Slušný, levný OLED 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bh69 27. 11. 2019 16:08

Díky :-)
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2019 16:35

Ad zašumění atp. Každý výrobce horší signál zpracovává trochu jinak. Někdo mu ještě málem přidá bodový rej, druhý ho mírně potlačuje, další ho vyžehlí úplně. Něco lze korigovat v nastavení.

Ad desaturované barvy...
Ono jde o to, zda jsi někdy měl možnost vidět kalibrované barvy. Nejlépe u více televizorů. Pak bys pochopil, že kalibrovaný má určitý nádech, výraz, barevnost. Jestli vyhovuje/nevyhovuje je věc druhá. Důležité je, že Panasonic do mnoha televizorů dává výborně odstupňované uživatelské režimy, které jsou stavěné jak pro puritána, tak pro „krasohledce“. Zajímavé ale je, že jejich neKINO režimy, alespoň v minulosti, byly stále - na rozdíl od mnoha jiných - koukatelné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 27. 11. 2019 17:47

McLaren F1 :

Věř mi, že zrovna tebe přesvědčovat je to poslední, co bych tady dělal. Já se jen snažím o diskuzi na základě svých reálných zkušeností, argumentů a důkazů, které lze snadno dohledat.
Ty a tobě podobní vidíte pouze výsledek a vůbec nepátrate po tom, na základě čeho a jakým způsobem oni dotyční k takovým závěrům došli a co bylo příčinou "propadu" naprosto špičkového výrobku, který v sólo testech králuje napříč odbornými weby. Je vidět, že o tom vůbec nemáš ponětí, neznáš souvislosti a proto je (nejen) pro tebe mnohém jednodušší tady vytvářet flame a pak se tím "bavit" ...
Jinak bych ještě podotknul, že momentálně stojí LG 65C9 - 55.000,- a PANASONIC 65GZ2000 - 90.000,-. Takže žádných 2x tolik peněz, jak se tady snažíš přesvědčovat sebe i druhé ... A jestli ten rozdíl stojí za to? Ano! Pro mne rozhodně ...

mrazík :

V tom návalu emocí patrně neumíš dávat pozor. Už 23.11. jsem ti tady vysvětloval, že mám 65GZ2000 a odkazoval jsem tě i na můj podpis.
Kde jsem tady psal, že mám televizor za 70.000,- a vy ostatní máte hračky, co umí udělat barevné obrázky?

Kde jsem tady psal, že jsem, jak mi tady už po několikáté podsouváš, rozčarovaný z ceny GZ2000? Mimochodem tu "dvojnásobnou" cenu už jsem nahoře ozřejmil. Ale ty a McLaren F1 asi máte jiné školy než zbytek populace ...

Jaké argumenty jsi mi ty a nebo McLaren F1 nabídli? Myslíš to jediné video, na které jsem vám odpověděl již několikrát? Video, u kterého jsem vám pravdivě popsal, jak ten "Slepý test" probíhal? Ani jeden z vás nemá v kapse nic, čím by mohl skutečně argumentovat. Tady pardon, váš jediný argument je cena a ve tvém případě i faktor manželka ...

Pokud mě chceš tady osočovat, tak si přečti tohle vlákno od prvního příspěvku! Možná se budeš divit, kdo z nás dvou tady neustále kňourá ohledně ceny. Tobě totiž vůbec nedochází, jak jsi si naběhl a kam si se tady nechal McLarenem F1 vmanipulovat ...

bh69 :

Myslím, že kalimero73 i MgX ti to srozumitelně popsali. Za sebe ještě dodám další dva faktory, které mohou velmi výrazně ovlivnit výsledný dojem na prodejně.

První položkou, která může být příčinou, je aktivní režim Obchod. Většina obchodníků tento režim preferuje právě kvůli tomu množtví různých světel a odrazů.

Druhou položkou, kterou ti doporučuji zkontrolovat, je zapnutý Senzor okolního osvětlení. Ten právě dohromady s režimem Obchod dokáže docela dost "zamíchat" kvalitou výsledného obrazu. Televizor pak může působit při určitých scénách přesně tak, jak jsi popsal ...

Určitě si vem na prodejnu obrazový materiál, který důvěrně znáš a vyžádej si dálkové ovládače od těch modelů, které tě zajímají a důkladně si zkontroluj, v jakých režimech se ty televizory nachází a zároveň si vyzkoušej, co umí a zda ti budou vyhovovat. Není to sice 100%, ale je to mnohém lepší, než dotazy na netu ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2019 19:02

Nechci se dlouze vracet k již dříve probírané kauze srovnáváku, který kdysi proběhl a nesklidil zrovna úspěch (alespoň v rámci mnoha diskuzí). Přesto pár slov. Respektuji trochu více vypjatou diskuzi, pakliže probíhá v rámci gentlemanských výměn názorů. Co nemohu respektovat, jsou určité typy srovnání/srovnávacích testů, kde - dle nejen mých přímých zkušeností - se protěžují určité televizory, které jsou sice vysoce kvalitní, avšak s porovnávanou konkurencí vynikají možná v nabídce aplikací, nikoliv v obraze. Je smutné, když následně vidíte v poli poražených skutečné skvosty. On kupující si tak nějak stejně cosi vybere... jeden jde podle AIO nabídky, druhý dle hromady aplikací a nabídky prostředí, třetí kupuje podle nejtenčího rámečku. Nicméně odborníci, či ti, kteří si na ně hrají/jsou za ně považováni, by se měli být schopni oprostit od
nefér praktik.

K tématu diskuze, kdy se opakovaně řeší televizor Panasonic GZ2000 a jeho cenový odstup od LG C9... Tony70 ve svém příspěvku psal i toto... všimněte si, že řeší jiný model, který je cenově podstatně blíže LG.
Tony70 píše:Mohu vědět, proč tady nikdo ze zdejších "odborníků" nedoporučil základní model PANASONIC 55GZ950? Tedy televizor, který ihned po vybalení z krabice prezentuje ten nejlepší možný obraz i bez nutnosti profesionální kalibrace! Základní OLED od PANASONIC-u, který je obrazově lepší než vlajková lod´, SONY AG9? O zbývajících OLED-ech dalších firem je škoda psát ...


Nechci napsat, že výběr jiného televizoru, než značky Panasonic je chyba, chyba je se na Panasonic při výběru konkrétně OLEDů, alespoň nepodívat. Zvláště u lidí, kteří na prvním místě mají obraz, na druhém obraz a na třetím obraz. Kdo hledá obecné hrátky AIO stylu, zcela jistě vezme cosi jiného. A opakuji to, co jsem již napsal. Chyba není koupit jiný televizor, chyba je koupit televizor, který by mně/rodině z nějakých důvodů nesedl, nevyhovoval.

Zásadní problém nastane, když se Panasonic rozhodne své televizory na našem trhu nenabízet, či je nevyrábět vůbec. Výrazně změněný poměr konkurenčních sil by kvalitě televizorů - dle mého názoru - významně uškodil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 11. 2019 19:25

Jak píše ty nesaturované barvy - tak to dělá i hdr a nízký jas např.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 27. 11. 2019 19:58

Při vysokém jasu si OLED panely od LG vypomáhají bílým subpixelem, jehož použití může snížit saturaci barev. Sony u svých OLED z tohoto důvodu bílý subpixel tolik nepoužívá, což je důvod, proč má v testech nižší hodnoty jasu než konkurence.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 27. 11. 2019 20:43

MgX píše:Ad desaturované barvy...
Ono jde o to, zda jsi někdy měl možnost vidět kalibrované barvy. Nejlépe u více televizorů. Pak bys pochopil, že kalibrovaný má určitý nádech, výraz, barevnost.


asi jsem to nenapsal jasne - nemyslel jsem barevnost jako celek, ta se mi naopak libi, ale ten prepal, ktery jsem zpozoroval u svetlych odstinu s vysokym jasem

-- 27. 11. 2019 20:49 --

Tony70 píše:[b]
První položkou, která může být příčinou, je aktivní režim Obchod. Většina obchodníků tento režim preferuje právě kvůli tomu množtví různých světel a odrazů.

Druhou položkou, kterou ti doporučuji zkontrolovat, je zapnutý Senzor okolního osvětlení. Ten právě dohromady s režimem Obchod dokáže docela dost "zamíchat" kvalitou výsledného obrazu. Televizor pak může působit při určitých scénách přesně tak, jak jsi popsal ...

Určitě si vem na prodejnu obrazový materiál, který důvěrně znáš a vyžádej si dálkové ovládače od těch modelů, které tě zajímají a důkladně si zkontroluj, v jakých režimech se ty televizory nachází a zároveň si vyzkoušej, co umí a zda ti budou vyhovovat. Není to sice 100%, ale je to mnohém lepší, než dotazy na netu ...


DIky za reakci.

Ptal jsem se proto, ze na prodejne jsou uplne jine svetelne podminky nez doma a to diametralne, takze to test komplikuje, nebo skoro znemoznuje. Proto jsem se ptal na konkretni zkusenostli lidi co to maji doma.

Jinak jsem na prodejne mel zaputy rezim Standard (myslim, ze se to tak jmenovalo) a zkousel jsem Kino, ale to na prodejne bylo hrozne tmavy a nemalo moc smysl v danych podminkach zkouset nejaky uzivatelsky detailni nastaveni. Stejne bych to doma provozoval uplne jinak. Problem je, ze "kultura prodeje" vypada jak vypada - naskladany TV jedna na druhe v presvetlenem prostoru, bez nejakeho rozumneho signalu (ani DVBT, ani satelit nebo treba youtube ..)
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2019 22:15

Ad přepal... pak zřejmě bude platit informace od Tony70.

+ ne, na prodejně si vše neověříš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 27. 11. 2019 22:23

bh69 :

Chápu ...

Ideální by bylo najít prodejnu s požadovanými modely a speciální zatemněnou místnosti, kde by bylo možno takový model odzkoušet v podmínkách podobných těm doma. Ale to je u nás prakticky utopie a je to možné jen u nepatrné části malých, specializovaných prodejců. Jistá šance je v některém z Hi-Fi studií, které se specializují i na domácí kino a mají ve své nabídce i špičkové televizory. Jenže tady by pro tebe zase mohl nastat problém s dojezdovou vzdálenosti a nebo to studio nemusí mít tebou požadované modely ...

Nevím samozřejmě jak to v té prodejně mají nastaveno, ale každopádně na tmavý obraz má opravdu velký vliv ten zapnutý režim Senzor okolního osvětlení. A jelikož má to čidlo za úkol snížit jas a "zlepšit" viditelnost obrazu právě při tom vysokém osvětlení (slunečním svitu) v místnosti, tak dokáže docela dost agresívně potlačit a změnit výsledný obraz.

Pak máš ještě jednu možnost a tou je internet. Vyhledat si skutečně specializované weby a pomalu si nastudovat všechny dostupné a hlavně kompletní testy těch modelů, které tě zajímají. Sice to nebudou tvoje oči, ale určitě ti to nějaký ten "nástřel" kvality pomůže definovat ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 28. 11. 2019 12:10

Nerozumim jedne veci - je opravdu tak tezke priznat, ze LG C9 je vyborna TV a v mnoha ohledech se vyrovna Panaku at uz 950 nebo GZ2000 ? Fakt je to takovy problem ?
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 28. 11. 2019 16:12

mrazík: za mě máš nejlepší televizi na světě, ale už s tím neotravuj...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod mrazik 28. 11. 2019 17:19

Me je uplne jedno, jestli mam nejlepsi nebo nejhorsi. Jen nerozumim to kamenovani za to, ze Panak GZ2000 za ty prachy nestoji a pohrdani od Tonyho.
Napocatku kdyz jsem se rozmyslel jestli Panaka 950 nebo C9, tak to bylo jasne napsano - Panak pro filmoveho divaka s horsim ovladanim a aplikacema (nutnost nejake krabicky), zatimco LG nabidne mnohem lepsi ovladani, vice aplikaci se srovnatelnym obrazem - tady se to lame, nekdo to vidi jinak, ale to je na nekonecnou diskusi.
Zahranicni fora jsou toho take plna a vetsina se stejne shoduje, ze ani s jednou TV (Panak, LG) nelze udelat chybu a to je to co mi jde a nejak se tu ztraci.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 28. 11. 2019 17:25

Ježiší já ti to neberu a je dobře, že jsi spokojený. Proč máš ale pořád potřebu obhajovat perfektní poměr cena/výkon C9. Mě třeba vždycky u jakýchkoliv recenzí čehokoliv vadilo právě ovlivnění uvedeným value for money. Ať se zhodnotí výrobek a ochota utrácet se nechá na tloušťce šrajtofle každého soudruha...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2019 17:47

Na avmanii se právě dosti často cenou tolik nezabírají, či ji zmiňují okrajově. Důvodů je více. Samozřejmě jedním je také změna cen, která může být jiná ve chvíli napsání článku, chvíli kdy článek vyjde, resp. za pár dnů po té, co je k dispozici čtenářům.

mrazik píše:Nerozumim jedne veci - je opravdu tak tezke priznat, ze LG C9 je vyborna TV a v mnoha ohledech se vyrovna Panaku at uz 950 nebo GZ2000 ? Fakt je to takovy problem ?

Někteří uživatelé jsou vysoce citliví na kteroukoliv anomálii, která v rámci obrazu může nastat. Takže i drobná odchylka, kterou 90 % lidí ignoruje, jim překáží natolik, že nejsou schopni s takovým televizorem koexistovat, byť by byl jinak dokonalý. Tony70 ony televizory zná zřejmě i zevnitř a tak má svůj náhled na věc ještě podpořen tímto. Nedomnívám se, že by chtěl psát něco, co pro něj není pravdou. Možná se pletu.

Tvůj výběr plně respektuji a z určitého pohledu souzní s požadavky, které jsi vznesl. Pakliže jsi spokojený, koupil jsi dobře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 28. 11. 2019 19:22

No jo no, zavděčit všem je těžké a někdo se spokojí s lepším, někdo chce nejlepší.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků