Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rousini 14. 11. 2019 09:38

Ahoj, už asi 14 dní ležím ve výběru TV 55 - 65" a jsem v tom ztracen. Jednak jsem byl přes 11 let spokojeným vlastníkem plasmy Panasonic a tudíž jsem se tomuto oboru neměl důvod věnovat.
V podstatě žádná TV není bez chyby. Dokopal jsem se cenově k Sony 55XF9005, ale po přečtení vlákna jsem taky nenabyl dojmu jistoty vhodné investice.
Nejsem z těch, kdo by si doma pouštěl testovací obrazce a hledal mouchy, na druhé straně vím, že viditelný nedostatek neskousnu. A tím myslím i chyby systému, jako opakované záseky, nesmyslná hlášení a snaha být chytřejší než já :mrgreen:

Nakonec se začínám přiklánět ke kacířské myšlence koupit nějaký základní 55" OLED a s vyšší kvalitou obrazu, získat i kvalitnější zvuk a tak kompenzovat cenu za dokupovaný soundbar k levnějším telkám.
Jenže OLEDy jsem zatím vůbec nestudoval a tak bych chtěl poprosit o radu. Co se týče OS v TV upřednostním spolehlivý firemní s funkčními aplikacemi před Androidem s neomezenými možnostmi, ale ani tomu se na konkrétní doporučení nebráním. Docela důležitý parametr je pro mě kvalitní přepočet SD, HD na 4k.
Děkuji.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod mrazik 14. 11. 2019 10:31

Ahoj,
aktuálně si procházím v podstatě stejným dilema - viewtopic.php?f=1703&t=1302637
Aktuálně jsem dospěl do fáze, že favoritem je LG OLED55C9 - na mnoha místech je vyprodaná a s 10% slevou u Datartu se dostávám na velmi zajímavé peníze. Ještě je tu varianta LG OLED55B9, která je defacto stejná - liší se jen procesorem a je otázka, jestli to obyčejný člověk pozná nebo ne - nejsem už nejmladší, takže zrak orla už dávno nemám.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 13:23

Pokud to má mít i pořádný zvuk, tak cena ale zase naroste - takové levnější OLED s kvalitním zvukem jsou Philips 55OLED903 (zvuk Bowers & Wilkins) a Sony AG8 (technologie Acoustic Surface) - v tématu Akce, slevy, tipy se tu válí kupón na 10% slevu na Datart.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 11. 2019 13:53

Jj, pokud OLED, tak bych šel do Philipsu (sám mám)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazik 14. 11. 2019 14:25

V cem je Philips 55OLED903 nebo 55OLED803 lepší než LG C9 ? Fakt by me to zajimalo - nemyslim to nejak spatne.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 15:21

903 (i AG8) jsem nadhodil kvůli kvalitnímu zvuku, na který byl požadavek. Jinak je to vypichování drobností, která maličkost je zrovna na tomhle modelu lepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 11. 2019 15:37

Přesně, nikdo tady netvrdí, že je Philips lepší....prostě je to pouze další vhodná možnost. Má však navíc přeci jenom ambilight a pravděpodobně (dle dostupných testů) lepší HDR. Naopak mu zase chybí Dolby Vision. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 14. 11. 2019 15:56

Někde jsem čet, že Philips používá pouze nějaký 4 jádro Mediatek 1,2GHz a tudíž je ten Android docela lenochod...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 14. 11. 2019 16:17

Nedohleddal jsem co používají ostatní, ale vzhledem k tomu, že snad v žádné tv (ani za 100k) není LAN 1000Mbit/s, tak si myslím, že je jedna továrna která řeší základní desky pro TV. Výrobci si jen poručí max nějaký svůj obrazový procesor (jestli vůbec nějaký je), ale obecné věci, jako je HW pro základní systém, budou +- stejné u všech.
petzed
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 14. 11. 2019 16:53

Já jsem tímto žil na začátku roku a vybral si OLED od Panasonicu - kriterium byla kvalita obrazu, stabilita a rychlost . Vybral jsem si dobře, nikdy jsem lepší TV neměl . Mám Panasonic FZ800 - jediné co mě nevyhovovalo byl TV ovladač a ten jsem vyměnil za ten, který je kovový a nabízený k FZ950.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 14. 11. 2019 17:30

Ten ovládač sa dá kúpiť samostatne?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazik 14. 11. 2019 18:00

Philips mel problemy kolem HbbTv, snad uz to opravili.
Take jsem cetl, ze rozdil je v tom HDR10+, je otazka jestli je normalni clovek schopny to poznat.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 14. 11. 2019 18:26

kvok píše:Pokud to má mít i pořádný zvuk, tak cena ale zase naroste - takové levnější OLED s kvalitním zvukem jsou Philips 55OLED903 (zvuk Bowers & Wilkins) a Sony AG8 (technologie Acoustic Surface) - v tématu Akce, slevy, tipy se tu válí kupón na 10% slevu na Datart.

...o pořádném nebo kvalitním zvuku nemůže být u tv řeč,ale pro nenáročného uživatele je to dostačující
Naposledy upravil RADU65 dne 14. 11. 2019 18:50, celkově upraveno 1
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 18:40

Nenáročný uživatel se spokojí s tím, že to hraje. Sony s Acoustic Surface i Philips s Bowers and Wilkins mají na poměry TV skvělou kvalitu zvuku. Původní tazatel zmiňoval v původním plánu soundbar, ne hifi systém.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 14. 11. 2019 19:22

Tak, tak. Mluvil jsem o zvuku TV, kde požaduji, aby vyloženě neurazil, netahal za uši. Na kvalitní zvuk mám doma slušné stereo, ale to žere asi jako 3 TV...
rousini
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků