Kvalitnější 65" 50/60 Hz do +/- 20 tis. Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2019 21:28

Klasicky si ujasni výhody a nevýhody VA a IPS displejů. Kdo chce film, nechce IPS. Kdo potřebuje koukat z boku nebo v partě 10 lidí, kde nutně někdo bude na tv koukat z boku, třeba mu přijde IPS vhod.
65" VA mají v tom rozpočtu Hisense, Samsung, TCL
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 14. 11. 2019 07:44

tak určitě VA a android, pouze se rozhodnout zdali investovat 25 za 100 Hz či by stačila 50 Hz za 18,5 a vybrat značku/model, docela mě výbavou láká TCL ale mám obavu z opakovaných restartů jak dovídám pročítáním komentů některých uživatelů, recenze mě však mile překvapila https://www.cnet.com/reviews/tcl-65r625 ... tv-review/
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 13:14

To je recenze amerického modelu, s tím co je tady to nemá moc společného.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 11. 2019 14:09

Kvok má recht, jedná se o jiný typ.
Pokud recenze na EC780, tak zatím pouze na hdtv.pl

-- 14. 11. 2019 14:09 --

Jinde jsem tedy na tu novou telku neviděl ještě recenze
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 15. 11. 2019 09:12

Tady je blbé to, že když vezmu všemi vychvalovanou 9005, tak je otázka, co jiného koupit mezi 20-30k....sice ušetříš, ale parametricky jdeš o třídu až dvě níž, a to ikdyž zůstaneš u sony....a slušná TV je v 65" prostě od jakékoliv značky mezi 20-30k. Pak je otázka, proč kupovat TCL či Hisense např. a né známější značky.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 15. 11. 2019 10:09

"známější značky" wut, u TCL a Hisense se bavíme o třetím, respektive čtvrtém největším výrobci TV na světě
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 15. 11. 2019 11:05

Já, dokud jsem se nezačal o TV zajímat, což je tak před 2-3 měsíci, jsem o nějakém TCL a hisense neslyšel. Tak jsem to myslel. A obávám se, že to tak má řada lidí.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 11. 2019 12:17

Uslyšíš od ledna : budou hlavním sponzorem CZ repre ve fotbalu.

Slyšel jsi o Huawei telefonech? Jo? Slyšel jsi o nich ještě dříve, než měli v reklamě Jágra?
Taky se plácali v modelech telefonů kolem 3 tisíc a dneska mají modely přes 20k a kdyby je Trump nezbrzil, tak by už byly možná i jedničkou na trhu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 15. 11. 2019 12:26

Ale já to nemyslel tak, že to jsou shity, ale nepřijde mi, že by měli jednoznačně super model....ani se v těch jejich řadách člověk moc nezorientuje.....u Hisense mi vadí absence podpory hbogo.....chápu, že se vše dá řešit např. přes telefon apod. Ale tak....ne vždy je to komfortní....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 15. 11. 2019 15:12

Tuto je recenze na 65ep680, o které jsem taky uvažoval....


plusy
Android 9.0
Google Chromecast
mínusy
Nerovnomerne podsviceni displeje (viditelne pri sledovani televize behem vecera)
Poblikavajici obraz
Levne zpracovani
Zadna pridana hodnota oproti konkurenci (zde koupi cinske znacky nic navic nedostanete)
Ztrata detailu v temnych scenach

Televizi jsem si vybral na zaklade recenzi TV znacky TCL ze zahranicnich serveru a osobne jsem videl na prodejne model 65DC760, ktery se mi velmi libil. Televizi jsem si objednal v predobjednavce a nemel jsem moznost videt obraz. Kdyz zbozi dorazilo, tak bohuzel obal televize byl znacne poskozeny, bylo to reseno s firmou Geis. Obraz televize v osvetlene mistnosti neni spatny. Bohuzel pri sledovani televize behem vecera v neosvetlene mistnosti, tak prime srovnani s 8 let starou Panasonic plazmou vyjde jednoznacne ve prospech stareho televizoru. At uz se jedna o nepravidelne podsviceni a blikajici obraz ve specifickych scenach, slite detaily v temnych scenach apod., televizi bych nedoporucil do temnych mistnosti, popr. pro sledovani televize behem vecera (nekolik let stara LCD SAMSUNG u rodicu netrpi takovymito problemy). Levne zpracovani je na prvni pohled patrne, rozhodne v tomto baleni nedostavate neco navic oproti konkurenci, zde firma TCL zadnou vyhodu nedava. Abych pouze nehanil, tak system Android 9.0 je svizny a televizor je vybaven Chromecastem, takze muzete castovat videa z ruznych zdroju primo do televize. Neni problem nainstalovat napr. aplikaci KODI apod. Pokud o teto televizi uvazujete, tak si pockejte a porovnejte s 65EC780, ktera ma vyjit nekdy v rijnu.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 15. 11. 2019 15:45

tak ta TCL 780 má velmi slušnou recenzi na to že to je 50/60 Hz, bych chtěl někde vidět naživo a poslechnout si i zvukově co to Onkyo dělá
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 11. 2019 16:52

V holešovický Alze ji mají
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 11. 2019 21:10

Meridius píše:Tuto je recenze na 65ep680, o které jsem taky uvažoval....


plusy
Android 9.0
Google Chromecast
mínusy
Nerovnomerne podsviceni displeje (viditelne pri sledovani televize behem vecera)
Poblikavajici obraz
Levne zpracovani
Zadna pridana hodnota oproti konkurenci (zde koupi cinske znacky nic navic nedostanete)
Ztrata detailu v temnych scenach

Televizi jsem si vybral na zaklade recenzi TV znacky TCL ze zahranicnich serveru a osobne jsem videl na prodejne model 65DC760, ktery se mi velmi libil. Televizi jsem si objednal v predobjednavce a nemel jsem moznost videt obraz. Kdyz zbozi dorazilo, tak bohuzel obal televize byl znacne poskozeny, bylo to reseno s firmou Geis. Obraz televize v osvetlene mistnosti neni spatny. Bohuzel pri sledovani televize behem vecera v neosvetlene mistnosti, tak prime srovnani s 8 let starou Panasonic plazmou vyjde jednoznacne ve prospech stareho televizoru. At uz se jedna o nepravidelne podsviceni a blikajici obraz ve specifickych scenach, slite detaily v temnych scenach apod., televizi bych nedoporucil do temnych mistnosti, popr. pro sledovani televize behem vecera (nekolik let stara LCD SAMSUNG u rodicu netrpi takovymito problemy). Levne zpracovani je na prvni pohled patrne, rozhodne v tomto baleni nedostavate neco navic oproti konkurenci, zde firma TCL zadnou vyhodu nedava. Abych pouze nehanil, tak system Android 9.0 je svizny a televizor je vybaven Chromecastem, takze muzete castovat videa z ruznych zdroju primo do televize. Neni problem nainstalovat napr. aplikaci KODI apod. Pokud o teto televizi uvazujete, tak si pockejte a porovnejte s 65EC780, ktera ma vyjit nekdy v rijnu.



ještě by se šiklo taky napsat, co je to za zdroj (čí recenzi to cituješ)
Pochopitelně ve zmíněných disciplínách na plazmu nebude mít z dnešní nabídky nic kromě oledů. Navíc oproti konkurenci je třeba DV i HDR10+ podpora. Tu má jen omezená parta značek. Ne, že by ale v této cenové relaci bylo to HDR nějako kulervoucí od jakékoliv značky. Android 9 (taky nemají teď ještě všechny), VA panel taky nemají všechny v této cenové relaci. 2 ovladače, kde je jeden i na hlas (i v CZ) .
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 11. 2019 21:10

Meridius píše:Tuto je recenze na 65ep680, o které jsem taky uvažoval....


plusy
Android 9.0
Google Chromecast
mínusy
Nerovnomerne podsviceni displeje (viditelne pri sledovani televize behem vecera)
Poblikavajici obraz
Levne zpracovani
Zadna pridana hodnota oproti konkurenci (zde koupi cinske znacky nic navic nedostanete)
Ztrata detailu v temnych scenach

Televizi jsem si vybral na zaklade recenzi TV znacky TCL ze zahranicnich serveru a osobne jsem videl na prodejne model 65DC760, ktery se mi velmi libil. Televizi jsem si objednal v predobjednavce a nemel jsem moznost videt obraz. Kdyz zbozi dorazilo, tak bohuzel obal televize byl znacne poskozeny, bylo to reseno s firmou Geis. Obraz televize v osvetlene mistnosti neni spatny. Bohuzel pri sledovani televize behem vecera v neosvetlene mistnosti, tak prime srovnani s 8 let starou Panasonic plazmou vyjde jednoznacne ve prospech stareho televizoru. At uz se jedna o nepravidelne podsviceni a blikajici obraz ve specifickych scenach, slite detaily v temnych scenach apod., televizi bych nedoporucil do temnych mistnosti, popr. pro sledovani televize behem vecera (nekolik let stara LCD SAMSUNG u rodicu netrpi takovymito problemy). Levne zpracovani je na prvni pohled patrne, rozhodne v tomto baleni nedostavate neco navic oproti konkurenci, zde firma TCL zadnou vyhodu nedava. Abych pouze nehanil, tak system Android 9.0 je svizny a televizor je vybaven Chromecastem, takze muzete castovat videa z ruznych zdroju primo do televize. Neni problem nainstalovat napr. aplikaci KODI apod. Pokud o teto televizi uvazujete, tak si pockejte a porovnejte s 65EC780, ktera ma vyjit nekdy v rijnu.



ještě by se šiklo taky napsat, co je to za zdroj (čí recenzi to cituješ)
Pochopitelně ve zmíněných disciplínách na plazmu nebude mít z dnešní nabídky nic kromě oledů. Navíc oproti konkurenci je třeba DV i HDR10+ podpora. Tu má jen omezená parta značek. Ne, že by ale v této cenové relaci bylo to HDR nějako kulervoucí od jakékoliv značky. Android 9 (taky nemají teď ještě všechny), VA panel taky nemají všechny v této cenové relaci. 2 ovladače, kde je jeden i na hlas (i v CZ) .
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 15. 11. 2019 23:45

Mam moznost srovnavat sedmickovou radu Samsung (12k Kc) s 9005 Sony (22k Kc) obe v 55" a u kvalitniho HD (IPTV) nejaky zasadni kvalitativni rozdil nevidim, uz vubec ne umerne cene. Jina kava je 4K, takove ty dema vypadaji na Samsungu hezky, bohuzel ne kazde prehraje. Jenze HDR, u Samsungu pouze volba Auto, tedy jak se Samsungu zachce a jemu se nechtelo nikdy. Pritom rezerva v podsviceni by byla. Zato Sony umoznuje prepinani rucne a vysledek vypadal skvele. Jenze o tom se clovek nikde nedocte ...
radon
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků