Yamaha R-N803D + Dynavoice DF-5, nějaké zkušenosti?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 11. 2019 09:41

Jak typické: Někde se objeví nesprávná informace, která se jen opakuje tak dlouho, až je z ní pravda.
Ten přepínač úrovně u soustavy DF5 ovlivňuje jen pásmo páskového měniče od 9 kHz výše. Takže žádné středy, ale jen nejvyšší kmitočty. Jeho nastavení není nijak kritické, vyjde se z nulové úrovně a podle preferencí se 2-4 dB přidají nebo 2 uberou. Ta 2dB změna je relativně malá, právě jen na mezi rozpoznatelnosti.
A ustavení soustavy v místnosti? Není žádný důvod, aby ustavení této sloupové bedny jakkoliv vybočovalo z obecných pravidel na rozmísťování beden.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 11. 2019 10:02

Denkez

A nejen to. Recenzent na audiodromu se holedba tim,jak je regulace "středů" znat pri poslechu a ovlivnuje to propojeni s basy. Toto by znamenalo,pokud mame pravdu, ze ty bedny ani neslysel, coz je pro mne teda velke faux pas.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 13. 11. 2019 10:56

Denkez píše:Jak typické: Někde se objeví nesprávná informace, která se jen opakuje tak dlouho, až je z ní pravda.
Ten přepínač úrovně u soustavy DF5 ovlivňuje jen pásmo páskového měniče od 9 kHz výše. Takže žádné středy, ale jen nejvyšší kmitočty. Jeho nastavení není nijak kritické, vyjde se z nulové úrovně a podle preferencí se 2-4 dB přidají nebo 2 uberou. Ta 2dB změna je relativně malá, právě jen na mezi rozpoznatelnosti.
A ustavení soustavy v místnosti? Není žádný důvod, aby ustavení této sloupové bedny jakkoliv vybočovalo z obecných pravidel na rozmísťování beden.


tak ja neviem...vyrobca pise toto... "On the gold plated Bi-wire terminal we have placed a bracket that lets you fine tune the midrange. You can choose between -2 dB / 0 dB / +2 dB / +4 dB and you will immediately notice a change in sound character. " .. ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 11. 2019 11:06

Wiking
No neblazni, prvni, co jsem udelal, ze jsem sel ihned na jejich švédský stranky (v anglictine i svedstine) a tento popisek, co uvadis maji jako univerzalni na vsech svych bednach teto serie. Tedy i na regalovkach dm6 a je to evidentne chyba, jelikoz Dm sestky tady vlastni vicero lidi a reguluji si tak pochopitelne vyzarovani toho paskace, tedy ovlivnují "vysky z tech nejvyssich". A sam recenzent (audiodrom) se nejprve rozplyva nad regulaci stredů df5 a pak teče blahem nad regulaci vysek dm6. Takze akorat oblbuje ctenare.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 11. 2019 12:26

Takže zase není jasné, jak to ve skutečnosti je.
Informace od výrobce jsou nepřesné nebo protichůdné, od recenzenta rovněž a od majitelů žádné.
Nicméně tvrdit, že rozdíl -2 až +4 dB je na hranici rozeznatelnosti může tvrdit jen silně nedoslýchavý, případně úplně hluchý jedinec. Mám ověřeno, že už +2 dB na výškách jsou jasně slyšitelné (na mých HECO Celan je podobná možnost nastavení).
Pokud jde o rozmístění, tak obecná pravidla jsou opravdu obecná, ale každý poslechový prostor je jiný jak tvarem, tak akusticky. Znám spoustu lidí, kteří volí tzv. tovární nastavení jen proto, že se bojí, aby si to nerozvrtali a nebylo to ještě horší. Přitom by vhodnou úpravou nastavení mohli dosáhnout znatelně lepších výsledků.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 11. 2019 13:43

Čím nicotnější téma, tím zarputilejší obhajoba neobhajitelného a hledání zástupných či vedlejších "problémů".

Bedny DF 5 jsem vlastnil a tak vím z vlastní zkušenosti, že diskutovaný přepínač ovlivňuje jen a pouze páskový výškáč, který je oddělen výhybkou na 9 kHz.

Jinak jak velkou změnu kdo slyší, pokud se změna týká velikosti jen 2 dB a současně akustického pásma nad 9 kHz, o tom se tady může vést jistě veledůležitá diskuse, pochybuji ale že s jakýmkoliv praktickým výsledkem.

Pokud jsem napsal, že změna 2 dB, zdůrazňuji, že v pásmu nad 9 kHz (zmiňovaný HECO Celan bude mít výšku dělenou podstatně níž. a tedy sluchově více vnímatelnou), je na mezi rozpoznatelnosti, ještě neznamená, že je nerozeznatelná.

A že by šlo primitivní propojkou, nadto dobře popsanou a jendnoznačně nastavitelnou, cokoliv "rozvrtat", o tom si dovoluji s úspěchem pochybovat.
Naposledy upravil Denkez dne 13. 11. 2019 15:34, celkově upraveno 1
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 11. 2019 14:47

HECO Celan má děličku na 350 a 3500Hz, takže máš pravdu, že rozsah ovlivněného pásme je podstatně větší a od mnohem nižších frekvencí.
Mimochodem, když jsi DF-5 vlastnil, proč ses jich zbavil, jestli to není tajné, a na čem hraješ teď?
Nemusíš reagovat, s tímhle tématem to nesouvisí, jen mě to zajímá.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 11. 2019 15:33

Z prostorových důvodů jsem musel přejít ze sloupů na regály, které mám spolu s TV na masivní široké skříňce.
DF5 s ohledem na svou cenu hrály dobře. Nyní mám AURUM CANTUS V3M.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 11. 2019 19:27

OK, díky. To už jsou teda pořádné regály :).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingoo 18. 11. 2019 21:45

Tedy je to boj. Stále jsem se nemohl rozhodnout mezi Marantzem NR1200 nebo tou Yamahou R-N803D. Každá ta mašinka má své pro a proti. Tedy jsem přizval svou nejmladší dceru, aby zhodnotila oba kousky čistě vizuelně. (Ostatně bude si přes to pouštět desky a protože u staré rádobyvěže nám po asi 32 letech odešel gramec, tak i ona už začala tlačit na to, abych "si" něco koupil.)
No a jí se víc líbí Marantz, takže to je asi ložený. Jen se mi do toho ještě zamotal jejich nový model NR1710. Někde jsem zahlédl fotku vnitřností a skoro to dělá dojem, že stereo část by mohla být osazena stejnými komponentami, jako ta NR1200, jen je tam navíc připrdnuta sekce domácího kina. Netušíte, zda tomu tak je? To by se skoro vyplatilo si tu tisícovku připlatit. Kdyby náhodou.
No a tím, že je Marantz levnější, než Yamaha, zbývá více na bedny.
Dalo by se jít klidně do něčeho okolo 25 tisíc. Máte někdo tip, s jakými bednami si Marantz rozumí? Díky moc a omlouvám se, že tady takhle blbnu :-)).
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 11. 2019 07:26

NR1710 je 7kanálový AVR, kdežto NR1200 je stereoreceiver. Jsou to tedy dvě rozdílné kategorie, i když i 7kanálový AVR může být nastaven do stereorežimu.
Pokud se ale orientuješ (jen) na stereo, ze shora uvedených se mně jeví výhodnější NR1200.

Co se týče volby mezi R-N803D a NR1200, tak to je opravdu těžká volba.
Snad za povšimnutí ve prospěch NR1200 kromě nižší ceny stojí to, že má HDMI vstupy s ARC (zapínání a ovládání hlasitosti TV ovladačem) a Pre-out pro případné připojení výkonového zesilovače.

Stručné zvukové srovnání podobné Yamahy R-N602 a Marantze NR1200:
viewtopic.php?p=12411371#p12411371
Byl jsem si poslechnout Xavian Delziosa s Yamahou R N602 a Marantzem NR1200. Zvukově se mi to líbilo. Protože mezi přepojením nějaké ty minuty uběhly, tak mi pak rozdíl přišel minimální.
Naposledy upravil Denkez dne 19. 11. 2019 08:20, celkově upraveno 1
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingoo 19. 11. 2019 08:18

Tak asi půjdu do té NR1200. Jen jsem si říkal, jestli Marantz neudělal nějakou novou kategorii kvalitních stereo receiverů s rozšířenými možnostmi pro využití i na 7ch...
Nenabízí už někdo nějaké výhodnější sety s tímhle Marantzem?
Koukal jsem, že Xavian něco má, ale s jinými modely.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 11. 2019 09:00

Výhodnější cenu ti dá každý dobrý prodejce, pokud vezmeš celou sestavu. Může to být i formou kabelů zdarma apod. Každopádně nějakou tisícovku bys ještě mohl ušetřit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingoo 19. 11. 2019 09:29

OK, zkusím se poptat. S poslechem je to horší. Většinou je potřeba se dopředu domlouvat, studia jsou v podivných lokalitách a jsou otevřena v hodinách, kdy musí být člověk v práci :-(.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leops 19. 11. 2019 14:51

Pingoo píše:Nenabízí už někdo nějaké výhodnější sety s tímhle Marantzem?
Koukal jsem, že Xavian něco má, ale s jinými modely.

Co mám informace přímo z Xavianu, tak není problém udělat výhodný set i na to co není v setu.
Ostatně toto mají napsáno na stránkách:
"Vybrané sety reprosoustav Xavian a elektroniky Marantz. Uvádíme pouze nejpopulárnější příklady - napište či zavolejte, vytvoříme vám set na míru dle vašich požadavků i rozpočtu.
Leops
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků