Kvalitnější 65" 50/60 Hz do +/- 20 tis. Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 11. 2019 20:26

Prosimtě, nahraj si třeba z uložto nějakou ukázku na usb a běž se přesvědčit do prodejny.

-- 12. 11. 2019 20:32 --

Nechápu tu posedlost interpolací ... kdo by chtěl 3 puky/3 míče místo jednoho? Možná někdo ano. Vzhledem k tomu, že se nevysílá 100hz, ale 50hz, tak dopočet mezisnímků do 100 přinese obrazové chyby. Nevěříš? Běž se přesvedčit sám

To snad můžou potvrdit všichni zkušení, že ano?

100hz tv přinese vyšší ostrost, ale ne kvůli odezvě, ale kvůli interpolaci a ta s sebou přináší chyby v obraze. Je to něco za něco. Tvrdit, že 100hz je lepší na sport, není pravda. Pouze to uživateli dává možnost vyšší ostrosti, ale daní za to jsou ty obrazové chyby.
100hz telky mívají tedy i lepší řízení podsvícení, a tak mohou přivosit vjem ostřejšího obrazu, ale se samotnou frekvencí to nemá co dělat.

-- 12. 11. 2019 20:36 --

Znáš třeba tu provařenou ukázku z ČT sport ZOH Sochi v hokeji?
Prodavači ji často používají
Krásně tam jsou vidět světlé i stinné stránky intepolace 50 signálu do 100hz, pokud to pouštíš na 100hz telce se zapnutou interpolační funkcí (motionflow, automotionplus, perfect motion, trumotion)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 12. 11. 2019 21:40

Otázka je nějaký etalon kvalitní 50 Hz co by měla vychytané kvalitní podsvícení, ostrost a další důležité vlastnosti k co nejkvalitnějšímu obrazu?, konkrétní model v 55 či 65 palcích
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 11. 2019 22:01

roman II přesně tak. Osobně si na toto odpovědět netroufám.

Dle mýho na sport je nejdůležitější co nejhomogennější podsvícení. V tom jsou spíše VA obrazovky lepší, nicméně je to dost o konkrétním kusu. Nic nedokáže při sportu tak vytočit jako špinavá obrazovka (efekt způsobený nehomogenitou)
Někdy i "radiátor" efekt - vertical banding.

Celkem slušně na tom je qe49q60, 49xf9005 byla na to taky fajn, co pamatuju, ale jak píšu, je to i otázkou štěstí/smůly na konkrétní kus

-- 12. 11. 2019 22:02 --

Eventuelně OLEDy, ty dneska představují to nejlepší na homogenitu. Nesmíš ale taky trefit kus, kterej má banding
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 12. 11. 2019 23:17

Tebou zmíněná 49xf9005 je 100/120 Hz, ty experte :-D
Nehodlám se pouštět do žádných dlouhých debat, napsáno toho tady na fóru bylo dost, včetně nedávné ankety, že? Ale: 3 puky nepozoruju, stejně jako žádné obrazové chyby. Ano obraz je ostřejší a plynulejší a o to jde. Mít pocit, jako bych na tom stadionu byl. S 50 Hz si v pohodě vystačím na chatě, ale doma chci mít all inclusive. A když se bavíme o hokeji, myslím tím hlavně NHL, ne tu českou srandaligu.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 08:25

Však ano, má 100hz, já netvrdím přeci, že nemá.
Tím pádem jsi to prostě jen nezaznamenal ty obrazové chyby. To, že je zrovna ty nevidiš, tak neznamená, že tam nejsou.
Nicméně nehádejme se, berme to "sportovně" :) Já zas čumim na NBA ;)

-- 13. 11. 2019 09:05 --

Mám OLED a interpolaci do 100/120 zásadně vypínám ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 13. 11. 2019 10:17

přihodím jeden konkrétní kousek k diskuzi, ano či ne za 20 tis. Kč, viděl je někdo v nějakým obchodě kam bych si mohl zajít a vyzkoušet?
https://www.alza.cz/65-tcl-65c760-d5458734.htm
ty zabudované repro jbl se mě moc zamlouvají
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 14:18

Ne za 20k, ale za 18,5k dej tam slevovej kód
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 13. 11. 2019 15:13

tak cena vskutku příjemná ale spíše mě jde o to jak ta tělka je na tom obrazově v porovnání se 100 Hz v ceně cca. 25 tis. Kč abych pak nelitoval že jsem sedmičku ušetřil, rád bych ušetřil s pěkným obrazem :-)
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 18:27

Tak na uložto bude pár záznamů, ne?
Stačí stáhnout, hodit na usb a vyrazit vyzkoušet.
Když máš na libovolných 100hz telkách zapnutou interpolaci (Samsung tomu říká AutoMotionPlus, Sony Motionflow, Philips Perfect Motion,....), tak občas můžeš být svědkem svatozáří okolo hráčů, hokejek, občas se míč/puk zdvojí, ztrojí. Akorát kamerové švenky jsou ostřejší (nápisi na mantinelech, loga na ledu...) je to prostě NĚCO ZA NĚCO.

Když tam dáš film/seroš, tak to vypadá jak inscenace nebo jako podomácku natočené video a ne jako film.

-- 13. 11. 2019 18:31 --

https://m.zive.cz/tom-cruise-zakazte-mo ... u/a-196237

Nechci se nikoho dotknout, ale příznivce interpolace je pro mě prostě telenovelista a filmový barbar :) (ale nikoho nechci urazit, berte to s rezervou a nebuďte citlivky...pokud jste tedy přiznivci těchto umělých dopočtů)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 13. 11. 2019 19:05

Coto znamená v překladu pro laika?, 100Hz je zbytečných pokud se nehrají hry, sport v pohodě s 50Hz stíhá a na filmy je 50 Hz lepší?
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 19:22

Máš tu možnost si to vyzkoušet z těch ukázek?

Na vlastní oči bys to pochopil, oč jde.
50hz není lepší, ale velmi mnoho lidí (napsal bych většina, protože za cca 8 let pohybu v oblasti tv mi víc lidí řeklo, že tu umělost pohybu nesnáší než tolik, kolik mi řeklo, že to milujou) si stejně ty dopočty vypínají, i když si "stohercovku" koupí.
Lidi si chtějí kupovat 100hz telky v domnění, že přinesou lepší ostrost pohybu. Ano, přinesou. Ale pouze za předpokladu, že zdrojový signál dopočítají (použijí vkládání uměle vytvořených mezisnímků) a to zároveň přinese chyby v obraze. Nebo v moment, kdy i zdroj má 120hz, tak je to pak přirozeně ostřejší.

Klidně se třeba zeptej kámošů nebo tak ohledně "plynulosti" filmů, možná nastiň výraz mexická telenovela , třeba budou vědět a pomůžou ti pochopit.
Případně ukázka z usb poslouží skvěle. Při zapnutém dopočtu na jakékoliv telce vypadá film jako inscenace nebo jako telenovela - pohyb divně plynulý, skoro až zrychlený, navíc se to čas od času zaškobrtne.

Ale občas se najde milovník tohoto pojetí filmů

-- 13. 11. 2019 19:23 --

100hz telka má primárně benefit pouze tehdy, kdy i zdroj je 100hz (120hz)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 13. 11. 2019 19:33

indeshit píše:Nechci se nikoho dotknout, ale příznivce interpolace je pro mě prostě telenovelista a filmový barbar :))

no to je zajímavá myšlenka :)
takže pokud někdo kouká na festivalové filmy se zapnutou interpolací tak je filmový barbar
a pokud kouká např. na troškoviny s vypnutou, tak je filmový fajnšmejkr? :D
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 13. 11. 2019 19:36

100hz telka má primárně benefit pouze tehdy, kdy i zdroj je 100hz (120hz)

Takže obecně lze říci že pokud se nehrají hry tak na klasické hd vysílání (02, Skylink i sport v hd + ripy 5-20 Gb) by měl stačit kvalitní 50Hz panel s dobrým podsvícením s lokálním stmíváním?
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 19:39

Samotnou hodnotu díla bych do toho nepočítal :)

Ještě Hitler by měl rád interpolaci. Přeci u Samsungu a u LG se tomu říká De-Judder. Hitler tento posuvník by měl nastaven na hodnotu 10. Spíše by byl radši, kdyby tam to jedno D chybělo :)

Prostě "vyhlazování" pohybu :)

-- 13. 11. 2019 19:45 --

roman II píše:100hz telka má primárně benefit pouze tehdy, kdy i zdroj je 100hz (120hz)

Takže obecně lze říci že pokud se nehrají hry tak na klasické hd vysílání (02, Skylink i sport v hd + ripy 5-20 Gb) by měl stačit kvalitní 50Hz panel s dobrým podsvícením s lokálním stmíváním?


S tím se ztotožnuji. Každý má samozřejmě jiné požadavky, názory. Nechci tady někomu cpát moje "moudra" , ale hlavně doporučuju fakt to vyzkoušení. Hlavně tu nahrávku ZOH Sochi v hokeji.
Nejsi náhodou pražskej? Vím, kde v praze to prodavači používají a mohli by ti to ukázat, abys získal představu.

Osobně dbám na samotný typ panelu primárně, než na jeho rychlost.
Blur (rozmazání) totiž nemá žádnou spojitost se samotnou frekvení panelu. Je to prostě odezva pixelu při změně barvy. Nižšího rozmazání dosáhneš pouze interpolací a nebo musíš mít zdroj s vyšší kadencí smínků za sekundu.
Eventuelné ještě tv mohou ošálit vjem našich mozků pomocí práce s podsvícením - problik černých mezisnímků
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 13. 11. 2019 20:16

bohužel nejsem pražskej:-)
a dalo by se tedy někde zjistit (test) který 50Hz panel ve které telce by teoreticky mohl být ten pravý ?, moje oči to v obchodě asi neodhalí a nerad bych sáhl vedle a televizi vracel či byl bych s ní dluhodobě nespokojen takže bych měl alespoň pocit ANO tenhle panel patří mezi ty lepší protože dle testů a zkušenosti uživatelů.....
roman II
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků