TCL 65EC780 nebo jiná alternativa do 30tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 14:19

Fake HDR?

-- 23. 11. 2019 14:22 --

Máš recht. Já koukal včera a bylo tam 29.11.
Asi se tedy všechny kusy z té dodávky už rozebraly a celá dodávka jde už ke konkrétním zákošům.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 23. 11. 2019 14:28

400 nits je na HDR strašně málo.To se snad ani nedá mluvit o HDR...co jsem měl možnost vidět, tak solidní efekt je až kolem 600 nits.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 23. 11. 2019 15:14

indeshit píše:Nemám, mám TCL 65EP660 (a mám i Philips 65OLED873). ...nic jinýho než Android bych si nekoupil.


No pokud máš doma TCL LED a Philips OLED a nehaníš TCL, tak mi to dává další argument proč do ni jít 8-)

-- 23. 11. 2019 16:09 --

skorky píše:Taky bych ještě mrknul na XF9000.V Datartu po zadání kódu SKL19TV by měla stát 31500,-(65"XF9000)Dle recenzí skvělá bedna v rámci LCD.


Díky za tip - ještě si ji nastuduji. Televizi si kupuji tak jednou za deset let, tak bych při nejhorším ten původní rozpočet holt o chloupek překročil :hm
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 16:23

Ten OLED je mou primární TV, ale za ty prachy to TCL je nadpozemský

-- 23. 11. 2019 16:24 --

neis:. Jakou metodou měřeno?
Na displayspecifications?
Mrkni na jiné?
Nemyslejí náhodou full screen white brightness? V 2% nebo 10% má asi víc

-- 23. 11. 2019 16:47 --

Koukám na to, co naměřili Kopříci (Maciej z HDTV.PL)

Tak na tu Sony to bez debat nemá, to je jasný, to je zjevný na první pohled. Na druhou stranu v rámci své ceny je to, řekl bych, top (nemyslím v brightness, kde i xg8596 má o něco víc, ale je to IPS, třeba zase RU7452 značně míň)

Na druhou stranu, kdo stahuje filmy, tak zase Sony nemá HDR10+, takže ty filmy pustí jen HDR10.
Viděl někdo rozdíl?
Já jsem neměl tu čest vidět vedle sebe naživo ten duel HDR10 a HDR10+ (kromě teda demo smyčky na IFĚ), kde to 10+ bylo jednoznačně ku prospěchu.

-- 23. 11. 2019 16:49 --

Kdo si vezme s sebou do prodejny HDR film na flešce, tak uvidí sám.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suldaX 23. 11. 2019 19:58

Ahoj, cca 4 dny mám TCL 55EC780. Zatím vše ještě zkouším a testuju, ale pár prvních postřehů můžu předat:

Zpracování TV - super, kvalitní zpracování, opravdu designovej kousek.

Zvuk - perfektní, soundbar hraje výborně a myslím že v jiný TV nic takovýho neseženeš.

Obraz - VA panel má super barvy i kontrast, černá je fajn. Pozorovací uhly jsou horší, ale s tím se prostě u VA počítá. Co je horší tak podsvícení. V tmavé místnosti pokud tam pustíš jen tmavou plochu tak je vidět nerovnomětné podsvícení a v levém horním a pravém spodním rohu prosvítají světlejší místa (ale určitě se to liší kus od kusu). Při sledování obrazu to už není znatelné, ale jakmile tam skočí tmavá plocha, vidíš to. Vím že to není OLED a je potřeba přimhouřit oči, ale trošku mě to zamrzelo.

Android - zatím švihá dobře, uvidíme časem.

Pro mě je nejdůležitější Kodi přes SC, zatím trochu zlobí, video se mi občas trochu trhá a nemůžu zaboha přijít na to čím to je. Doteď jsem jel Kodi přes PC a Android box a vše fungovalo dobře.

Určitě ještě budu vše zkoumat a ladit...
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 20:30

Tak paráda. Já jedu SC na EP660 a v cajku. I UHD ripy samozřejmě. Nedokážu poradit, čím by to mohlo bejt.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 23. 11. 2019 21:14

suldaX píše:Ahoj, cca 4 dny mám TCL 55EC780. Zatím vše ještě zkouším a testuju, ale pár prvních postřehů můžu předat:

Zpracování TV - super, kvalitní zpracování, opravdu designovej kousek.

Zvuk - perfektní, soundbar hraje výborně a myslím že v jiný TV nic takovýho neseženeš.

Obraz - VA panel má super barvy i kontrast, černá je fajn. Pozorovací uhly jsou horší, ale s tím se prostě u VA počítá. Co je horší tak podsvícení. V tmavé místnosti pokud tam pustíš jen tmavou plochu tak je vidět nerovnomětné podsvícení a v levém horním a pravém spodním rohu prosvítají světlejší místa (ale určitě se to liší kus od kusu). Při sledování obrazu to už není znatelné, ale jakmile tam skočí tmavá plocha, vidíš to. Vím že to není OLED a je potřeba přimhouřit oči, ale trošku mě to zamrzelo.

Android - zatím švihá dobře, uvidíme časem.

Pro mě je nejdůležitější Kodi přes SC, zatím trochu zlobí, video se mi občas trochu trhá a nemůžu zaboha přijít na to čím to je. Doteď jsem jel Kodi přes PC a Android box a vše fungovalo dobře.

Určitě ještě budu vše zkoumat a ladit...


Jak je na tom pohyb např. u sportu a upscaling z SD vysílání?
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 23. 11. 2019 22:02

No, neviděl jsem sice 780, ale např. 660 ve srovnání s jinými značkami.....a kde teda TCL tv příliš neexcelovaly, tak to byl pohyb kamery ze strany na stranu.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 22:19

Není tam interpolace, takže telnovelář si nepřijde na své, toť vše. Pro "filmaře" na pohodu
Jinak 24p je 24p.
Interpoluje až ec780 a je to tam pod názvem snížení/zmírnění třesu nebo tak nějak...většina lidí dá na 0, řekl bych.

suldaX? Schválně...jak přistupuješ k tomuto nastavení?


Ve sportu je to jedno, ten je 50hz a nic se tam při kamerovejch švencích necuká
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suldaX 23. 11. 2019 22:51

No s tím pohybem je to zvlaštní. Obraz je v pohodě i při rychlejším pohybu, ale i když v nastavení pohybu stáhnu snížení třesu na 0 (z 10) tak obraz má pořád takovej ten efekt telenovely. Což se mi teda nelibí >:-( Nebo jestli je ještě někde další nastavení..? Zkoušel jsem vše možné a nic :hm
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod tulum 23. 11. 2019 22:58

Fíha, babo raď, buď vezmu tedy tu TCL nebo tu Sonku.
No to HDR+, jeden píše, že u Sony je to velké mínus a druhej zase,že to je spíš fake než skutečně hmatatelný HDR+. Pokaždý když tady ty vlákna čtu, tak si říkám, ty lidi si neumějí vybrat a najednou lítám na stejné vlně,heh..

-- 23. 11. 2019 23:00 --

Apropos, u té TCLky mi imponuje ten zabudovaný soundbar.
U té Sonky bych zřejmě musel ještě doupit Sony HT-XF9000, aby ten zvuk za něco stál (jasný byl by pak i lepší než u TCLky, ale je to zase náklad extra)
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 23:09

Žádné HDR+ neexistuje.
HDR+ používal Samsung jako vyboostění klasickýho obsahu...s HDR to nemělo nic společnýho

-- 23. 11. 2019 23:11 --

suldaX .... To je divný. Zkoušel jsem to. Při nastavení toho posuvníku na 0 to právě netelenoveluje, na 10 nejvíc argentinsko-mexická koprodukce ;)

-- 23. 11. 2019 23:13 --

tulum: jasná věc ...však ten TCLskej zvuk nemá ani ambice konkurovat dedikovanýmu audiu jako je soundbar, ale je fakt, že pokud se podíváš (teda poslechneš) tu TV scénu, tak to jednoznačně patří k tomu lepšímu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 23:16

Asi mysli hdr10+, coz teda taky realne neexistuje a je jen samsung vec, obecne je vtipne cist ty pripsevky vs. to jak realne hdr video (hry jsou neco jineho) obsah funguje v realite.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suldaX 23. 11. 2019 23:17

indeshit... No je to divný. Já stáhnu na 0 a furt telenovela ( ale aspoň ne tak Mexická jako na 10 :-) ) Jestli to není nějakej bug v systému, což by teda bylo super, když pak ani nevíš na jaký nastavení se můžeš spolehnout. :hm

Ještě k tomu nerovnoměrnému podsvícení... Můžeš říct co je ještě OKa a co už by u VA nemělo bejt..? Trošku mě to rozčiluje
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 23:18

tak ono to muze byt tim, ze ta televize zobrazuje 24p a ono 24p vs 24p natrhanych na 60 je velmi vyrazne viditelne plynulejsi, ale tak tomu by snad telenovela nerikal?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků