4K UHD přehrávač s výstupem 5.1 nebo 7.1

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 08:31

Zdravím chalani,

mám jednu malou otázečku. Páč jsem si všiml, že někteří velcí výrobci přestávají vyrábět UHD bluray přehrávače.
Možná bych si ještě pořídil jeden kus, ale otázka zní EXISTUJE nějaký 4k přehrávač s 5.1, nebo 7.1 výstupem, abych ho mohl popřípadě použít jako domácí kino? Např. Panasonic DP-UB820EGK, ale to se mi zdá moc drahý, nebo ne.

Mám pár uhd disku tak proto neupřednostňuji přehrávání kdejakých formátů.

Předem děkuji všem za odpověď.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 14:42

A proč trváš na separátním audio výstupu?
HDMI ti nestačí?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 14:53

Přemýšlel jsem o tom, že bych na ten přehrávač napojil repro z domacího kina 5.1, myslím, že by to mělo jít ,nebo se mílím.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 15:38

Tak to se opravdu pleteš....
Musíš mít zesilovač s příslušným audio vstupem,nebo podobně vybavený AV reciever.
A přemýšlet o tom,že na ten audio výstup z UHD přehrávače připojíš nějaké plastové Geniusy,tak to jsi doslova vyhodil peníze....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 16:43

Jsem věci neznalý, ale jak tedy funguje domácí kino? Taky z něho vedou jen dráty, které vedou do repráků.
Nebo v domácím kinu je taky zabudovaný resiver?

Myslím, že by to mělo jít podle tohoto odkazu https://www.manualypdf.cz/panasonic/dp- ... 3%A1l?p=12 to je z návodu právě Panasonic DP-UB820EGK.

Jen bych použil repro z domáciho kina Samsung a asi bych pořídil nové dráty. Bude tedy fungovat Dolby Vision?? ??? Tohle je ta otázka???????? Tak aspoň dolby Atmos ????
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 17:04

Věc Domácí Kino neexistuje.
Je to všeobecný pojem pro sestavu zařízení pro zpracování zvuku a obrazu.A v té sestavě toho může být hromada,nebo jeden kus.
V tvém případě potřebuješ/chceš UDD přehrávač,AV reciever a sestavu pasivních reproduktorů.
Nebo sestavu "domácího kina",kde je přehrávač a reciever v jedné krabici a k tomu příslušný počet reproduktorů.

-- 21. 11. 2019 17:08 --

Vidíš kam vedou ty dráty podle toho návodu?
Vedou do reproduktorů?Ne-vedou do nějaké další krabice.A co to je za krabici?Nečekaně AV reciever....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 11. 2019 17:14

Lojzo,
ty si z nas delas trosku kašpary, vid? Odkazujes na manuál, kde je na tom poslednim obrazku zcela jasne namalovane (a šipka na to ukazuje), kam se pripojuji audiokabely. Ke svorkám " odpovidajicim" pripojenym repro, tedy ne "k repro". Kam ta šipka ukazuje? Na repro, nebo na zesilovač? Alespoň obrázky pochopit, jinak uz to namalovat nejde.

-- 21. 11. 2019 17:15 --

Satane, bohuzel jsme se s reakci shodli v čase, tedy pardon.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 17:27

Jako že se Lojza jmenuji, tak jsem to pochopil že napojení přes resiver jedním kabelem a 7.1 chanel je k repro asi tak.
Tak to asi vyberu 4k uhd s výstupem hdmi a propojim to s domácím kinem přes vstup hdmi,ale to bude v čoudu zase Atmos či Vision. Tak to mě po...
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 17:45

Právě propojení pomocí HDMI ti umožní všechny současné a budoucí formáty zvuku,včetně tvého Atmose.
AV reciever MUSÍ tento formát podporovat!
Akorát nevím,co od toho Atmose očekáváš,nemluvě o velmi skromné nabídce titulů.....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 18:59

JITO vypadá to že tomu dost rozumýš,jen mě to napadlo být připraven do budoucna.
Jen tě poprosím, už jsem to tu jednou řešil mám vybrat Sony UBP-X800m2 nebo LG UBK90 popřípadě
Panasonic dp ub 450
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 19:28

Konkrétní model bohužel nedoporučím-nemám s nimi žádnou zkušenost.
Případné srovnávací recenze si budeš muset najít sám.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 19:29

Aloisss: já bych ti doporučil popřemýšlet nad tím jakou cestou se vydat. Dnes můžeš koupit Apple TV 4K a nakupovat filmy v 4K HDR za akční ceny 49Kč-149Kč a novinky 249-329Kč.Obrazově nepoznáš rozdíl od UHD disku a je to mnohem pohodlnější.Já nějak nevěřím, že za pár let ještě nějaký fyzický disky budou v prodeji.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 19:38

Pravdu díš jardadts. Popřemýšlím.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 20:56

jardadts jen jestli mi na 4k Apple bude stačit internetové připojeni. Nemám v rodinnem domě optiku a musim se spokojit s bezdrátovím připojením a dost se bojím, že to na stremové 4k nebude stačit. Nebo mám počka
na 5G síť????
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 21:10

Měla by stačit 30mbs linka. Ideální je si to od někoho půjčit a vyzkoušet přímo doma.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků