 4,5m musel koukat alespoň na na 75" :-D Na TV mne taky primárně zajímá jen obraz - nejčastěji ji používím jako monitor. Roky jsem čekal na 4:4:4.
Já zas lezu po sklalách a horách, jezdím enduro na horským kole, u toho občas něco vyfotím, pracuju a starám se o rodinu, starost o chalupu ... Toho času je málo a rodinu se snažím vést k přírodě. Čas na vysedávání u TV bude v důchodu.
Mě kdyby jste se zeptali na kolo, tak taky budete muset rozbít prasátka :-)
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 19:09

ivotv píše:Nevim kde se vzala ta urban legenda ze OLED se nehodi do svetle mistnosti, ale je to blabol.

OLED je v bezne svetle mistnosti uplne v pohode. A pokud nekdo mysli extremne slunecni pokoj, tak to neusviti ani LED.

Tak jsou evidentně lidé, kteří z nějakých důvodů nechtějí žaluzie, závěsy atp. Souhlasím s Tebou. OLED v prosluněné místnosti funguje úplně na pohodu. Mně jeho svítivost zatím vždy, co jsem měl možnost vidět, stačila.

-- 12. 11. 2019 19:14 --

RADU65 píše:První oled LG který jsem kupoval 24.5.17 má nyní syn je ok bez sebemenšího vypálení...stejně tak jako druhý oled Panasonic který jsem pořizoval před pěti měsíci a na vzdory radám zdejších rádoby odborníků nikdy nekupuj použitý oled tv je super a jsem rád že ho mám,protože za ten balík co původně stál bych si ho nemohl vůbec dovolit. :shock:

Možná jsem byl tím „rádoby odborníkem“ i já. Radím lidem tak, jako bych měl kupovat sám, či kupoval někdo z mých známých, kamarádů. Jetý OLED, byť s plnou zárukou, bych koupil.... kdybych měl možnost do 14 dnů zboží vrátit. Nebo, kdybych znal prodavače a ten byl schopen k vystavenému výrobku sdělit důležité podrobnosti o jeho provozu.

Přesto, že něco poradím, netrvám na tom. Konečné rozhodnutí je na každém člověku. Významně snížená cena bývá lákavou, ale...
Jsem upřímně rád, že jsi spokojený s výběrem a nákupem. Ať slouží!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 12. 11. 2019 20:36

MgX píše: Možná jsem byl tím „rádoby odborníkem“ i já. Radím lidem tak, jako bych měl kupovat sám, či kupoval někdo z mých známých, kamarádů. Jetý OLED, byť s plnou zárukou, bych koupil.... kdybych měl možnost do 14 dnů zboží vrátit. Nebo, kdybych znal prodavače a ten byl schopen k vystavenému výrobku sdělit důležité podrobnosti o jeho provozu.

Přesto, že něco poradím, netrvám na tom. Konečné rozhodnutí je na každém člověku. Významně snížená cena bývá lákavou, ale...
Jsem upřímně rád, že jsi spokojený s výběrem a nákupem. Ať slouží!

Ani jsem o koupi nové tv neuvažoval,ale když jsem si přečetl test mimo jiné i zde na AVmanii
https://avmania.zive.cz/panasonic-tx-65 ... -tv#part=2 a potom uviděl cenu za kterou se doprodávala bylo rázem rozhodnuto,druhý den už byla doma.Jinak díky...nemohlo být lepší volby .:tleskani :lol:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 20:42

Máš doma opravdu obrazový šperk. Tu telku velmi dobře znám a při správně zvoleném profilu je obrazově skvostná. I v testu na AVM dostala „REFERENČNÍ“ a plně si to zaslouží. Obrazově toho moc lepšího momentálně není :-) Dvoutisícovka od Panasonicu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 12. 11. 2019 20:49

...tak to určitě telka je super,ale ještě zvažuji koupi Ultra HD Blu-ray přehrávače a nemohu se rozhodnout jestli PIONEER UDP-LX500 nebo Panasonic DP-UB9000EGK mrzí mě to sekání 100gb disků ach jo... :oboze
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2019 20:56

Logicky se nabízí Pan a Pan, ale chápu. Ono to je i o nabídce funkcí, možnostech nastavení, popřípadě dalších záležitostech.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 12. 11. 2019 21:07

Každý má svoje plusy i mínusy.Volil bych PIONEER,ale za tu cenu bych čekal kvalitní výrobek.V ČR se zatím s tím nikdo nesetkal co jsem zjišťoval tak nevím...
RADU65
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků