Set top box a LAN = smart TV?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nonferatus 22. 11. 2019 09:34

při koupi set top boxu mi stačí koukat na to aby měl LAN? Nebo může mít LAN jen pro aktualizace, a nemusí umět komunikovat s netem?
Jde mi o to, když už musím koupit set top box, udělat s ním rovnou z TV smartTV.
A druhá otázka, dočetl jsem se tu, že bývá problém s Youtube. Jak to obejít nejlíp? Podle mně bude problém v androidu. Resp. v tom, že Google si ho licencuje jak chce. Když bude mít set to box klasický linux, bude se chovat jako zařízení s linuxem s volným přístupem k Youtube. Nebo se pletu?
Jenže při online objednávce se nikde nedozvím, co v tom set top boxu běží... :-|
Máte někdo typy??
Jo a taky aby ten set top box měl na ovladači pár tlačítek pro ovládání základu na TV - nejlépe programovatelných.
A menu v češtině.
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 22. 11. 2019 09:42

Jenom koukat na to, zda má LAN určitě nestačí. A s tvými požadavky si asi hodně připlatíš, neřekl jsi cenu, ale obávám se, že to nebude jen tak.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 22. 11. 2019 09:48

Malo si cetl :) lan zdirka muze sice znamenat, ze krabice umi net, ale realne to muze byt nejaky pocasi a mozna, ale fakt jen mozna nejaky update :) youtube muze byt zajimavy bonus... ale porad sme u blbe tv a nic smart na tom neni, krom cerveneho tlacitka pro oriska :), ktery ti tam najebe reklamu a zacne se to sekat :)

nicmene je mraky fakt chytrych krabicek, co maji vyladenej system, umi dvbt2 a stoji za to, jenze proste nestoji 600... a ja tomu zas tak moc nerozumim, resp nemam vlastni zkusenost tak dobrou, abych o tom mohl neco rict.... ale lidi ti urite casem hodi par hintu a tipu... anebo proste lepe hledat, je to tu :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nonferatus 22. 11. 2019 10:53

no, přesně to jsem si myslel. že zdířka ještě neznamená plný přístup k netu...
zajímavě vypadá třeba tohle:
https://ru.aliexpress.com/item/33044870 ... b201603_55

Jenže já nemám rád placení předem - zatím jsem na Ali nic nekupoval
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2019 11:04

nákupovat na Aliexpress je snadné
https://www.nakupyzciny.cz/jak-platit-n ... dy-platby/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nonferatus 22. 11. 2019 11:05

zajímavý je taky tohle, ale tady to vypadá, že ten LAN je přesně jen na počasí a reklamy...
https://set-top-boxy.heureka.cz/mascom- ... e/#section

-- 22. 11. 2019 12:10 --

To je fakt rada nad zlato :-((
Napíšu, že se mi nelíbí platit předem a ty mi pošleš odkaz na stránku, která polopaticky pro blbý vysvětlí jak platit předem... :-D
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 24. 11. 2019 20:52

Myslím, že kupovať na alie a podobných stránkách je fajn, len treba počítať s tým že sú to možno hneď a možno za rok vyhodené peniaze - keď skončí možnosť sledovať napríklad onen youtube,
Keď si si toho vedomý, je to v pohode. Rovnako ako elektronika na tržnici kde ostatní kupujú kaleráb a mrkvu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nonferatus 25. 11. 2019 13:00

No, toho se právě bojím. Blbý je, že trochu normálnější stránky zas v nabídce píšou o přístroji prdlajs. Co to má a umí, co v tom běží.... prostě kulový
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 26. 11. 2019 12:58

No, existuje několik specializovaných stránek, kde se zabývají hodnocením a testováním zmiňovaných zařízení. Stejně tak na Youtube je toho kopice. Ale, to je třeba trochu hledat... Jinak zrovna v této oblasti je nákup na Ali, eBay nebo podobných eshopech ideální, jelikož ta samá zařízení (často jen s jiným jménem) se u nás prodávají za násobek ceny a jsou často zcela totožná. Např. mnou výše uvedený Mecool K7 jsem u nás nejlevněji sehnal za cca. 4600,- Kč >:-( na Ali za 115 USD (a už je i levnější), včetně dopravy, a to je fakt výsměch. Osobně takto nakupuji již asi 15 let a jsem naprosto spokojený. A to jsem 2x kupoval na eBay i velkou motorku za stovky tisíc (v USA a Německu). Párkrát jsem řešil reklamaci a vždy naproto bez problémů. Většinou ani nechtěli, abych zboží posílal zpět. Ale je pravda, že mám již stovky nákupů a zatím 100% feedback, a to je důležité.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nonferatus 26. 11. 2019 17:38

No uz jsem se rozhodl pro Teslu za 1700,- na Mall
Vim ze je to taky cina, ale jasny popis vlastnosti, cena srovnatelna s nejlevnejsimi na Ali, moznost snadne reklamace....
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 26. 11. 2019 18:14

Pokud jsem to dobre pochopil,koupil jsi Tesla TEH 500.Protoze mám v loznici také no smart TV,tak uvazuji o koupi tuneru DVBT 2.A rozsírit ji na Smart TV za pár korun je lákavá moznost.
Zajímá me,jak jsi spokojený v reálu s nákupem a jak to opravdu maká.
Asi nemám problém to koupit na Ali,ale dva litry není zase tolik,a muzu to mít doma hned...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nonferatus 27. 11. 2019 03:44

Hodlám ji koupit po 15.12. pak dám klidně vědět.
Na Ali podobnou výbavu stejně levněji nekoupíš, když pripocitas poštovné.
Já chci vzít na Mall.cz protože s vyzvednutím v boxu je to Konečná cena bez poštovného. A je to druhý den doma.
nonferatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 11. 2019 08:17

@danbed
nezapomeň, že domácí e-shop:
A/pokud nepočítá s bankrotem tak poskytuje záruku 24 měsíců a každá reklamace ho něco stojí
B/ akceptuje vrácení přístroje do 14 dnů. Vzhledem k tomu, že to můžeš zavézt za roh a vrátit je větší předpoklad, že se bude vracet třeba 30% zakoupeného zboží. To jsou pro e-shop náklady, třeba i za neprodané zboží, které pak zůstane skladem.
Alie je potřeba posílat zřejmě do číny a oni třeba počítají s tím, že se vrátí 1% zboží.

Takže s tím výsměchem bych třeba trochu počkal...
Jak jsem psal, pokud oželím investované peníze a nebudu se rozčilovat když přístroj funguje jinak než jsem si myslel tak Alie nemusí být zlá volba.
Já třeba kupuji rozbalené zboží a Alzy - většinou 20÷30% sleva a spokojenost.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod danbed 27. 11. 2019 13:36

Sranda je, že zrovna ta Tesla je totéž co Mecool, vyrábí to stejná firma Videostrong :-) . Ve srovnání s K7 je to generačně velmi zastralý TV box. 2GB Ram, starší typ procesoru, 2.0 USB, starý Android atd. V podstatě nesrovnatelné zařízení. Jinak já vůbec nerozporuji "výhody" nákupu v tuzemském eshopu. Sám nakupuji přes internet už tak 80% všeho, mimo potravin. Popisuji jen své zkušenosti s nákupem elektroniky do cca. 150USD. Poměr cena/výkon bývá naprosto nesrovnatelný a s nějakým větším problémem jsem se ještě nikdy nesetkal. Max do toho nahraji jiný firmware nebo např. do navigací (těch jsem nakoupil snad již desítky) úplně jiný software. Je ale pravda, že třeba mobily již nakupuji tady, kvůli reklamacím a lokální podpoře. Ale to jsou zařízení od 800 USD a výše. To samé třeba notebooky nebo televize. Tady to má skutečně své racionální opodstatnění.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 11. 2019 21:26

No veď presne to hovorím - pokiaľ počítam s tým, že trebárs 150USD raz za čas hodím do smetí je to v pohode.
Sám si prišiel na to, že telefon alebo TV tam nekupuješ. Ale keď nevidíš výhodu domáceho šopu tak nechápem prečo si nekúpiš aj telefon za tisicovku v číne.
Vieš ono, napríklad švajčiarske hodinky keď kúpiš v USA so zárukou globálnou tak ťa vyjdu presne rovnako ako u nás. Keď si ich kúpiš len so zárukou pre USA tak stoja tretinu a to je slušný rozdiel
Dagy2
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků