stereo zesilovač + repro k TV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod macmanar 11. 11. 2019 19:08

Souhlasím , že nejlepší je poslech v reálu... síťové funkce nevyužiju, bude to propojené optikou k TV s androidem (stejnou jako máš Ty :) )

Ještě mě napadá jestli poslech v nižších hlasitostech nebude lepší na těch regálovkách...
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 11. 11. 2019 19:32

No ako myslis, mne sa nechce kvoli int. radiu zapinat TV... A co sa tyka posluchu na nizsich hlasitostiach na regalovkach, tak pre basove spektrum je to vacsinou naopak, aby bolo pocut vobec nejake basy, tak sa musi pustit regalovka (s takym malym bas. repro) viac nahlas. Ale to vnimanie "basov" je velmi individualne, mozno ti to bude stacit...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macmanar 14. 11. 2019 10:29

Tak nakonec beru QA3050 + denon PMA 600NE, pak napíšu dojmy... ale nejdříve mi ještě musíte poradit vhodné kabely na propojení (cena/kvalita) . Děkuji :)

Co říkate na tento kabel :
https://www.datart.cz/set-reproduktorov ... 6-2bw.html
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 11:09

Pokud si chces zcela zbytecne kupovat biwire kabel (na zvuku poznas prd), tak si nezapomen sundat potom ty dratkove propojky konektorů od vyrobce. Za mne, koupil bych si obyc kablik, klidne s bananky pokud chces, se zakoncenim 2-2 na kazde strane a nevymyslel bych. Usetris.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 14. 11. 2019 13:08

Denon PMA 800NE je prakticky za stejnou cenu, není důvod kupovat nižší řadu 600NE.
EDIT:
Tak beru zpět, koukám, že v mezičase 800NE zase podražil.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 14. 11. 2019 14:13

Ono ta nižší řada moc ošizená není , má stejné provedení , jen má lehce nižší výkon, nemá možnost zapojení dalších 2 repro... ale navíc má bluetooth
PM-600NE : DAC PCM5141, 2xoptika, 2x repro,Bluetooth
PM-800NE : DAC PCM5141, 2xoptika, 4x repro

https://www.denon.cz/cz/product/hifi/amplifier/pma600ne

Takže pro moje účely je dokonce PM 600NE lepší
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 14. 11. 2019 14:45

Ad Denon - ta 600NE je asi o 2 tisíce levnější, než 800NE. Je tam ještě jeden rozdíl, 600Ne má výstup na sub, takže lze docílit sestavy 2.1. Naopak zase ten BT bude pro spíše základní streaming - je tam A2DP profil, což by měl být základní SBC kodek, žádný AptX, AptX HD či AAC. Zde ale nedokážu zhodnotit, nakokolik to bude "slyšet", nemám praktickou zkušenost, jen jsem to vyčetl.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 15:01

Kdyz uz koukat na rozdily, tak poradne (konec koncu,bych si pri celnim pohledu vsiml,ze sestistovce chybi nejake ty cudliky). Rozdil v cene totiz nedela jen vykon a dvoji reprosvorky, nybrz hlavne sofistikovanejsi integrovany phonopreamp, ktery umoznuje zapojeni gramce s mm i mc prenoskou, coz jen tak nejaky a jeste k tomu zakladni zes nema. To jsou ty čudli spolu s A/B repro. Osmistovka bude tedy spise pro lidi,co chteji prehravat vinyl s vice moznostmi osazeni, sestistovka sazi na lifestyle s nenarocnym bluetooth.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macmanar 14. 11. 2019 17:37

bluetooth je u PMA-600NE s podporou A2DP verze 1.3 a AVRCP 1.6 ... u mnohem dražších např. DENON DRA-800H a Onkyo TX-8270 je verze A2DP 1.2, AVRCP 1.5

edit: tak PMA-600NE um i codec AAC

Vážně až podezřele moc muziky za ty prachy ... ještě , aby to tak hrálo.. uvidíme , v sobotu otestuju....
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 18:46

.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 14. 11. 2019 19:55

@macmanar - Díky za info. Díval jsem se jen narychlo zběžně do manuálu na webu, a tam bylo zmíněno pouze A2DP, verze tam uváděny nebyly. Specs zní tedy relativně dobře, pokud tak bude znít i zesilovač, tak proč ne, že jo :-)

Dej pak určitě vědět, sám zvažuju Denon PMA1600NE, to by mělo být o třídu výše a šel o cca 10 tisíc níže s cenou.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 14. 11. 2019 21:58

Houbičkar píše:Pokud si chces zcela zbytecne kupovat biwire kabel (na zvuku poznas prd), tak si nezapomen sundat potom ty dratkove propojky konektorů od vyrobce. Za mne, koupil bych si obyc kablik, klidne s bananky pokud chces, se zakoncenim 2-2 na kazde strane a nevymyslel bych. Usetris.


Proč bych je měl sundávat ? (kabel je 2x2,1mm, raději to nechám propojené, at má basák plný potenciál k dispozici)...vím , že efekt je stejně nulový, ale budu ho mít za cenu jednoduchého kabelu.
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 11. 2019 22:25

Jestli to chceš skutečně propojit jako bi-wire, tak ty propojky opravdu vyndej, jinak to nemá žádný smysl. O nějakém potenciálu basáku navíc nemůže být ani řeč. Smyslem tohoto bi-wire propojení je právě oddělení signálu pro výškovou a středně/hlubokotónovou sekci reprosoustavy, aby nedocházelo k ovlivnění a zpoždění na nižších frekvencích právě vlivem propojení svorek s výškovými.
Jinak pokud to budeš propojovat jako single-wire s těmi propojkami na terminálech, tak zásadně kabely patří do výškových terminálů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 14. 11. 2019 22:48

Jen mě prostě napadlo , že větší význam než bi-wire zapojení má kvalita kabelů a pokud vydělám ty svorky , tak z kabelu 4,2mm udělám 2x2,1mm ... v případě svorek , půjde do obou sekcí 4,2mm (což může a nemusí mít vliv... ale rád se poučím :)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 22:55

Myslim,ze nevis o cem tady tocime. Na kazde tve bedne jsou ctyri repro konektory dva a dva byvaji obvykle propojene plechem (klemou). U qa to nejde, konektory jsou umistene atypicky. Tedy jsou tam propojky kablíky. Pokud chces obsadit reprokabelem vsechny ctyri svorky, musis ty propojováky sundat, jinak ti to pujde do zkratu.
Tak jsou tam taky plíšky,sice divne zkroucené,ale propojovací plíšky. Takze je musis odstranit.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků