Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 28. 11. 2019 13:18

A proč je to problém? Prostě je nejblíže ideálu, ale je tam více žluté, tak ji ubereš, nebo si dej klidně chladnou a mas co chceš :D že je něco ideal neznamená že se to musí líbit tobě, já tam mám taky teplou..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 28. 11. 2019 13:40

On má taky každý jiný oči a vidění.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 28. 11. 2019 15:04

Včera vyšla nová aktualizace firmwaru, která jej povyšuje na verzi 6.6545. Mezi vylepšení patří:

U některých routerů vylepšuje připojení k síti
Vylepšuje stabilitu a celkový výkon uživatelského rozhraní
Vylepšuje kompatibilitu u některých modulů CAM a řeší problémy s ukládáním kanálů (platí pouze pro Rusko)
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2019 17:49

Díky moc za informaci! Někteří ji sice neocení, ale domnívám se, že zcela jistě je přínosná a do této diskuze patří.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 28. 11. 2019 19:57

Můžete mi poradit jak přehrát video z flash disku? Po zasunutí do kteréhokoli ze tří portů se nic neděje a i když spustím vestavěnou aplikaci Video nevidím žádný obsah. Zkoušel jsem jeden flashdisk o velikosti 16GB a druhý 64GB, oba naformátované na NTFS. U mé 10 let staré LG po zasunutí flashky do po portu vyskočilo okno s nabídkou přehrávání a tyto flash disky tam bez problémů fungovali... A navíc z té jedné jsem prováděl aktualizaci FW, kdy po zasunutí do portu okamžitě začala aktualizace, takže flash disk televize evidentě načíst umí.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2019 20:14

A když si po připojení flešky spustíš nějakou další aplikaci přehrávače videí (doinstalovanou), tak tam flešku nevidíš?

Zkus na flešku dát pár fotek, obrázků. Zda je systém najde - přehrávače uvidí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 29. 11. 2019 07:53

Tak nakonec po restartu televize tu větší flashku našla, po otevření přehrávače byla vidět videa. U té menší nic i když na počítačích a staré televizi funguje. Ještě jí můžu zkusit přeformátovat...
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 11. 2019 17:05

Alespoň nějaký pozitivní posun. Zkus, a když cokoliv zjistíš, napiš. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prodavam 30. 11. 2019 07:46

Mám tuhle TV v hledáčku, ale nelíbí se mi trhaný obraz (napr. u titulků, rychlejších přechodech obrazu apod.), můžete mi prosím poradit, zdali jsem měl v prodejně něco špatně nastavené? Rozhoduji se mezi fx9005 a S Q70 obojí v úhlopříčce 55.
prodavam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 30. 11. 2019 09:45

Zdravím, mám v položce Guide zdvojené programy a jde mi v ní rolovat pouze nahoru, nevíte co s tím? Firmware nejnovější (6.6545) nicméně bylo to i předtím. Díky
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod neis 30. 11. 2019 09:49

prodavam: Jestli byla na jedné telce zapla interpolace a na druhé ne, tak se to tak může jevit.. V pohybu je ale 9005 absolutní top mezi ledkami.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 30. 11. 2019 10:14

Zdravím místní osazenstvo, čtu si tady tohle celé vlákno a jsem teprve u indexu 30:)
Mohl by mi někdo zkušenější poradit, co bych měl nyní u tak čerstvé televize jako první nastavit/stáhnout, abych nepřeskakoval nějakou logickou posloupnost?
Tovární firmware je ve verzi 6.5631.
Už zhruba hodinu se snažím najít verzi Androidu, kterou tam mám, ale zatím marně.
Předpokládám, že ideální stav by měl být Oreo a verze firmwaru 6.6545.
Zatím jsem, ale nevyčetl, jak na to. Jen to, že po aktualizaci se má televize nastavit nazpět do továrního nastavení.
Plus jsem tady našel návod na nastavení televize přes rtings.com, určitě využiju.
Zatím mám jen dle místního doporučení vypnutý senzor osvětlení.
Za pomoc budu moc rád, zřejmě už nejsem ta generace, která hned ví co a jak:)
Ještě možná dodám, že bych chtěl doinstaovat KODIho, o kterém jsem tady ve vlákně hodně četl.
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod cammillo 30. 11. 2019 12:16

Po zapnutí televize zmáčkni na dálkovém ovladači help. A vpravo nahoře budeš mít model televize a pod ním verzi softwaru...
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2019 12:25

tulum nejdříve je vhodné se s TV naučit pracovat a pochopit její vnitřní logiku. Pak v klidu překontrolovat fungování běžných věcí... TV vysílání-příjem, aplikací v nabídce, HbbTV. Samozřejmostí by měla být kontrola obrazu a zvuku... zda někde něco neprská, nepíská, svítí moc/málo, nesourodě atd.

Dost uživatelů po zakoupení nové techniky chytne nervy a neví honem co. Chápu to, nicméně je potřeba si dát odstup a telku odzkoušet v klidu a pohodě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 30. 11. 2019 12:47

Předně díky moc za rychlé reakce. Já už jsem se s TV seznamoval cca týden a nyní bych právě rád pokročil o další krok dále.
Mám nyní guláš v tom, zda se separátně aktualizuje android na výšši verzi (Oreo - předpokládám, že z výroby tam Oreo ještě nebude)a rovněž firmware nebo zda když to z aktuální verze firmwaru 6.5631 hodím na 6.6545, tak to rovnou bude včetně vyššího androidu, avšak marně pátrám, kde tu informaci v TV o verzi androidu, která nyní v TV je najdu. Přes to tlačítko help jsem právě dohledal jen tu verzi firmware..
tulum
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků