Yamaha R-N803D + Dynavoice DF-5, nějaké zkušenosti?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingoo 20. 11. 2019 12:58

Díky moc za rady. Zkusil jsem do Xavianu napsat a uvidím. Také docela uvažuji o těch regálových Bon Bonus. Všude na ně pějí chválu, nicméně jejich cena dost vylezla. Přeci jen 18 000,- už je docela dost.
Mně by to doma ale vyřešilo problémy s místem. Nemusel bych vystěhovat jednu skříňku. Žena by asi méně prskala. A fakt je, že většinou budou hrát večer spíše potichu, než nahlas. A na rozdíl od Delizios jsou 8 ohmové... Poněkud mne ale mrzí, že ani Bon Bonus, ani Deliziosa nemají za tu cenu možnost Bi-Amp zapojení :-(.
Tys nakonec Bon Bonusy zvolil?
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 11. 2019 13:24

Tys to s tim "bi amp,bi wire" zapojenim stale nepochopil. Zaprve je kazde neco uplne jineho a za druhe na to nemas zesilovac. Denon ma pouze jedny terminaly. Tedy ten rozdeleny kabel na jedne strane ( ctyri bananky) funguje naprosto stejne jako dva banániky do beden a propojovací klemy. Čili nulový rozdil jak zvukove, tak elektricky. A ty bonbóny s rádoby nenápadným zdrazenim o dva litry nekupuj. Lepsi sluzbu ti udelaji, kdyz uz chces regal, dali zensor 3. Desitka zustane v kešeni a muziky habakuk. Tyhle regálový škatulata hejbejte se, mam uz za sebou i s temito dvema modely. Čiže vim, o cem mluvim.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingoo 20. 11. 2019 13:39

Aha, myslel jsem, že Marantz MR1200 Bi-Amp má. Teď jsem koukal do manuálu a zdá se, že má pouze Bi-Wire.
Hmmm, podívám se ještě na ty Zensory. Díky.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 11. 2019 13:46

Pingoo
To se ti musim omluvit, skocil jsem do jineho vlakna. Tam si clovek koupil denon 600. Tvuj marantz je v poho, tedy pardon. S temi bonbony to ale rozmysli, za tech osmnact uz bych je nechtel, ja je tehdy porizoval nove za 14.800 a stejne šly.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingoo 20. 11. 2019 14:29

Jestli nakonec opravdu nepůjdu do nějakých menších sloupů. Lítám v tom, jak nudle v bandě. :-)).
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 20. 11. 2019 14:38

S Marantz také dobře hrají Klipsch - regálovky třeba Klipsch R-51M nebo malé sloupky Klipsch RF 62 (https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... t&kitx=ano)
Doporučuji poslech ! 8-)
Naposledy upravil Tapir1 dne 21. 11. 2019 10:22, celkově upraveno 1
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 11. 2019 15:40

Mensie stlpy s moznostou zapojenia bi-wire a prednym bassreflexom su napr. tie Monitor Audio Bronze 5, ktore som ti doporucoval na prvej strane...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingoo 20. 11. 2019 15:49

Fakt je, že ty vypadají slušně. Zkusím si je někde poslechnout a podívat se na ně naživo. Díky.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 20. 11. 2019 17:19

Tapir1 píše:Pokud chceš ten Marantz MR1200 provozovat v zapojení "bi-wiring", tak vybírej repro 8Ω.

K tomu není žádný důvod. Zapojením bi-wiring se impedance soustavy nijak nemění.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 20. 11. 2019 19:07

Přesně tak, to není jako zapojit dva páry reprosoustav na jeden stereo zesilovač.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingoo 21. 11. 2019 13:39

Asi je rozhodnuto. Viděl jsem naživo Monitor Audio Bronze 5 a vypadají v reálu daleko lépe, než na fotkách. Jsou i nádherně malé, takže nebudou v pokoji jako pěst na oko.
A dle prodejce s tím Marantzem výborně ladí. :-)
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 11. 2019 16:56

Tapíre,
mazat ze sveho textu druhý den části, ke kterym mají denkez a tombas faktické poznámky, je krajne nevhodne. Narusujes tim kontinuitu vlakna a delas tim z reagujicich blazny. Je treba si uvedomit, ze to po nas cte spousta lidi, ktere konkretni problematika zapojeni zajima a budou tak trochu nechapave kroutit hlavou, na co že to ti dva reaguji, kdyz tapir vubec nic takoveho nepise. Mylit se muze preci kazdy, hlavne nebejt posera.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 18:22

Naštěstí Denkez Tapira cituje, takže je jasné, na co reagujeme, tj. doporučení Tapira, aby pro připojení v konfiguraci bi-wire (tedy jeden výkonový stupeň zesilovače k jedné reprosoustavě, pomocí dvou oddělených repro kabelů pro výškovou a středo/hlubokotónovou sekci - na straně zesilovače spojené), použil 8 ohmové reprosoustavy, což nemá žádné opodstatnění, protože počet propojovacích vodičů nemá vliv na impedanci reprosoustavy.

To, co psal Tapir platí pro připojení dvou párů reprosoustav (zóna A + zóna B) k jednomu stereo zesilovači, který to umožňuje, bez ohledu na to, zda připojení bude single-wire nebo bi-wire.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 21. 11. 2019 20:40

Houbičkar píše:Denon ma pouze jedny terminaly. Tedy ten rozdeleny kabel na jedne strane ( ctyri bananky) funguje naprosto stejne jako dva banániky do beden a propojovací klemy. Čili nulový rozdil jak zvukove, tak elektricky.


Tohle by me docela zajimalo. Nechci tady rozjizdet zadny flame, o prinosech bi-ampingu a bi-wiringu jsem "par" diskusi cetl a nepriklonil se k zadne strane. Asi nemam ucho dost trenovane, ale ja prakticky prinos u bi-wiringu neslysel. Presto jsem narazil na nasledujici clanek, kde vysvetluji, ze elektricky (fyzikalne) tam je meritelny rozdil v intermodulacich. Samozrejme je to od vyrobce / komercni firmy, a ta muze psat cokoliv treba ve svuj prospech? :-)

https://www.qacoustics.co.uk/blog/2016/ ... -benefits/

Diky za pripadny nazor.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 23:15

To určitě není téma do tohoto vlákna.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků