Philips 55PUS7304 alebo TCL 55EC780 - studentska izba

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Meridius 19. 11. 2019 08:44

Řada lidí tady 7304 haní za provedení....nicméně alza, heureka spíše pozitivní reakce od běžných userů....jediná tragédie je nejspíše ovladač....který je stříbrný s bílým potiskem a to asi nehro....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nathaniele 19. 11. 2019 10:59

Recenzie mám prejdené, okrem ovládača som nenarazil na nejaké negatívne ohlasy. Reálne som videl 55". Úprimne prevedenie ma tiež sklamalo, pôsobí ako z lacných plastov, no nič zásadné, podstatnejší je obraz 50" a 58" VA panelu a odladenosť androidu.
Nathaniele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Meridius 19. 11. 2019 11:37

U ovladače si stěžují na bílé písmo na stříbrném podkladu....špatně čitelné....v noci či za šera asi nepoužitelné....

Asi se šetřilo, pominu-li 65", tak je to TV za dobrou cenu....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 19. 11. 2019 19:42

ahoj, jedine minus je naozaj ovladac ktory pri slabom svetle necitatelny ale da sa na to zvyknut, po dlhsom case pojdes po pamati.
co sa tyka anroidu tak som celkom prekvapeny rychlostou, naozaj ziadny problem, Tv prechadza z aplikacie do aplikacie uplne plynulo, a velmi rychlo.
cierna na 58"VA je naozaj skvela a to mam doma este plazmu takze mam s cim porovnavat. samozrejme ze nieje lepsia no svagor ma ISP panel a tento58"VA je o niecom inom - velky rozdiel.
uhly nejako neriesi ved na TV sa pozeram zo sedacky oproti TV a nie z rohu miestnosti :D takze fajn.

calibraciu som urobil podla nastavenia z jedneho fora a obraz uzasny, ziadne odrazy, dimming som bol prekvapeny svietilo len to co malo ziadne tiene ani svetelne smuhy ;-)
tv je 3m od sedacky a zda sa mi dost velky ale na to si asi rychlo zvyknem - teda moje deti
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nathaniele 19. 11. 2019 21:16

Vďaka za zhrnutie, dnes sa mi podarilo prezrieť si ju v 50" prevedení, v tmavšej miestnosti, nie presvietenej predajni. Rozdiel od 55" ips bol ihneď evidentný, čierna bola prirodzená, pozorovacie uhly horšie ale nič tragické, taktiež ju budem mať umiestnenú priamo. Zavesená na stene nepôsobila tak lacno ako so stojanom. Myslím, že v tejto cenovej hladine (do 650€) je to jasná voľba. Môžem ťa ešte poprosiť o link na fórum s kalibráciou?
Nathaniele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 20. 11. 2019 07:49

55" je IPS, 58" VA. Takže určitě jiné hodnoty nastavení...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 20. 11. 2019 11:51

Určite, ja mám len pre 58”.
Pošlem poobede keď prídem s práce.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 20. 11. 2019 18:29

Moje nastavenia sú teraz:
Režim obrazu:
Farba filmu : 60
Kontrast: 80
Ostrosť: 2
Jas: 40
Vylepšenie farieb: Vypnuté
Teplota farieb: Teplé
zarovnanie bieleho bodu, 2 body: Červená - WP: 127, Zelená - WP: 90, Modrá - WP: 67
Režim kontrastu: Vypnuté
Úprava HDR: Vypnuté
Dynamický kontrast: Vypnuté
Video kontrast: 90
Svetelný senzor: Vypnuté
Gama: +2
Ultra rozlíšenie: Vypnuté
Redukcia šumu: Vypnutá
Redukcia artefaktov MPEG: Vypnuté
Štýl pohybu: Vypnuté Používal

toto su nastavenie podla jedneho fora
ja mam podla seba upravene farby 55 a jas 45
dracul77
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků