Superlux HD672

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 11. 2019 19:12

Chci se zeptat jestli je tu někdo kdo vlastní tyhle sluchátka a měnil nausniky? Ty origo jsou celkem děs, nejradši bych velur, ale i kůže by byla asi dobrá, nicméně by mě zajímalo jestli tam nějaký neorigo jdou? Ty origo silikony jsou na takovým divným nacvakavacim rámečku a netuším jak tam klasicky nausniky bez těch rámečku dostat?
Ideal by byla asi I větší hloubka - větší vzdálenost reproduktorů od uši.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2019 14:02

... tie náušníky sú náhodou celkom dobre vymyslené.
Celé je to len vec zvyku alebo nezvyku každého jedinca a z toho vypývajúcich rozdielnych názorov na pohodlie ... každému vyhovuje nečo iné, ale obávam sa že práve ten osobitý zvuk HD672 akákoľvek zmena za "iné náušníky" úplne zabije
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 23. 11. 2019 14:29

Ahoj , Já jsem vyměnil naušníky a sluchatkám to náramně komfrortem , ale i zvukově prospělo.. Zvětšil se soundstage ( protože jsou měniče o dost dál ) krapet to ubralo výškám ( které mi trošku vadily ) a zlepšil se seal tzn basů je krapet víc a jdou hezky dolů . Taky jsem ty otřesné silikony nemohl snést . . Zvažoval jsem i velury , ale ty kožené mi vážně vyhovují , takže jsem už je nezkoušel ..

Mám tam tyhle
https://s.click.aliexpress.com/e/OtDx5tR51


Velikost 100mm pasuje výborně a nasadíš je na ty originál vycvakávací rámečky
Přílohy
IMG-20191123-WA0003.jpg
IMG-20191123-WA0002.jpg
IMG-20191123-WA0004.jpg
Naposledy upravil SSakul dne 23. 11. 2019 15:18, celkově upraveno 1
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2019 14:57

... áno, toto je klasický psychoakustický "DIY syndróm", keď každá zmena (vykonaná vlasnými rukami) zaručene vždy zlepší zvuk. Ešte som ale nikdy nevidel priame "kritické" porovnanie pôvodných a upravených sluchátok (navyše toto porovnanie by vždy mala realizovať tzv. "nezúčastnená tretia osoba").
Pritom realizácia nie je až taká zložitá ... akurát je na to treba mať vždy dvoje rovnaké sluchátka. Jedny sa upravia definovaným spôsobom a jedny vždy zostanú v pôvodnom stave.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 23. 11. 2019 15:21

Hele když si zaplatíš poštu tak ti je klidně na zkoušku pošlu Bacile .. Změřit to nemám jak . Každopádně ty silikony mají úplně otřesný komfort i seal a protože je mám pouze k PC , tak je komfort hlavní plus .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2019 15:35

@SSakul: ako som už povedal, každému vyhovuje niečo iné a Ty nemáš o nič váčší "patent na pravdu" ako niekto iný tu na tomto fóre
... a mimochodom, ak tu niekto vôbec "dostal do hry" Superluxy HD672 ... teda v tomto našom "mentálne a zvukovo pribrzdenom" CZ/SK regióne, tak som to bol ja 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 11. 2019 15:59

bacile tady to máš i zmereny. v tomhle případě nausniky fakt nestojí za moc a každá změna k lepšímu ale proti gustu...
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... lux/hd672/

-- 23. 11. 2019 16:00 --

jinak dík za odkaz zkusím je taky.
Ještě koukám že předělal kabel na jack, to bych taky chtel udělat, můžeš dát ještě k tomu nějaký info?
Naposledy upravil vencaxxx dne 23. 11. 2019 16:25, celkově upraveno 1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fotografista 23. 11. 2019 16:01

ja som s hd672 spokojny. mal som aj ath m40x a krk kns6400, ale podla mna su HD672 lepsie bez ohladu na cenu a gumove nausniky.
fotografista
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2019 16:27

vencaxxx píše:bacile tady to máš i zmereny. v tomhle případě nausniky fakt nestojí za moc a každá změna k lepšímu ale proti gustu...
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... lux/hd672/
... no a čo? ... tie merania už dávno poznám ... čo to akože celé dokazuje? ... mimochodom nech si každý "vylepšuje" svoje sluchátka ako chce ... je to jeho vec ... máme "demokraciu" a každý je sám strojcom svojho šťastia :roll:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 11. 2019 16:28

Jo jsou super samy o sobě, hrajou imho líp než BD COP co jsem měl. Kupoval jsem je jako dárek, ale nechám si je, za ty peníze je to slušná alternativa ke spuntum na doma.

-- 23. 11. 2019 16:29 --

bacil2 píše:
vencaxxx píše:bacile tady to máš i zmereny. v tomhle případě nausniky fakt nestojí za moc a každá změna k lepšímu ale proti gustu...
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... lux/hd672/
... no a čo? ... tie merania už dávno poznám ... čo to akože celé dokazuje? ... mimochodom nech si každý "vylepšuje" svoje sluchátka ako chce ... je to jeho vec ... máme "demokraciu" a každý je sám strojcom svojho šťastia :roll:


No dokazuje to že změna není "psychoakusticka" jak jsi tvrdil...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2019 16:40

vencaxxx píše: No dokazuje to že změna není "psychoakusticka" jak jsi tvrdil...
a čo konkrétne? ... na základe čoho sa dá "dokázať" že nastane "zlepšenie zvuku" zmenou náušníkov?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 23. 11. 2019 16:50

Souhlasím s tím , že zlepšení nebo zhoršení zvuku je čistě subjektivní záležitost , ale nesouhlasím s tím , že změna naušníků neovlivní zvuk ( ať už pozitivně či negativně ) . Každý materiál zvuk pohlcuje jinak , odráží jinak a má vliv i vzdálenost měniče od ucha .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2019 17:09

... a tu snáď niekto tvrdil, že zmena náušníkov neovlivní zvuk???
Naopak, zmena náušníkov pri sluchátkach niekedy dokáže veľmi zásadne zmeniť zvuk ... a pri DIY úpravách spravidla vždy k horšiemu!

... ako príklad "firemnej zmeny zvuku" prakticky iba náušníkmi je rozdiel medzi AKG K701 a AKG K712
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 11. 2019 17:31

Ale vždyť to tam přímo popisuje co to s tím zvukem udělá, I to je vidět z toho grafu. Já uznávám že různý tuningy sluchatek "jen podle ucha" můžou být ve finále k horšímu, člověk si to pak už většinou zpětně neoveruje, jak jsi psal, málo kdo má dvoje sluchátka a dělá porovnání s modem vs bez módu. Ale tady to je jasně zdokumentovany a zmereny. Taky nedělám každou úpravu co někdo někde napíše, typu ucpal jsem tady tohle nebo tamto a najednou to hraje o třídu líp, ale když někomu vadí ostřejší výšky a měřením ověří že úprava je skutečně zlepšila tak o čem se tady hadame?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 28. 11. 2019 16:09

Chlopi, nechcem zakladať nové vlákno, chcel by som sa opýtať na sluchatka Superlux HD 671 a ich 3 zvukové verzie odlíšené písmenami B /asi bass/, F, RD, ako hraju ak ich niekto porovnával, vopred dakujem za zrozumitelný a jednoduchý opis zvukových rozdielov.
starší
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků