Náhrada za SONY KDL-55W755...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 25. 11. 2019 09:55

Dobrý den vážení. Jsem 4tým rokem poměrně spokojeným vlastníkem tv SONY KDL-55W755. Jelikož rodiče mají starou plazmu která už nemá dvb-t2 (50PK250 od LG) , zvažuji dát plazmu na léto do pergoly, rodičům dát stávající tv 55W755 a já si koupím novou. řeknu to narovinu, chtěl bych opět sony. jsme spokojen s ovládáním a hlavně s adroidem. Na tv jede v 35% skylink SAT (máme externí box) ale ze 65% hlavně KODI či YTB. V kodi mám doplněk SC, kde přibývá kupa UHD či 4K filmů, tak si říkám že by to nebylo špatné. Dále bych šel už do větší, protože od stávající sedím cca 3-3,5m, někdy 2,5m ale méně již ne. POslední měsíc sleduji KD-65XG8596. Cena byla stále okolo 32-33tis, ale nyní v black friday šla na cca 27-28tis kč. Je to dle vás dobrá tv za dané peníze? Co se týká výbavy, tam je mi vše jasné, ale co obraz? Co čtu, tak každý píše že to má IPS a pryč od toho... Mno nevím... Co se tak toulám po obchodech kde jsou vystavené desítky tv, občas mi přijde, že i tv za 10k má dnes slušný obraz... Takýe otázka, koupit-nekopit? Já osobně koukám na telku hlavně po osmé večer, či ještě později, manželka a děti hlavně přes den. TV bude na stěně, tak jako aktuální model. Problém ale je, že naproti je belkón a obří okna. i když máem žaluzie, prostě během slunešného dne ve stávájící tv vydíme místy to co je za námi než samotný obraz. díky za info
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 14:39

Řeším úplně stejnou situaci, jen nemám okna vzadu, ale z boku a kodi jede tak 90% :D Pokud jsis zvykl na VA panel a nevadily ti horší pozorovací úhly, tak IPS nebrat, je to velký krok zpět. Jako ideální náhrada se proto jeví od Sony až 65xf9005. V úvahu by mohla přijít i hojně probíraná tcl ec780, kterou ale aktuálně nejde sehnat a už vůbec někde vidět. U té Sonky mě docela mrzí výrazný blooming (což se dá podle mě dost eliminovat nastavením) a co jsem viděl v obchodě, tak bohužel 2 ze 3 měly stejný problém jako moje TV s nerovnomernym podsvícením, což je u telky za takové peníze docela nepříjemné.Sony tohle evidentně moc neumí. Tcl ep660 za 8tis je na tom podstatně lépe, což je až zarážející. Zvuk mi přišel stejný jak u 755c, čili slabota, ale bylo to obchodě tzn. to nejde moc dobře hodnotit. Ale co se týče obrazu, černé a hdr je telka absolutní Topka mezi LED televizemi, přes den (v prodejně) bych řekl, že i lepší jak některé základní oledy.. Stále vaham mezi sonkou a tcl.. Tcl naopak nabídne vyrazne lepší zvuk, nižší imput lag, pravděpodobně delší podporu, lepší ovladač za mnohem přijatelnější cenu.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 25. 11. 2019 15:46

Máte pravdu. Já si říkám že i tak dávám za tv takovou palbu, když mi třeba stačí levnější.
Co se týká zvuku, ten u tv neřešim, mám receiver SONY a repro JAMO.
Na tcl jsem koukal, model DC780 bude snad zítra na alze.

Ale co model "TCL 65DC760"? dá se sehnat ještě za 18tis, má sounbar, android... Jaký bude mít obraz? Bde velký rozdíl mezi tímto a DC780?

-- 25. 11. 2019 15:48 --

Jaký je hlavní rozdíl mezi DC760 a model EP680? nebude to hlavně ten soundbar?

-- 25. 11. 2019 16:09 --

Já jsem šel primárně do tv s tím, že hlavní priorita je pro mě 100hz panel, bral jsem to jako samozřejmost. ale koukám, že mnohdy i mnohem levnější tv s 50hz dokáže udělat lepší obraz jako 100hz IPS od sony za daleko větší cenu. Mno, na sport koukám občas (ms v hokeji atd), občas nějaká hra na xboxu, ale jinak hlavně filmy... jaký tam bude rozdíl? zvolit radši 100hz ips nebo 50hz VA? řešením je 65FX9005, ale ten je cenově zase výše... To uz rovnou mohu jít do paňáka 65" v oledu za 42tis, který bude zase uplně jinde... a takto mohu pokračovat do nekonečna :(.
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 16:46

IPS stojí celkově za prd, pokud se nemusíš dívat pod úhlem.. To je fakt ohromný skok ve kvalitě IPSku bych se vyhnul obloukem, to by hodně vadilo kdyz jsi zvyklý na VA 755c. Taky jsem vždy chtěl nutně 100hz, ale ve výsledku jsem to zapl za 10 let jen párkrát u sportu, ale ani tam jsem z toho nadšený nebyl. U filmu je to úplně hnus.. Tam jsem jedu na sonce jen z lehounkym dopoctem True cinema - nízký. Sony je sice dráha, ale neznám nikoho komu by odešla, narozdil od Samsungu nebo LG. Je to dilema 8 tis je fakt rozdíl,defacto jen za HDR, které stále není dokonalé, ani i těch her ne..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 25. 11. 2019 16:48

začal jsem také přemýšlet nad tou TCLkou....

co tento model, asi doprodej https://www.electroworld.cz/tcl-65dc760 ???
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 11. 2019 01:03

V Alze stála 18490,- po zadání kódu a byly k ní ještě BT sluchátka.
DC760. Ten zvuk samozřejmě nemá ambice konkurovat separátním soundbarům, ale v rámci integrovaného řešení je to naprostej luxus.
Obrazově fajnovka ...VA panel, luxusní rovnoměrnost (daná kusem)

-- 26. 11. 2019 01:08 --

https://we.tl/t-eeT0zndKgD - jak jsem psal - tady je video z 65EP660 ... mnoho kámošů si ji koupilo, i 55" variantu ..55EP660 z Alzy za 8500,- s kódem TELKA1500 (přidá se třeba baterky do objednávky, kable, nebo držák nebo cokoliv, aby se překročilo 10000,-)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 11. 2019 07:55

V tom videu..ty změny kontrastu při změně z tmavé scény na světlou dělá TV nebo kamera?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 11. 2019 08:11

Ta kamera samozřejmě. Tak je to tydlifonem natáčený.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 11. 2019 08:37

Indeshite....začínám se po té tvé TCL marketingové kampani ohlížet po té 660 nebo 680. Tak jestli ji vezmu a bude to shxit, tak ty budeš víš kde? Inde.....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 11. 2019 08:53

Je to vždy o tom, kolik do toho chceš narvat. V nižší kategorii nic jiného dle mého smysl nemá. Navíc můžeš slušně podojit Alzu s tím kódem TELKA1500 . Kdo chce zase nějakej topík,třeba Philips OLED (sám ho mám a je to top), tak ho zas odkazuju na FancyTV, kde se dáv vymyslet daleko lepší sleva.

-- 26. 11. 2019 08:55 --

Já už bych si nic jinýho než Android nekoupil. Co pak v této cenové kategorii doporučit jinýho? Nic. Sony mají v této základnější kategorii IPS, což nedoporučuju ani nepřátelům a Philips ve finále taky, až na 58PUS7304, kde je zas "bonusovej" Ambilight, kterej taky oceňuju.

-- 26. 11. 2019 09:02 --

V OLEDech taky doporučuju Philips. Vždy taková cesta cena/výkon. Sony bejvá drahý a moc ospravedlnitelný to není. Panasonic je obrazově top - gz2000, ale cena šílená a nemá to Android ani nic charakteristického (Ambi, Magic remote)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 26. 11. 2019 09:49

no tak to, že nemá android, bych bral spíš jako plus
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 11. 2019 12:08

Pokud bez androidu, tak třeba i ten hisense mi přijde OK. Jen těch zkušeností tady moc není, ač je to telka s tříletou zárukou.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 26. 11. 2019 12:12

Jediný, co mě od TCL a Hisense odrazuje je v recenzích zmiňovaný slabší upscaling. A holt občas se na tu komerční TV přes DVBT2 dívat budu...
Naposledy upravil rousini dne 26. 11. 2019 12:38, celkově upraveno 1
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 26. 11. 2019 12:28

Letošní modely Hisense už jsou podle zahraničních recenzí na tom celkem dobře, ale samozřejmě nemůžeš čekat od TV za 10k to, co umí TV za 20 a víš.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 11. 2019 12:32

viděl jsem někde test B7500 a chválili ji, ale tady to není běžná volba. Takže i zkušenosti chybí.
Meridius
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků