OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazik 15. 11. 2019 20:04

Vystavene na prodejne nebude to prave orechove, minimalne maji snizenou zivotnsot o peknych par hodin. Kdyz vidim jak tam cely den bezi stejna videa stale dokola, je mi tech TV lito. Vypinaji je na noc ?
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 11. 2019 20:56

naprostej nesmysl B7 za ty prachy. 65B8 už stála 32k jednu dobu (v alze)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 15. 11. 2019 21:08

mrazik píše:Vystavene na prodejne nebude to prave orechove, minimalne maji snizenou zivotnsot o peknych par hodin. Kdyz vidim jak tam cely den bezi stejna videa stale dokola, je mi tech TV lito. Vypinaji je na noc ?


U páté generace obrazovek OLED od LG,které se zabudovávají do televizorů od roku 2016 včetně, se mluví o „30 000 hodinách (8 hodin denně = 10 let)“.

Energetický štítek EU však pracuje s parametrem zapnutého televizoru 4 hodiny denně. Pokud bychom tedy 30 000 hodin převedli na tento údaj, který je zároveň u nás – co do průměru – pravděpodobnější (a odpovídá místním průzkumům), dostali bychom se na 20,5 roku.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod djchucky23 15. 11. 2019 21:32

indeshit píše:naprostej nesmysl B7 za ty prachy. 65B8 už stála 32k jednu dobu (v alze)

nojo, jenze nechci cekat pul roku na doprodeje...Jde mi o to, jestli je realne do Vanoc sehnat neco lepsiho.
djchucky23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 11. 2019 13:11

Ahoj všichni,
tak mi dnes konečně dorazila OLED-ka 65 FZ800E od Panasonicu, za hezkých 42k :-),
odpolko přijede brácha a budeme vybalovat, zapojovat a testovat, tak sem potom navečer
nebo zítra hodím nějaký dojmy, jak to všechno "hraje a funguje" a zkusím se podělit o zážitky,
třeba to někomu pomůže při rozhodování, proč "jít" právě do Paňáka. Zatím čus, Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 11. 2019 13:21

jesi to bude tvuj prvni oled, tak proste wow efekt se dostavi... a je uplne jedno, ze to bude panal :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 11. 2019 13:25

jj, je to první OLED TV, předtím 50-tka LED Paňák, jsem vážně zvědavej :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2019 20:37

U Panasonicu by přišel wov efekt, i když bys OLED už znal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 11. 2019 00:42

jj ... máš pravdu, wow efekt se dostavil :-D .

Nejprve jsem si ale při rozbalování obrovské krabice s rozměry 185x94 cm říkal, že jsem to s tou 65 palcovou úhlopříčkou vážně přehnal, oledka se jeví v porovnání s mou stávající 50 DS630E jako titán :-))... no uvidíme.

Všechno bylo hezky a pečlivě zabalené a vypolstrované silnými kusy polystyrenu,
poctivý masivní stojánek z kusu slitiny, tradiční ergonomické dálkové ovládání i pěkný černý design TV mně vyvolaly úsměv na tváři .... jsem poměrně konzervativní člověk a i Panasonic na tomhle kusu elektroniky předvedl svůj konzervativní styl .... co je podařené, funkční ....netřeba neustále měnit. Upevnění stojanu a nasazení TV je pro dva velmi jednoduché, vše pasuje jak má a stabilita usazení je i při těch rozměrech perfektní. Člověk nemá pocit nedodělku nebo laciného provedení, střízlivý ale "dospělý" design v kombinaci s téměř neviditelnými rámečky a solidním kompaktním zpracováním, dává tušit, že se jedná o prémiový výrobek. Konektorové osazení je dostačující, do 2 stranových "plných" HDMI umisťuji kabel pro UHD Blu-ray přehrávač od Panasonicu, který dorazí v průběhu zítřka ( model DP-UB824 ) a kabel pro síťový Set-top box ARRIS VIP 4205, který dodává signál z internetu pro TV-aplikaci od Viridium ( mého poskytovatele internetu přes optický kabel ).

Pouze konektor optiky je nelogicky umístěn kolmo k zadní straně, takže bohužel plastová "vrátka" na zadním konektorovém panelu nejdou uzavřít a tak je odkládám mimo.... tady se inženýři od Panasonicu moc nepředvedli. Optický kabel připojuji do yamaháckého stereo-receiveru, zvuk tedy vyveden do externích sloupových repro a zapínám TV.

Po jednoduchém úvodním nastavení prostředí, jazyka a sítě se přesouvám k nastavení parametrů .... v důvěrně známém prostředí ( z DS630E ), které je tentokrát o poznání rychlejší, se veškerá nastavení zobrazují prakticky stejně, takže jasně a přehledně a pouze Smart-nastavení a Aplikace byly rozšířeny a znatelně vylepšeny. Není jich moc, ale pro moje potřeby stačí. Po zapnutí receiveru a vypnutí zvuku interních repro registruji "rozdílovou" kvalitu zvuku, dynamika, prostorovost a čistota zvuku je na úplně jiném levelu ....njn 20-kilové sloupové repro nemůže hrát špatně :-D, akorát musím použít holt yamaháckou dálku.

Obrázek je vskutku vynikající, 30 programů ve formátu FHD 1.080p, překvapuje víc, než jsem si myslel. Na první pohled ohromí neuvěřitelný kontrast, ostrost, barevná hloubka, stabilita bez viditelného kmitání a černočerná hluboká černá :-)) . V režimech THX Cinema a THX Bright Room ( užití noc/den ) je obrázek nejlepší ... nejpřirozenější, netrpí přesvícením, přebarvením ani vyumělkováním ( jako u některých jiných značek ). Je to vskutku klidná pastva pro oči a bonbonek v podobě 4k obrazu přichází při aktivaci aplikace Youtube, přírodní scenérie jsou naprosto úchvatná podívaná a člověku neznalému 4k obrazu ... tedy mně, doslova padá čelist :-D . Říkám si, takže tohle je to avizované "kino z Hollywoodu", kterým se Panasonic chlubí .... hmmm vážně pěkné a pro mě takový soukromý "high-end", co víc si přát, dušička i srdíčko zaplesá.

Obraz tedy Panasonic zvládá dokonale a není třeba nic nastavovat, s tím už si inženýři poradili a nutno dodat, že skvěle. Pro normálního smrtelníka je to asi to nejdůležitější, co by měla telka umět a co je vlastně na celé TV nejdražší, co nejvíc potěší .... perfektní obraz, ten Panasonic vážně umí "vykreslit" par excellence :tleskani . Prostředí dokonale stabilní a odezva ovládání je taky velmi dobrá. Hry nehraji a tak mi rozsvícení až přesvícení obrazovky v dynamickém módu nic neříká, desítky androidích aplikací také nutně k životu nepotřebuji. Na internetové radovánky ;-) používám PC. Celkově mohu říct, že jsem velmi spokojen a telka předčila očekávání .... a poděkování Tonymu za názory a vysvětlení některých pojmů a dojmů :-)) ... díky ... uznávám, že 55-tka by byla za chvilku opravdu "malá". Toť vše z mých rychlých postřehů, snad jsem někomu aspoň maličko pomohl v rozhodování, rád zodpovím i případný dotaz, pokud budu vědět.

Hezký večer všem. Čus, Máca
Naposledy upravil MgX dne 19. 11. 2019 20:18, celkově upraveno 3
Důvod: Text polidštěn.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 19. 11. 2019 07:53

Jsem rád, že jsi nakonec nepodléhl všem těm pikačovinám, kterými se neustále snaží oblbovat jiní výrobci a šel jsi vyloženě po tom, čím má být televizor především ...

Pokud mu dopřeješ adekvátní "krmení", tak se ti odmění skutečně špičkovým obrazem, který se jen tak někde neuvidí ...

Tak si to užij ... ;-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 11. 2019 08:39

Díky Tony, budu se snažit ;-) , teď jen dodat TV to adekvátní "krmení", aby se mohla ukázat v plné kráse :tleskani
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 19. 11. 2019 09:23

Tony ako si Ty spokojný s Panasonicom? Čakám na BF a aj ked neupravia nikde cenu idem do 65 GZ 2000.
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 19. 11. 2019 10:31

PNP-NPN :

Jak to napsat a nepřehánět? Snad jen, že stále máš na výběr mnoho jiných OLED televizorů. Ale GZ2000 nemá smysl moc popisovat, ta se prostě musí zažít ... ;-)

Téměř 1.000 nitů v absolutní černé, překvapivě výborně prostorově hrající zvuk Dolby Atmos (spolu s extérním subwooferem) a hlavně No Image Retention! To jsou hlavní benefity, které ti žáden současný OLED (ani jiný výrobce) momentálně nenabídne ...

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8

Máš-li ty peníze a je pro tebe naprostou prioritou pouze High End obraz, tak jdi do toho ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 19. 11. 2019 11:50

Dík za video.GZ2000 sledujem od jari,doma mám od roku 2006 plazmu Pioneer a tento Panasonic sa mi zdá dostojná náhrada. V HDTV testoch dal tomuto TV Vincent Theo plnych 10/10.A “kvalitní krmení”?Myslim že VU+ Ultimo to istí.
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2019 20:15

kalimero73 mně nevadí dlouhé příspěvky, ale proč to nerozházíš do bloků/odstavců? :oboze
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků