Technisat Digipal T2 kostickuje

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Koffee 26. 11. 2019 20:41

Ahoj, poridil jsem si k Sony W905a tento STB, protoze jsem nechtel Strong a podobne “premiove” znacky.

Po naladeni najde vsechny programy, ale zadny v DVB T2 poradne nefunguje - vsechny kostickuji a zasekavaji se. Sila signalu je na solidni urovni (v grafu mam asi 7 sloupecku zelenych, v ruznych recenzich meli max zlute, pri detailnim pohledu mi pise silu Vybranych kanalu signalu 100 %)

Nevi nekdo co s tim? Nez nam vypli DVBT HD fungoval interni tuner v TV v HD rezimu i Analogu bezvadne, pak uz jen v Analogu - z toho soudim, ze signal by mel byt ok?

Diky za jakykoliv tip!
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2019 20:44

Ono - ta síla a kvalita je orientační. Dle mého názoru tam může být nějaké rušení atp. Doporučil bych odzkoušet Technisat v jiném prostředí. Samozřejmě předpokládám, že tam máš aktuální firmware.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nonferatus 27. 11. 2019 05:06

Jestli to ukazuje plný signál, může být zvláště při všesměrové anténě signál přepálený. Je silný natolik, že jsou silné i všechny ruchy, které které anténa sbírá s ním
Dle mých zkušeností nejčastější jev, když jste moc blízko k vysílači, převaděči.
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 11. 2019 08:00

máš to z STA, svoju anténu, zosilňovač k anténe ???
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Koffee 27. 11. 2019 08:27

Postupne:
1) FW tam mam zatim rok stary, update chci udelat dnes
2) Ja se v tom prd vyznam jak jsem daleko - bydlimm v Kobylisich a odkud prijimam nevim :) a jak muzu signal “utlumit”?
3) Antena je na strese rodinneho domu, pohani 2 TV. V hornim byte je vse ok, o patro niz (u nas) to takto zlobi

Jeste jsem vcera cetl ze muze dojit k ruseni diky LTE, tak jsem nasel nejake LTE rusicky k antennim kabelum / pokojove anteny s LTE rusickami. Mate s tim zkusenost?
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 11. 2019 12:10

1/ s FW zatím počkej. Jinak pokud to budeš dělat - udělej zálohu nastavení na HDD/USB. Pak stáhni na USB original sw pro tvůj přijímač ze stránek Technisat. Proveď upgrade z USB dle návodu. Nepoužívej stahování přes síť přímo do Technisatu.

2/ signál můžeš utlumit tak, že vypneš napájení zesilovače na tvé anténě, to je to co jsem se ptal, jaký máš zdroj signálu

3/ výborně. Pokud to jede nahoře v pohodě, vem Technisat, vyběhni nahoru a vyzkoušej tam
A/ zda čtverečkuje
B/ jaký tam máš signál a kvalitu. Je to sice u DVB-T pouze "teploměr" ale pro srovnání s výsledkem v dolním patře postačuje.

C/ pokud nahoře vše OK, odpoj z anténní zásuvky v horním patře (předpokládám máš kabel z antény přes průchozí zásuvku v horní patře do koncové zásuvky v dolním patře) TV nebo STB a zkus v dolním patře ještě jednou.
Pokud to dolů blbne a nahoře je to v pořádku, zkusil bych odpojit horní zásuvku a propojit kabel bez ní na dolní zásuvku.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků