Levná rodinná 65" eventuelně menší uhlopříčka

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 11. 2019 21:47

U Samsungu je spíš největší fail, že nepřehraje všechny video kodeky a neumí DTS.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 8. 11. 2019 07:50

Nevím nakolik to vadí. V čem se kódují dnešní mkv ripy?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 08:51

vetsinou h264 a h265, coz sice maj vsechny moderni telky, ale nektery to nepoberou z usb a nebo treba ze site (hlavne h265)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 8. 11. 2019 09:07

Nepřehraje starší formáty DivX a Xvid, které už jsou sice na ústupu, ale já jich mám třeba spoustu a nechtělo by se mi je všechny předělávat do podporovaných formátů.
Co je ale horší je ta nepodpora DTS.
Samsung prostě šetří pár $ na licencích.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 10:30

Jo vy se uz bavite jen o samsungu? To sorry, ja to myslel tak vseobecne, ale hlavne jsem prave myslel aktualni veci a veci budouci... tam je tak cca 80:20 pomer 264vs265 a tam prave se to samozrejme postupne rozevira ve prospech hevc (265), Dts popravde v ripech moc neni, alespon ja teda nemel dlouho tu cest. A prave u tech levnejsich se obcas stane, ze HEVC z usb nejak neprekousou, nebo se to seka, na to jsem chtel upozornit.

--ale to ten samal da, to je vseobecne dobra tv, za ty love :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 11. 2019 13:45

Dts je v hodně mkv

Kupuj android tv ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 11. 2019 19:06

Okaz mi link na fullhd 264 nebo 265 s dts?, ale ano, kdyz chci multimedia, je to jasna volba
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 18. 11. 2019 10:30

OK, takže android TV....je tu black friday a nic moc v této cenovce...takže zatím nerozseknuto...Poláci sice zrecenzovali 780tku, ale nepřijde mi, že by dopadla nějak excelentně...jestli to jejich hodnocení dešifruju správně.....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 11. 2019 10:44

:) jak by mela dopadnout, dopadla dobre :) uvedom si cenu, to je oc tu bezi... tezko najdes lepsi

-- 18. 11. 2019 10:47 --

dodavam reakci indeshita: Teď jsem pořídil taky TCL 65EP660 za 15490,- . Za ty prachy nepřekonatelný. Hlavně na KODI. DP600 tedy není špatná za 11490,- :) , ale pro mě byl důležitej i ten android. Výkon super, děcka tam hráli už i Beach Buggy Racing, systém je v pohodě, VA, při totální tmě není vidět žádnej clouding. Fajnový

-- 18. 11. 2019 10:48 --

a nechce se mi verit, ze 780 bude horsi :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 18. 11. 2019 10:54

Čtu např. zkušenosti na EW usera u 65EP680....který uvádí....


Nerovnomerne podsviceni displeje (viditelne pri sledovani televize behem vecera)
Poblikavajici obraz
Levne zpracovani
Zadna pridana hodnota oproti konkurenci (zde koupi cinske znacky nic navic nedostanete)
Ztrata detailu v temnych scenach

Pak je tam ale hned další zkušenost....

Nelepší poměr cena výkon, android šlape bez kousnutí , obraz skvělí, zvuk dobrý, dva ovladače, prostředí menu přehledné.
Za tu cenu, takovou výbavu u Samsungu ani u LG nedostanete.

Tak co to je? Kusovost? Nebo jiný voči? :-)
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 11. 2019 11:01

hele, kusovost je hlavni hrac, a taky, nevim co tam je tak blbe udelany, ale dost je tam chyb v prekladu... na te moji na chalupe je neco jako funkce bez blikani, to musi byt vypnuty, pac jinak to blika :D atd :D

-- 18. 11. 2019 11:03 --

takze, pulka je zavinena rukama a neschopnosti pochopit, ze tam proste muze byt chyba v prekladu a funkce je experimentalni a nebo naopak :)

-- 18. 11. 2019 11:07 --

jo a jeste... ikdyz si nastavis pri vybaleni ten rezim domov, tak aspon u me zustalo na chalupe u dp600 porad nastaveno jas nebo podsviceni 100% a kontrast taky 100%... coz je proste na normalni pouzivani uplna blbost :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 11. 2019 20:53

Meridius nerovnoměrnost je věcí konkrétního kusu. Jedna telka stejné značky a typu na tom bude líp, druhá hůř. U levnějších televizorů spíše hůř a ještě hůře. Ale pravda - ne vždy to musí platit.
Poblikávající obraz může způsobovat vícero vlastností a nastavení. Jednak se teoreticky může jednat o PWM podsvícení na viditelnější frekvenci. To bolí hodně, pokud máš citlivé oči. Anebo nastavením vylepšení pohybu, kdy obraz viditelněji bliká (nejsem si jist, zda to má Tebou zmíněný TV - bez to jako obecnou informaci). Další variantou bývá nevhodná kombinace horší kvality signálu, odšumení a doostření. Obraz JAKOBY sem tam v plochách poblikával.

Ztráta detailů v temných scénách bolí u lepších a dražších TV, a jen a pouze kinofila. Obyčejný průměrný smrtelník toto asi řešit nebude. Nebude řešit tolik.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 21. 11. 2019 08:36

Jde mi spíše o obraz, plynulou funkčnost a přehrávání rozličného mediálního obsahu, vesměs staženého a rovněž funkčnost aplikací pro iptv...např. sledovanitv lepsitv......a nějaké filmotéky případně.....ale to příliš nakcentuju. Vím, že na hisense zatím nejede hbogo, takže tak nějak více inklinuju ve výběru k univerzálnějším android TV, ale tam se obávám záseků, problémům, které by případně děcka či manželka nevyřešily.

Vzádelnost je něco přes 4 m, ale rozhodl jsem se preferovat spíše kvalitu obrazu před uhlopříčkou...ALE!!!....pořád si myslím, že pokud se budu držet okolo 20k či pod nimi. Není moc možností, jak v obrazu výrazně uskočit.

Po slevě se dá i s 55 9005 od sony dostat pod 20k, takže to je u mě měřítko...pokud bych preferoval 65, tak skutečně nevím jakou zvolit, abych příliš nelitoval.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 21. 11. 2019 08:49

Meridius: oba se asi motáme ve stejném kruhu. Já jen dodám, že z uživatelských zkušeností je každá druhá sonka 9005 problémová ohledně mrznutí a pádů aplikací.
Takže v tomto parametru neviniká... :hm

V tomto kruhu jsem se dopracoval k OLEDu, teď zase přemýšlím o LCD na přechodnou dobu než OLED ve větší úhlopříčce spadne na rozumnou cenu. Obraz je pro mě důležitý, ale ne za cenu, abych televizi musel spouštět a odpojovat, jako jaderný blok v Dukovanech. Uživatelský komfort musí být bez diskuze. To, že ti něco trochu vadí z počátku neznamená, že ti to časem vadit přestane. NAOPAK!
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 21. 11. 2019 11:48

Nejak sem nakopiruju svoji odpoved z vedlejsiho vlakna..:

Ja bych rekl, ze za polovinu popsanych problemu androidu (celkove, vsude a ve vsem atd.) nesou odpovednost sami uzivatele, ac o tom nemaji paru. A nejen u androidu, celkove se cim dal casteji stava, ze proste lide ve strachu skacou na novy tv ze strachu, aby neprisli ani o dil ordinace nebo ulice a to rovnou klidne z 10 a vic let starych stroju, na ktery si tak navykli, ze jak je to jinak, je to spatne a jsou radi, ze to naladi, pokud vubec.

Pak jim to nekdo naladi, ukaze par vychytavek a uz to jede..., mamo, dame tam jeste tohle, je jedno ze to nemame, ze nam to nebude fungovat ani za zlaty prase, ale bude to tam... hele a toto taky... a jeste a jeste a deckam dame hry.

Pak jim neco nestimuje, blbne a prave ti pak hodnoti nejvic, hlavne na heurece a takovych tech nakupnich webech, ze to je pomaly, seka se to, obcas se objevi nejaka ta reklama v americtine (a my tomu nerozumime).

A vzdy to tak bude, preci nepriznam svou chybu, ze s tim neumim, ze mam plnou pamet, nahral sem tam kraviny a ono to ted blbne :) prece nejsem blbec... co na tom, ze tu telku neumim ani naladit, nahrat aplikace umim, tak to prece musi fungovat... :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků