TV Sony XG80 nebo Panasonic GX810e

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mara.pribyl 10. 11. 2019 16:40

Dobrý den,

Předem se omlouvám, že otravuji s něčím, co už se tu v jistých obměnách určitě řešilo. Toto konkrétní srovnání jsem zde ale nenašel. Po 10ti letech plánuji výměnu staré plasmové TV Panasonic Viera. S TV jsme v zásadě spokojení, avšak rádi bychom se na TV dívali na Netflix, příp. YouTube nebo skubory z místních úložišť. Vzhledem k tomu že stará TV nemá ani USB, je výměna na místě :-). Vel. TV chceme cca. 55" do 20ti tis.
K příjmu TV signálu používáme satelit (Skylink).
Vzhledem k dosavadní ve skrze kladné zkušenosti s TV Panasonic jsem začal s hledáním nové TV právě u této značky.

Z Letošních modelů mě nejvíce oslovil model Panasonic TX-58GX810E. Tchán loni kupoval TV Panasonic ve stejné velikosti v řadě 700. Obraz i zvuk na jeho TV je dle mého názoru naprosto v pořádku.
Byl jsem se tedy podívat do několika prodejen abych ji okouknul na živo. V jedné prodejně jsem však byl od této TV mírně odrazen.
Na prodejně mi byl doporučen spíše model SONY KD-55XG8096. Dle prodavače byl loňský model Panasonic řady 700 extrémně povedený model, který předčil i řadu 800. Letos však Panasonic nemá v této cenové kategorii oproti SONY takové kvality.
Obě TV jsem sice na prodejně viděl ale nebyly přímo vedle sebe. Obrazově bych se také asi více přikláněl k SONY. Cenově jsou cca. na stejno avšak trochu se obávám rychlosti OS v Sony, kde je použit Android. Na internetu jsem našel ještě loňský model Sony KD-55XF8577, který by měl být oproti předchozím dvěma 100hz. Jak jsem psal na začátku TV bude primárně určena ke sledování satelitního vysílání, příp. Netflix a filmy z USB.

Dokázali by jste mi prosím pomoci v rozhodování? Předem děkuji za všechny názory.

MP
mara.pribyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 11. 2019 18:25

Pokud chceš hrát filmy/seroše z USB, tak kup Android TV, ale ne tuhle Sony, protože má IPS panel. Obrazově dost nedobrota zejména kvůli slabýmu kontrastu, flekatění a bídné černé.
Ten Panasonic je obrazově lepší, ale Android má víc možností zase.
Možná daleko lepší alternativou by byla TCL 55EC780 nebo Philips 58PUS7304. Obě mají VA panely. Navíc podporu DV i HDR10+. TCL dokonce 60w repro.
Panasonic je v tom USB playbacku dost zabržděný. Podobně jako Samsung nepodporuje DTS a občas nějaké kodeky tam taky haprují.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 10. 11. 2019 18:49

mara.pribyl píše:Dle prodavače byl loňský model Panasonic řady 700 extrémně povedený model, který předčil i řadu 800.

Loňská 700 byl odpad (mimořádně nízké hodnoty kontrastu i na poměry IPS), loňská 800 byl topmodel a jedna z nejlepších TV 2018 vůbec.
Letošní GX810 je přímý nástupce loňské FX700, nicméně kontrast má podstatně vyšší, má i lepší pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a také lepší obrazový procesor.
Sony XG80 je předražený, Philips 58PUS7304 taky. TCL 55EC780 není špatné, ale vykašli se na Android, a pak Panasonic GX800/810 nebo ještě lépe Hisense H55U8B přinese lepší obraz. Lepší podpora formátu u Androidu je možná fajn, ale nemá cenu jí obětovat obraz, anžto externí přehrávač lze přikoupit vždy, s obrazem už se nic neudělá.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mara.pribyl 10. 11. 2019 19:48

kvok píše:Letošní GX810 je přímý nástupce loňské FX700, nicméně kontrast má podstatně vyšší, má i lepší pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a také lepší obrazový procesor.
Sony XG80 je předražený, Philips 58PUS7304 taky. TCL 55EC780 není špatné, ale vykašli se na Android, a pak Panasonic GX800/810 nebo ještě lépe Hisense H55U8B přinese lepší obraz. Lepší podpora formátu u Androidu je možná fajn, ale nemá cenu jí obětovat obraz, anžto externí přehrávač lze přikoupit vždy, s obrazem už se nic neudělá.


Co se týče předražené Sony tak shodou okolností teď ve čtvrtek vychází v Planeu na 13 999, -. Tím se cenově dostane nejníže ze všech. I za tuto cenu je to předražené? Ve srovnání s Panasonicem to je již rozdíl 5t.

U TCL jsem se na internetu dočetl poměrně častých problémů s doladěním systému a jeho následným padům. Nevím jak je tomu u Hisense ale název ve mě příliš důvěry nevzbuzuje :-).
mara.pribyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tiberi 10. 11. 2019 19:59

gx800 je skoro totožný model,dá se koupit třeba za 16400 https://www.patro.cz/panasonic-tx-58gx8 ... aoQAvD_BwE rozdíl 2400,VA obrazovka myslím že ze sony se nedá srovnat....https://www.techradar.com/uk/reviews/pa ... 800-led-tv
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 11. 2019 20:14

Pokud jde o cenu 14k, tak za 13090 (po zadání kódu na alze) je 55DC760, která ma VA panel.

Když chce filmy z USB, tak Android je nadtop. Akorát tu XG80 fakt nechceš -na film nechceš šedivou černou, fleky a slabej kontrast.
Na internetu se toho dočteš.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800g - zde se například dočteš, že je to spíš pro bočňokoukače než pro příznivce vyšší kvality.

-- 10. 11. 2019 20:16 --

Proč řešit rychlost systému? Vétšinu času se hrabeš v systému nebo koukáš se na obraz? :)
Řeš kvalitu obrazu. Neber IPS, ber VA.

-- 10. 11. 2019 20:18 --

U Panasonicu nepřehraješ DTS zvuk , kterej je součástí většiny kvalitnějších .mkv ripů.
Android tě nenechá ve štychu, máš tam KODI, případně třeba VLC -> přehraje to všechno

-- 10. 11. 2019 20:21 --

Sony je OK, ale musíš zvolit řadu 9.

-- 10. 11. 2019 20:26 --

Za 20k jsi mohl mít KD55XF9005 s VA panelem
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mara.pribyl 10. 11. 2019 21:07

Děkuji za názory, pokud si z toho všeho mohu zatím udělat nějaký sumář...

Sony - předražený s IPS panelem - vyřadit z výběru

Vracím zpátky k:

Panasonic TX-58GX810E (příp. 800), které mají VA panel.

Navíc přidávám do výběru další doporučené:
1. TCL 55EC780
2. TCL 55DC760
3. Philips 58PUS7304

Všechny by měly mít tedy VA panel, tzn. obrazově srovnatelné? U TCL by mělo být kvalitnější repro. U Philips zase osvětlení stěny za TV (nevím jak moc je to reálně použitelné). Lze z tohoto seznamu přecijen vypíchnout něco, v čem daná TV vyniká? Pro mě, jakožto absolutního laika jsou všelijaké parametry zobrazení apod. celkem nic neříkající.

Díky
mara.pribyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mesab 10. 11. 2019 21:09

Za 20k jsi mohl mít KD55XF9005 s VA panelem

Všude je za 25. Skutečně byla někde časově omezená akce za 20?
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 10. 11. 2019 21:35

Android taky není záruka, že to navždy přehraje všechno, přijdou nové kodeky a ty už můžou být mimo možnosti.
VA panely jsou v TV za 10 i v TV za 50, jasně že všechny modely s VA nemají stejnou kvalitu.
Do 20k nejvíc vyniká Hisense H55U8B. Usvítí nejvíc, má lokální stmívání (ve více zónách než Panasonic), 100Hz panel, tříletá záruka.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 10. 11. 2019 21:41

Jo, prodavači, ti toho nakecaj :-D Samsung, ten vám přehraje vše, nebojte! Když vám bude na oled obrazovku svítit (asi sluníčko), tak se vám může vypálit. TV s androidem vyzkoušený nemám, ale tohleto LG je sice rok staré... :-D
Ve Westfieldu mají tu 58 panáka vystavenou vedle oled Philips, obrazový rozdíl nula, pouze u tmavě scény má oled navrch, ostatní TV na stěně v relaci 12 až 20 se obrazově nechytaly. Jasně jsou to smyčky, jsou tam takové a makové podmínky, ale na první dobrou obrazově jasný favorit gx8. A nebo přihodit na xf9005, tam máš jistotu.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 11. 2019 22:13

Pokud někdo poptává filmy z USB, tak Android, potažmo KODI, které pod Androidem běží, je nejlepší možná varianta. To snad nemůže nikdo zpochybnit.

Nicméně kvok má recht a naprosto s ním souhlasím v tom, že takřka vše kromě obrazu se dá nějakým způsobem dohnat externě, ale na druhou stranu proč to dělat? Rozdíly ne každej vidí a nevědomost je blažená. To, že musím mít další ovladač, nepřehraje filmy a kdo ví co, tak to mi nevědomost nezachrání :)
Dneska lidi většinou na kvalitu rezignutí a chtějí spíš řešení jednoduché a komplexní.
Taky jsem nechtěl kvůli KODI externí krabičku, a proto mé poslední 2 TV byly s Androidem a už nechci jinak.
Samsungy se mi líběj obrazem, ale nekoupil bych si je kvůli absenci kodeků. Dřív to byla super volba.

55xf9005 byla v Sony na Karláku za 20k ku příležitosti 1. výročí znovuotevření.
Já tam kupoval tehdá i KD55XE9005 za 16k ku příležitosti otevření :)

Už se to asi objevovat nebude, odhauji. S tou xf9005, myslím. Možná ještě třeba z Dojčlandu by šlo něco.


Pokud filmy, držel bych se TCL nebo Philipsu ( u Philipsu ale jsou vA i IPS varianty, tak bacha), protože je tam podpora HDR10+ (všechny ripy jsou v HDR10 / HDR10+) a je tam i podpora Dolby Vision. HLG a HDR10 beru jako samozřejmost
DV zatím neexistuje v .mkv , ale pouze v .mp4 , ale kdo ví, jak to bude do budoucna. Proto tato multipodpora je do budoucna univerzální, pokud někomu jde o filmy z USB nebo třeba z KODI přes doplněk SC
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 08:48

indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 11. 11. 2019 09:18

Že to říká zrovna takový bojovník proti "falešnému 4K" u LG. U TCL to nevadí?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 11:33

Tak už jsem se na ní i koukal, aj pomocí fotek a rovné čáry jsou rovné, což u RGBW nejsou.
Navíc VA.
Ani Maciej do toho nijak nerejpal.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerremy1985 11. 11. 2019 14:21

55XF9005 mají v Německu za krásných 19500,- To je rozdíl 5500,- :-) Skýtá nákup u sousedů nějaký problém?
Jerremy1985
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků