Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 11. 2019 12:34

Co si chtěl sdělit evlo tou poslední větou, nějak jsem to nepochopil ;-) .
Možná u mě i hraje roli fakt, že okno s verandou je na jihovýchodní stranu a kromě dopoledne už potom
přímé sluneční paprsky skrz neprocházejí a já se ráno dívám na telku minimálně :-) .
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 24. 11. 2019 13:26

Je to čistě subjektivní a třeba dáno i věkem mých očí, ale OLED není přeci jen o černé barvě, ale i podáni těch barev. Mě osobně přišli hezci, takové jako ,,plnější" nebo jak to vysvětlit, prostě celkové podání těch barev mi sedlo. V kombinaci s tím, že se mi design LG OLED líbí to vyhrála.
Naposledy upravil mrazik dne 24. 11. 2019 15:16, celkově upraveno 1
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2019 13:37

mrazik máš pravdu. Mnoho odborníků bazíruje opakovaně, neustále a tvrdošíjně na jediné pravdě a cestě. Cesta objektivního měření sondou, která dává výsledek. Z jednoho pohledu se jedná o správné vyhodnocení, ale při výběru televizoru běžným uživatelem musí přijít na řadu jeho zrak. Každý barvy vnímá jinak, aneb stáří, poškození zraku, rodové vady, ale také preference. Není nic důležitějšího, než si televizor vybrat dle svých očí, očí lidí, kteří na něj budou koukat. Není nic horšího, než tupě poslouchat kohokoliv a vybrat věc, která mně nevyhovuje a nesedí a pak se trápit.

Jen doplním, aby bylo jasno... toto není mířeno proti určitým rádcům a výrobkům. Jedná se o obecné tvrzení, protože nesnáším, aby byl kupující bez dostatečných znalostí jeho potřeb a poznatků nucen do čehokoliv. OLED není jen o černé, ale o stupňování barev, tónů, jejich přirozenému podání (pokud to výrobce nezabije nastavením) a mnohém dalším. Typicky o klidu prezentace. Obraz sedí - netřepotá se. Působí čistě, dokonale. V rámci pokročilých technologií i obraz při přehrávání děl s nižší kvalitou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 24. 11. 2019 14:15

Hlavne mereni sondou meri virtualni hodnoty v realnem svete nerealne, s tim mam hlavni problem ja, typicky prave ta cerna a kontrast - pocet lidi co jejich tv zobrazi hodnoty obdobne namerenym bude temer nulovy
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 24. 11. 2019 14:22

Ja i souhlasim i s tim at si kazdy koupi co mu prijde lepsi, ale bylo to tema jaky je rozdil mezi tou nejdrazsi a nejlevnejsi oled v obraze a uplne se to zkroutil nekam jinam.


Jinam:
ja jsem se treba tuhle taky nechal zvyklat internetem (A i tema kecama prodejcu v obchode) a koupil si oled, i kdyz si rikam v obchode - hmm, tady ta cerna je takova zarive zluta, tak ale neveril jsem proste vlastnim ocim, koupil to, protoze to jde vpohode vratit a vratil, asi nejdrulezitejsi zvaver je, at kazdy veri svym ocim - je zcela zejvne a ocividne z toho co se deje, ze nekdo vidi ve stejne situaci, ze stejneho uhlu misto cerne zarive zlutou a nekdo ne - to proste nejde zpochybnit, zkousel jsem to spousta krat takovy test.
Naposledy upravil evlo dne 24. 11. 2019 16:18, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 24. 11. 2019 16:03

C9 je dobry tv aj ked je to LG a ich tv ignorujem ci uz zo skusenisti a kvalite vydrze na viac rokov ale obrazovo je ten tv super.
Ked clovek hlada nahradu za plazmu pioneer kuro poslednej generacie ktora po 10 rokoch fachci bez akejkolvek chyby a 25000 tis hodinach je otazne ci to vydrzi bez znamky vypalenia to lg.
Panasonic odkupil technologiu od pioneera uz davno a na ich tv a podani obazu to bolo citit
Gz 2000 je neumerne drahy tv ale to bola v tom case aj plazma puoneer 2300 euro a nikdy som nelutoval peniaze nan vynalozene.
A toto z mojho osobneho nazoru aj skusenosti po plazme aj jej nastupcovi fz950 od panasonic by som zas a zas kupil Panasonic napriek cene.
Uprimne ticho zavidim uzivatelovi na fore co ju ma.
Uz 950 je skvela tv bez zbytocnych ficur vsetko je to o obraze a ten po vybaleni splna panasonic na 100%
Na ficurky mam nvidiu shield.
Tv ma byt o obraze a kazdemu sadne nieco ine ale obraz ako taky ma panasonnic dokonaly.
Neviem ako by som to zrovnal ale asi tak ked si zamilujes charakter zvuku B&W pekny rychly bas cinkotave vysky tak si nekupis Jamo to k porovnanie LG vs Panasonnic
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 24. 11. 2019 16:27

Tak mne napadlo, AVmania. cz co takhle někdy zorganizovat slepý test. B-)
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mesab 24. 11. 2019 18:28

Dm602
jak zjistíš najeté hodiny na Kuro?
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 24. 11. 2019 18:42

do tv das rs 232 kabel to take rozhranie ako na pc a spustis program a vypise ti kolko mas nabehane da sa tam aj upravovat log svietivosti a opotrebenia panelu farby atd na nete to najdes uz si to presne nepamatam .ja som mal 25600 rok do zadu a tv isla ako vysita
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2019 18:58

Mclaren F1 píše:Tak mne napadlo, AVmania. cz co takhle někdy zorganizovat slepý test. B-)

Napiš si do redakce. Třeba dostaneš odpověď. Nebo myslíš, že se sejdou majitelé různých TV někde v bytě a tam to budou jednotliví účastníci hodnotit?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 24. 11. 2019 19:09

Jj myslel jsem redakci
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2019 19:50

Jen by mě zajímalo, co bys zrovna třeba Ty od toho slepého testu očekával. Subjektivně určíš, která se zrovna Tobě líbí nejvíc. A ten závěr z takového dojmu bude jaký? Že onen TV je nejlepší? Ne, bude takový, že onen TV je nejlepší pro Tebe. Takže slepý test nepotřebuješ. Stačí si koupit, co vyhovuje Tvým očím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 24. 11. 2019 20:25

Nejde jen o mne ale snad by se zapojilo víc členů tohoto fóra a mohli by si takový test vyzkoušet na vlastní kůži.
Potom by jsme si zde rozebrali výsledky a dojmy.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2019 22:17

Moje otázka ale zněla jinak... Odpovídat nemusíš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 26. 11. 2019 09:00

Já osobně bych mohl třeba zjistit že musím investovat mnohem víc a že mé investice musí putovat jiným směrem (značce). A nebo se naopak ujistím že takové kroky dělat nemusím jelikož rozdíl vlastně ani nepoznám.
Bylo by příjemné kdyby takový test probíhal každý rok a to i souběžně s modely z minulého roku, bylo by fajn vidět jestli jsou ty pokroky tak zásadní jak tvrdí výrobci.
Všichni víme že nový model nemusí nutně znamenat (cena : výkon) lepší.
Možná by se potom i čeští prodejci museli zamyslet a nedělali by z lidí idioty, i když to už je kapitola sama pro sebe.
Mclaren F1
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků