Samsung QE65Q82

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 15:09

To jako fakt posíláš video od Samsungu jako porovnání oled vs qled? :D
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 16:09

to uz je lepsi i tohle, alespon to neni marketingova sracka, ale prost realita jak to zobrazuje cernou, teda pro me, dost lidi vidi oboje jako cernou - coz je pro me super zajimave, ja vidim tmave fialovou a takovou teplou zlutou, az oranzovou
Obrázek
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 25. 11. 2019 16:31

Tak na to video jsem se ani nedodíval,vydržel jsem to asi do půlky,to mě stačilo :shock:Tento samsung je top LCD(Qled),ale toto? :pozor
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod neis 25. 11. 2019 16:55

Samsung má luxusní marketing a lidi jim úplně zobou z ruky, už jen to, že i na defacto odborném fóru někdo pošle reklamní video a myslí si, že je to realita:)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frosby 25. 11. 2019 18:09

Nezaujate objektívne porovnanie najvyšších modelov QLED VS OLED

https://youtu.be/KkXE_n4Pn2Q
Frosby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 19:17

hmm, tak tedka se me stalo, ze tv zobrazuje titulky primo nejakym internim zobrazovacem titulku a na to se fakt neda divat, blooming teda ne, ale i pri tom dimming na low ta bila proste sviti, titulky kdyz zobrazuje neco z venku, tak se to nedeje
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 25. 11. 2019 20:03

A co čekáš? Buď bude celej panel podsvětlenej rovnoměrně, nebo to bude lokální a bohužel o to výraznější. Prostě to tak je :-)) Furlt to tady opakuješ jak kolovrátek . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 00:19

pokud titulky nepridava sama tv neni problem
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 00:23

a nakonec jsem asi i prisel na to cim to je, tim jak jsem tu psal - tv bez tak bezi v 720p, takze proste titulky jsou kostickovane - prijde me, ze mozna i min nez 720p mozna 720p bez cleartype
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 21:42

Zajímavý je vliv nastavení oči, dneska jsem brzo usl a probudil se v e tmě, a pak když se rozsvítilo světlo naproti tv tak byl vidět výrazný odraz. Po chvilce života v situaci kdy oči nejedou na max citlivost odraz vidět není.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 26. 11. 2019 22:54

To nebude ale tou TV . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 29. 11. 2019 14:45

si snad prectu navod nebo co, dneska se me zas zdalo, ze ten obraz by mohl byt lepsi proste, tak jsem zkusil dynamic contrast misto low standard a fakt dobry, konecne treba hdr vypada hdr, takhle zpene chapu teda co ktery rezim znamena, ale intuitivni to zrovna neni.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 30. 11. 2019 10:39

Poctivě jsem porovnal tyto dvě specifikace na Samsung.com a Q82R se od Q80R liší jenom podstavcem, celkovou výškou včetně podstavce a celkovou hmotností:

1) Q82R: https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-q82 ... XXH/#specs
2) Q80R: https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-q80r/QE65Q80RATXXH/ (kliknout na "ZOBRAZIT VŠECHNY SPECIFIKACE")

Tj. i obrazově jsou stejné.

Navíc obě mají i stejný velmi kvalitní antireflexní filtr jako 4K flagship Q90R a široké pozorovací úhly jako Q90R. Což nižší modely Q70R ani Q60R nemají. Takže Q82R je s tou akční cenou dobrej nákup.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 1. 12. 2019 14:25

tak jsem se dival v alze na q85 a q90, ktere me prijdou, ze zrcadli vice na prodejne a maji panely od jineho vyrobce nez ta co mam doma
a dikybohu to pwm jde u externich zdroju v tajnem menu vypnout, uf! Takze dobry.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 14:30

Jak vypneš PWM? A jaké „tajné“ menu máš na mysli?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron