Android TV box

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod honza.c 19. 11. 2019 12:19

pokud bych měl doporučit něco s podporou Dolby Vision a Dolby Atmos, tak:
https://www.alza.cz/gaming/nvidia-shiel ... 695817.htm

pokud potřebujš USB porty, tak:
https://www.alza.cz/gaming/nvidia-shiel ... 695818.htm

lze koupit i starší Nvidia shield 2017, ale ikdyž je to prakticky identický přístroj, tak nepodporuje fce nových modelů.
Dostatek výkonu je jedna věc, ale vyladěný a stabilní systém je důlěžitější.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerremy1985 19. 11. 2019 13:49

Mám Odroid n2 a maximální spokojenost.
Jerremy1985
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss3333cz 19. 11. 2019 14:20

Děkuji všem za tipy, avšak vámi doporučované je úplně jiná cenová kategorie :oops:
Ne že bych byl nějaký extra šetřílek, ale budu to využívat POUZE na kodi (cinemastream).
Proto se snažím pořídit něco levného, což nvidia shield zrovna není ;-] , je mi jasné že fungovat to bude úplně jinak než krabička z Androidem za 1,5k. Ale kdybych chtěl něco 100% funkční, jdu do apple TV.
Spíš mě zajímá zda ta co jsem posílal by mé požadavky zvládla.
Jak psal honza.c, chybějící LAN port by měl jít v případě nezvládání WIFI nahradit USB redukcí na RJ konektor :hm
boss3333cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 19. 11. 2019 14:51

Skvěle odladěné jsou certifikované Mecooly (konkrétně KM8 a KM9PRO), prošlo mi pod rukama cca 7 boxů a Mecooly jednoznačně nejlepší.. Kupovali jsme i starší verzi Beelinku, fungovala taky výborně, ale grafické prostředí totální kentus..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 19. 11. 2019 15:06

no však já to používám taky jen na KODI + SC a občas YT a přehrávání s ext. disků
to co si dal ti šlapat bude, jak pojede 4K a HDR netuším, ale nelíbí se mi jen 2GB Ramky, bude to dost líný
už jsem vyzkoušel asi čtyři TV boxy, i ten Mecool jsem měl a byl v pohodě

ten NV Shield bez USB je pěknej úlet, to se jim moc nepovedlo
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerremy1985 19. 11. 2019 15:17

Naposledy upravil Jerremy1985 dne 19. 11. 2019 15:31, celkově upraveno 1
Jerremy1985
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 19. 11. 2019 15:22

škoda že tomu moc nerozumím, ale jak píšu - vyzkoušel jsem jich dost a tento se mi zatím zdá nejlepší (nejrychlejší) a vše šlape, takže ať si každý píše a koupí co chce :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 19. 11. 2019 15:27

leroj píše:no však já to používám taky jen na KODI + SC a občas YT a přehrávání s ext. disků
to co si dal ti šlapat bude, jak pojede 4K a HDR netuším, ale nelíbí se mi jen 2GB Ramky, bude to dost líný
už jsem vyzkoušel asi čtyři TV boxy, i ten Mecool jsem měl a byl v pohodě

ten NV Shield bez USB je pěknej úlet, to se jim moc nepovedlo


úlet to uplně není..když streamuješ např. přes NAS, tak nemáš potřebu cokoliv do MMC strkat :)
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boss3333cz 20. 11. 2019 14:53

Zdravím, tak jsem dnes navštívil Alzu a přinesl domu dvě krabičky
https://www.alza.cz/xiaomi-mi-tv-box-s- ... 18.htm?o=1
a
https://www.alza.cz/evolveo-multimedia- ... 61.htm?o=3

Zkoušel jsem obě, nic méně ta druhá je příšerně pomalá, strašné grafické zpracování apod. tudíž jsem ji ihned odpojil.

Ta první šlape téměř v pohodě, ALE když pustím přes kodi verze 15.4 - cinemastream nějaký 4K HDR film o velikosti +50Gb, začne se trhat a v rohu vyskakuje okno ZDROJ JE PŘÍLIŠ POMALÝ - RYCHLOST NAČÍTÁNÍ JE PŘÍLIŽ NÍZKÁ PRO SOUVISLÉ PŘEHRÁVÁNÍ
Nevím zda tím je myšleno zdroj jako rychlost připojení (zkoušel jsem test rychlosti na webshare 140Mbps)
a nebo je myšleno že nestíhá krabička...
Když ten stejný film pustím přes PC (kodi verze 18.5, rychlost připojení stejná), tak film běží v pohodě.
Tudíž asi zřejmě chyba v krabici?
Řešil někdo tento problém? Díky
boss3333cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.c 20. 11. 2019 15:36

ahoj, tady jeden názor z jiného fora ohledně tvého xiaomi

"Mám doma optiku 400Mbps, Mi Box 3 byl připojen přes WiFi AC, kdy test rychlosti nikdy nepreskocil 120Mbps. Toto mi na stream 4K hdr nestačilo, výpadky, sekalo se, zdroj je příliš pomalý. Tak jsem poridil usb hub Ugreen s gigovym portem i když má Mi Box pouze usb 2, situace se nijak nezlepsila. Taky jsem myslel, že je to připojením, ale koupil jsem Shield, napojil lan a rychlost 390Mbps, teď 4K s HDR jedou perfektně. Mi Box tím pádem není vhodný na stream s tak vysokým datovým tokem, až už díky problémům s wifi či absenci gigoveho portu."

Tak po dlhsej odmlke, sa opät hlasim a stav je nasledovny.

Xiaomi Box som vratil a kupil som si Nvidia Shield. USB Hub nevyriesil rychlost pripojenia a 4K HDR content sa proste trhal, sekalo sa to, padalo to, mrzlo to, proste to nefungovalo dobre. Nech sa na mna Xiaomi nehneva, ale pytat za toto 100€ a reklamovat to ako 4K zariadenie, hlavne teda s Wi-Fi ktora je absolutne nepouzitelna a bez RJ45 portu? to je ciste zavadzanie zakaznikov.

Nvidia Shield sice raz tak drahy, ale ten user experience je niekde uplne inde. Vsetko funguje ako malina, bez problemov.

Cize ak by si niekto cital toto vlakno do buducnosti, urcite sa oplati zainvestovat a kupit Nvidia Shield, na kolko je toto zariadenie s Tegra X1 ARM chipom uplne niekde inde.

zdroj:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-4k-h ... dia-shield
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boss3333cz 20. 11. 2019 16:53

Ok díky, tak koukám že zítra opět do Alzy, no tak budu postupně přihazovat a testovat :-D
dalši pokus https://www.alza.cz/tesla-mediabox-x300 ... 632700.htm
má to vstup na RJ, takže to snad poběží lépe :hm
ALe to dálkové je hnus :-! :D

Teď mě ještě napadlo, ale vždyt na PC jsem naměřil v podstatě stejnou rychlost, a tam to běží krásně :hm
boss3333cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 17:07

Shield normalne buffering na kabelu, atv 4k s vhodným sw jediný co dokázalo fungovat nebo asi prej openelec
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss3333cz 20. 11. 2019 18:31

no jo jenže to je úplně jiná cenová :roll:
kdybych chtěl kvalitu, tak jdu do Apple TV a mám klid, ale dávat 5k, když to chci pouze na KODI, mi přijdou vyhozené peníze.
No nic, budu testovat dál, uvidím kam se cenově dostanu :lol:
boss3333cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dracul77 20. 11. 2019 18:38

ahoj ja mam doma toto:
https://multimedialni-centra.heureka.cz ... -gt1-mini/

Support Netflix HD / Amlogic S905X3 / Android 9.0 / 4GB DDR4 + 64GB ROM / 2.4G + 5.8G WiFi / 1000Mbps / USB 3.0 / BT 4.0 / VP9 / H.265

vsetko slape ako ma, super TVbox
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 20. 11. 2019 18:38

Kvalitu Apple TV? A na co se tam jako budeš dívat ? Kodi umí úplně vše..
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků