Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2019 17:20

Nechtěl bych, aby se kvůli televizorům a další technice (nejen) tato diskuze zvrhla do osobních útoků. Rád bych pokračoval, ale bez urážek, vulgarit a osobních nevhodných hodnocení druhého uživatele. Děkuji za pochopení.

Vnímání barevné krásy a kvality televizoru je do jisté míry subjektivní záležitost. To ale neznamená, že svoji neznalost musíme prezentovat jako fakt, který je neměnný. Panasonic GZ2000 patří jistě na špici podobných zařízení. Cenový skok si však musí zdůvodnit každý sám. Ne každý má tolik financí, aby mohl kupovat to nejdražší. A není důvod kohokoliv urážet jen proto, že si našel někde kupon se slevou.

Vraťme se ke korektní, gentlemansky vedené diskuzi. Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 11. 2019 17:34

mcclaren, mozna je to blbe pochopitelny, ale ja se te zastal... :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 18:12

SmokeMan tak to promiň píšeš divně a moc ti nerozumím. :-D Jj MGX měl jsi reagovat už na ten 1 útok. ;-) Vím moc dobře na čem marketing Panasonic staví (popsal jsem to myslím správně) pokud ví někdo něco víc může se vyjádři a obhájit 2x takovou cenu vůči C9.
Mclaren F1
Poslední varování


Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 18:41

Jj ten test jsem sem dával a právě ten potvrzuje co říkám. V něm dokonce i v HDR režimu Panasonic vůči LG prohrál.
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 23. 11. 2019 18:50, celkově upraveno 1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2019 18:44

Mclaren F1 píše:SmokeMan tak to promiň píšeš divně a moc ti nerozumím. :-D Jj MGX měl jsi reagovat už na ten 1 útok. ;-)

1. Souhlasím s tím, že SmokeManovi občas nejde rozumět. Některým jeho vyjádřením nerozumím i já.
2. Nemohl jsem reagovat hned na první útok, protože jsem nebyl aktivní na fóru. Nejsem tu 24/7/365 - sorry. Z druhé strany Tvůj „emotivní“ odchod minule, kdy jsi nebyl schopen reagovat asi v Tony70 zanechal trochu více pachuti. Ne, to ho neomlouvá, ale cosi vysvětluje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 18:51

Jj minule jsem nebyl ve své kůži. ;-)
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalimero73 23. 11. 2019 19:06

1. když to zpětně čtu, tak vulgární oslovení použil cíleně jako první až Mclaren F1
2. Tony se vyjádřil k odstavci před tím, kde byly použity domněnky a né konkrétní fakta a
zpochybnění použitého panelu a algoritmu zpracování obrazu v GZ2000 .... tedy
nepodložené nepravdy, tak to aspoň chápu já a přiznám se, že pokud bych měl Tonyho
znalosti, zkušenosti a povědomí o TV Panasonic, reagoval bych úplně stejně jako Tony,
v rámci slušnosti a věcných argumentů.
3. nikomu nestraním, ale myslím si, že názory člověka, který ví, o čem mluví, z hlediska svých
znalostí, zkušeností a né pouze dojmů, by měly být minimálně brány v potaz bez znevažování a urážek.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 11. 2019 19:24

1)O vědění ho.na začal Tony. 2)Já sem dal odkaz na test a popisuji fakta která ten test takřka potvrzuje. 3) Panasonic se dle mého neslučuje s tématem (Slušný, levný OLED 55") slušně je akorát drahý.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalimero73 23. 11. 2019 19:30

jj, taky názor ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 23. 11. 2019 20:31

Kefalín, a čo si predstavítě pod takovým pojmom "slušný" televízor? Veď to nieje ondaký bazmek.... :-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 22:04

Mclaren F1 píše:No minule jsem tady tak trochu cíleně provokoval ohledně té Panasonic kalibrace a vypadá to podle některých že Panasonic má asi jiné panely. Teď ale vážně, o panel už moc nejde ty jsou stejné LG ale rozdíl je v obrazových procesorech to je jediné poctatné co ty TV odlišuje + ještě nějaká kovová mřížka kterou Panasonic údajně na ten panel nějakým zázrakem asi přilepil a který prý odvádí někam teplo protože otázka je kudy kam, jinak ta mřížka zůstává na stejné teplotě jako okolí. Obrazové algoritmy do procesorů dodali prý filmaři z Hollywoodu. No dle mého jsou to minimálně z 50% žvásty jen aby se okecala cena, jelikož zákazník na cenu samozřejmě kouká ale já tam těch +několik nemálo tisíc nevidím.

V obchode muzes videt, ze na tom nic prilepeno neni, je to obrazove 1:1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 22:05

Ale zatim proste fakt jen kecy, me by to docela zajimalo, at sem nekdo da proste nejakou realnou vec kterou ta nejlevnejsi a nejdrazsi oled maj jinak co se odrazu tyce
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2019 22:06

Ještě jednou, pro všechny, snad srozumitelně, ale naposledy.

Nežádal jsem nikoho o diskuzi nad mým vyjádřením ohledně odchylek od běžné slušnosti a pravidel SF.
Žádal jsem, aby se diskuze vrátila zpět k tématu.
První využil vulgaritu Tony70 a zbytečně. Svůj příspěvek mohl od tohoto úletu oprostit. Nicméně vím, proč tak reagoval a psal jsem to.
Byť Mclaren F1 si je - alespoň se tak domnívám - částečně vědom určité chyby, tak reagoval zbytečně, vulgárně a útočně. Navíc si neodpustil emotikony, které provokativnost jeho příspěvku ještě navyšují.

Nikde jsem nepsal, že kohokoliv budu hned trestat. Chci, abyste vynechali jakékoliv osobní hodnocení sporu, vynechali vulgaritu a vrátili se ke slušné diskuzi k tématu. Kdo nechápe výše uvedené, bude si muset otevřít kompletní náhled na pravidla SF a diskuzí zde na fóru. Až přečte, mnohé pochopí.

Děkuji za pochopení.


A k tématu. Tony70 zde, či ve druhém vlákně zmiňoval podstatně levnější OLED od Panasonicu. Sám pak ještě hodnotil GZ2000. Bolestivá cenovka vadí, ale z druhé strany... mám přímou zkušenost s OLEDy od Panasonicu a obrazově je to prostě harmonie. O kolik víc, než u konkurence, si každý musí vyhodnotit sám. Ale i 950tka byla skvělá. Panasonic k některým věcem přistupuje konzervativně, čímž si sice udržuje mimořádnou stabilitu zařízení, což je jednoznačně potěšující, ale ze strany druhé není tolik žádán davem.

Tony70, ač se Vám to líbí, nebo ne, má v jedné věci pravdu, ač ji vyjádřil zcela nevhodně a působí spíše negativně arogantním dojmem. Bohužel řada výrobců zkouší, co trh akceptuje a zvládne. Takže když dav kupuje šunt, proč šunt nevyrábět. Vezměte si, že namísto pokroku, který by znamenal 100Hz panel i v levnějších modelech a více HZ technologii v dražších, se raději osazují 50Hz a 100Hz vlastně pouze do drahých LCD. Ty nejpokročilejší, které jsme v minulosti znali, už nejsou vlastně nikde. Náročný uživatel si evoluci a vývoj představuje trochu jinak, než uživatel, kterému stačí, že to hraje a má barvičky plakátovky, které ještě podpoří profilem ŽIVÝ.

Dav kupuje televizory, byť mají PWM řízené podsvícení na nízké frekvenci. Hlavně, že se u monitorů výrobci chlubí technologiemi, které omezují, či zabraňují jakémukoliv kmitání a blikání.

A takto lze pokračovat dál...

Toto není proti konkrétnímu výrobku a konkrétnímu uživateli. Popisuji obecný trend.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 22:35

Nevim no, zatim si nenapsal v cem je teda ten rozdil mez nejlevnejsi vestel oledkou za 20 a tou kterou pises, ze je harmonie, docela by me to zajimalo. Obykle kdyz nekdo pise neco o 100hz, tak z toho usuzuji, ze fakt netusi ...
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků