Samsung UE46F7000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 12:13

Dobry den, mam doma TV Samsung UE46F7000 ktery jak jsem zjistil nedisponuje DVBT2 poprosim o radu jestli si nechat televizi a investovat do setoboxu nebo se ji zbavit. Televize bezi super obraz perfektni jen nevim jestli neprijdu o nejake funkce kdyz na to napojim setobox. Moc se tomu nerozumim proto se ptam za televizi jsem dal kdysi 30000kc a nechci se ji moc zbavovat myslim si ze neni az tak spatná. Moc dekuji vsem za odpoved.
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 13:05

Když jsi spokojený, proč ji vyhazovat.
Rozdíl je v tom, že settopbox je další zařízení se svým vlastním ovládáním, podobně jako např. DVD přehrávač – budeš mít druhý ovladač, kterým budeš obsluhovat settopbox. Ladění kanálů, programový průvodce, přepínání programů atd. bude plně v režii nového zařízení, stejně jako design nabídek a funkčnost. Např. pokud používáš HbbTV (červené tlačítko), musíš koupit i settopbox, který toto umí.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 14:31

No prave jako zobrazovaci panel je super jen ted otazka zní jestli ji ten setobox nedegraduje. A dalsi otazka jaky setobox koupit kdyz nechci ten nejlevnejsí doporucen mi byl Technisat digipal isioHD tak nevim fakt co delat.
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 15:10

Tak je dost lidí, kteří mají settopbox od poskytovatele internetové TV a jinak to ani nefunguje, degradují si tím TV?
Jasně, Technisat je dobrý; kdybys chtěl střední cestu, Humax Nano T2 je také slušné vylepšení oproti krabičkám za 700.
Naposledy upravil kvok dne 14. 11. 2019 17:41, celkově upraveno 1
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 11. 2019 17:05

Dobrý den, proč by měl set top box něco degradovat, naopak. Mám 2 TV, obě s DVB-T2 a ke každé mám připojený set top box. A raději se dívám přes set top boxy než přímo přes tuner TV, protože set top boxy umožňují nahrávání pořadů na flešku ( TV jen na vyhrazený disk) a tím mě slouží také jako rekordér, můžu pak přeskakovat reklamy či záznam si nakopírovat do PC, případně přehrát na jiné TV. Mám:
https://www.parabola.cz/clanky/6199/ts6 ... elesystem/
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 18:06

proto pisu ze jsem amater a moc se tomu nerozumim jen jsem mel strach ze telku za x tisic muzu hodit do zeleza jenom kvuli DVBT2. Chapu to spravne ze ovladac na telku budu pouzivat jenom na zapnuti a vypnutí na vse ostatní ovladac ze setoboxu ? Vlastne zapnuti a vypnuti reším hlasem :))))
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 18:35

Ano. Tedy některé settopboxy mají HDMI-CEC (např. Zircon Air T2), který po zapnutí settopboxu dokáže zapnout i TV na správném vstupu, ale kompatibilita není zaručena, ani když mají tuto funkci oba přijímače. Pak ještě jsou i přijímače, které mají základní tlačítka pro ovládání televize na svém dálkovém ovládání.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 18:51

Jedine co me mrzi ze prijdu o to krasne menu co samsung ma
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 21:20

panove prosim jeste o jednu radu nevim kde presne zjistit jestli ta moje televize SAMSUNG UE46F7000ST XXH disponuje DVB T2 tunerem. Kazdy eshop tvrdí neco jineho nevite to nekdo kde bych to mohl na 100% zjistit ?
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 21:39

Na 100 % si pusť automatické hledání kanálů a uvidíš, jestli ti TV naladí T2 kanály (pokud tedy nejedeš přes STA v paneláku).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 21:56

No nevim jak poznam ze je to T2 kanal a mas pravdu jedu pres spolecnou antenu v bytovem domu tak ted nevim :)
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 22:12

Např. HD kanály ČT jsou jenom v DVB-T2.
U STA je obvykle potřeba i zásah servisní firmy.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radotao 14. 11. 2019 22:14

Takze v podstate musim cekat na 27.11. az to vypnou asi :)))) jinak nevim
radotao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pas4 14. 11. 2019 22:26

DI-Way PRO-2020 umí ovládat i TV -dle recenzi to funguje.Chci ho taky.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 15. 11. 2019 07:22

Dle těchto stránek má samsung ověřeno DVB-T2 od řady KS7000: https://www.dvbt.cz/dvb-t2/televize
skorky
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků