Výběr TV do 20k do 50" s aplikací O2TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krziSTAR 4. 11. 2019 17:27

Ahoj, padlo rozhodnutí pořídit si novou televizi. Když už, tak tedy chytrou. Televizí je mraky, ale kvalitních recenzí a kupříkladu zrovna na to, co mě zajímá hrozně málo (nebo neumím hledat), tak zkusím štěstí tady, zda mi někdo z vás neporadí.

Co od televize očekávám:
- kvalitní zpracování
- uhlopříčku do 50" MAX
- obnovovací frekvence 100hz (rád sleduji sporty, ocením to ve finále?; mám navíc kabelovku IP TV, mám tedy jistotu, že ke mě vůbec signál abych to využil teče? jde to nějak zjistit? technicky tomu nerozumím, omlouvám se proto jestli zním jako lama)
- chytrá (možnost internetového prohlížeče, aplikací jako napříkald netflix, HBOGO, youTube, atp.
-možnost instalace aplikace O2TV (můj otec vlastní O2TV se setoboxem a má k tomu možnost těch dalších zařízení, využívám to na tabletu, ale telka by byla lepši) Co jsem se tak dočetl, tak v současné době tohle umožňuje jen Samsung?
-stačí jen FullHD (ale dělá se to ještě dneska vůbec, nebo už se dělají jen ty 4K?)
- velká podpora přehrávání různých video formátů (hlavně kvůli pohádkám pro děti a já celkem často nějaký ten seriál - podpora českých titulků nutností)
-aspoň trochu slušné repro (nemám žádné externí audio, samozřejmě neočekávám nic extra, ale aby to nebyl nějaký průser)

Parametry se mi kupříkladu líbila Samsung UE49RU8002, ale dozvěděl jsem se, že 100hz dělají až od 55" a u té 49" je pouze 50hz. Budu zklamaný, když mám teď sice starou, ale 100hz?

Dále mě celkem oslovila LG 49SM8600PLA, ale tam si bohužel vůbec nejsem jistý tou O2TV (pojede to aspoň v prohlížeči, když ne přímo v aplikaci?).

Upřímně se v nabídce ale celkové ztrácím, poradil by mi někdo něco rozumného, za rozuný peníz.

Na vysvětlenou doplňuji, že jsem 9 let majitelem Samsung LE37C650, se kterou jsem byl moc spokojený.

Budu rád za jakoukoliv radu a za jakýkoliv tip ;)
krziSTAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 4. 11. 2019 18:01

V první řadě se musíš rozhodnout jestli chceš VA nebo IPS panel.
https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
Samsung od roku 2018 nepodporuje všechny video kodeky a neumí DTS což může být problém při přehrávání filmů z HDD nebo flash disku.
100hz panel v 50" kromě toho uvedeného LG nekoupíš ale zrovna ten má IPS tj šedou místo černé, slabší kontrast, horší uniformitu podsvícení, ale zase lepší pororovaci úhly.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 4. 11. 2019 22:43

Dobrý den, záleží v jakém prostředí TV sledujete a co od obrazu očekáváte. Já se dívám v mírně osvětlené místnosti, často na sport, dokumenty, vlastní nahrávky 4K, nejsem náročný ke sledování filmů a nejsem citlivý na dokonalou černou. Jelikož se občas díváme ve více lidech, vyhovují mě širší sledovací úhly ( tedy IPS). Jsem citlivý na cukání obrazu a ostrost při pohybu, drobné artefakty nevnímám, tedy pro mě lepší 100 Hz. Pokud ovšem sledujete TV v úplně temné místnosti, jste fanoušek filmů a nevadí Vám úzké sledovací úhly, tak je lepší VA. Však v odkazech máte srovnání LG a Samsung, pro filmy lepší Samsung, pro sport zase LG.
Výběr je vždy věc kompromisu, žádná ideální TV není a to se týká i vybavení.
Pro mě by byla ideální (ovšem až by cena výrazně klesla a TV si v prodejně sám otestoval):
https://www.alza.cz/49-lg-49sm9000pla-d ... tm#recenze
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm9000
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krziSTAR 9. 11. 2019 10:58

Moc díky za příspěvky.

To LG je pro mě bohužel za úplně jiné peníze, něž kolik jsem ochoten za to dát.

Mám rád se nové filmy a seriály, ale většinou na televizi pojede stejně obyčejná televize (IPTV která většinu programů vysílá v HD) a dětské pohádky z externího disku.

Tak nějak mě nejvíce láká Samsung, právě kvůli aplikaci O2TV. Co jsem tak googlil, tak žádná značku tuhle aplikaci zatím nemá. Nikde se člověk pořádně nedozví, zda je to otázka dnů, týdnů, měsíců, kdy by se mohla objevit i na jiných systémech.

V Samsungu se v současné době rozhoduji mezi:

Samsung QE49Q60 a Samsung UE49RU8002

Našel jsem někde recenze, kde říkají, že 8002 je asi za ty peníze lepší, ale jsou to recenze, kde porovnávají uhlopříčku 55, kde se používají ,,horši" panely. Tak nějak vlastně nevím, čemu dát přednost :(
krziSTAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 9. 11. 2019 11:42

No, já bych šel do QE49Q60, v září jsem tu TV ve větší obrazovce viděl u příbuzného a obraz byl velmi pěkný. Určitě je o něco lepší než u 8002. Vycházel bych z porovnání na:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/ ... 49-50-inch
Ale je to o ceně.
https://televize.heureka.cz/samsung-qe49q60r/#o=2
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 11. 2019 07:56

100hz na sport neřeš - uvidíš pak 3 puky. Interpolaci je lepší vypnout.

Nicméně kvalita O2 u varianty aplikace je VÝRAZNĚ HORŠÍ než varianta O2 přes jejich set-top-box. Fakt je to hnus. Stejně jako Skylink Live. Klasickej skylink přes satelit je extrémně kvalitnější než IPTV aplikace.

-- 10. 11. 2019 07:57 --

O2 TV zprovozníš i přes KODI v Android TV. Stejně tak i ten Skylink Live, ale říkám ti, je to hnus.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 10. 11. 2019 12:01

Apka 02 TV pro Android TV by měla být k dispozici příští rok. Otázka pak bude datový tok. Aktuálně na kuki apku v Android TV ta o2 nemá ani skrze jejich stb.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod krziSTAR 11. 11. 2019 18:39

Tak jsem se byl osobně podívat na Samsungy a to jak na RU800 tak na Q60 a na první pohled se mi obraz zdál mnohem hezčí u té Q60. Překvapilo mě, že ty pozorovací úhly (čeho jsem se bál) nebyl zase takový průser - nic strašného, co by se nedalo přežít. Bojím ale ale toho přehrávání z disku - mám dvě malé děti, tedy mraky pohádek a bojím se, že mě žena přetrhne, když to nepojede :( O2tv už tolik neřeším, mužů to vyřešit zrcadlením obrazovky z iphoneu - to by mi na tu ligu mistrů mělo stačit.

Do hry se ale asi kvůli přehrávání AVI vrací hlavně LG a Sony. Nechci za to dávat více jak 20k, ale z recenzí fakt nevím po čem sáhnout :(

Poradíte něco lidi?
krziSTAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 11. 11. 2019 20:37

Bez si ty pohadky nekde na velke tv pustit jestli to bude koukatelne. Co bude s mít za rozlišení.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 11. 11. 2019 20:59

Vybodni se na Samšunt nebo přeformátuj pohádky :-D
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2019 23:02

Přesně .... pokud chceš filmy z USB, kupuj Android a VA displej.

Philips 50PUS7304 - 15490,-

TCL 50EP660 - 8500,- po zadání kódu (stojí 9990 v Alze, ale když přihodíš kabel za 10,- , tak se dostaneš na 10000,- a budeš moci použít kód na 1500,- slevu)

100hz neřeš - chceš vidět 3 míče nebo 1 ?

-- 11. 11. 2019 23:05 --

pokud jedeš filmy přes HDD, zeptej se známejch, zda náhodou nepoužívají Stream Cinema přes KODI. Pokud ti to někdo ze známejch vysvětlí, už nebudeš chtít nic jinýho :) Tady na toto téma není prostor, ani si to tady nepřejí náčelníci řešit, a proto si to vysonduj u známejch třeba na Facebooku. Možná budeš překvapen, kolik jich to využívá.
indeshit
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků