Náhrada za SONY KDL-55W755...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 28. 11. 2019 10:40

Tak po dlouhém bádání, zjištování, objíždění prodejen s telkama jsem došel k závěru...


TCL780 a 660 - super poměr cena/výkon, dle ks dobrý obraz (trefil jsem na kus který byl uplný šit a dle mě hned na výměnu) a u modelu 780 i povedený soundbar... Nicméně hodně ks se reklamuje a to z důvodů chyby v zobrazení (vadný panel) a pak hlavně nestability, pády, zatuhávání, restarty... Toto vše jsem zjistil na českých, sk, pl a jiných zahraničních fórech. Dále jsem volal na českou a polskou servisní sít, kde mi toto bylo řečeno. Dokonce jeden polák mi to vymlouval, páč se prý část TCL dělá u nich a na exkurzi fabriky jak viděli ten přístup, tak mě odrazovali. Ale to je detail. Kdo trefí na dobrý ks, který se neseká a má panel v pořádku, věřím že telka bude dobrá.

Já , byť jsem měl již zamluvenou a zablokovanou 65XG8596 jsem ji stornoval a objednal 65XF9005. Telka je dražší a pořádný fous, nicméně si ji dám do nákladu, odpočtu dph, ale hlavně ten obraz, to je paráda. Také věřím že nebude tolik technických problémů jako např u TCL. Pročetl jsem co se dalo a ta telka mi dává hodně význam. Snad vydrží min 5-8 let ;) . Měla by dorazit zítra...

Jinak pro ty, kteří to mají relativně kousek do PL, kukněte na to:

https://scentre.pl/shop/category/list?search=65xf9005

při současném kurzu to vychází na cca 29960kč! Ověřoval jsem na sony cz že servis může být i u nás a záruka 2roky také bez potíží na polský doklad. ;)
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 28. 11. 2019 11:46

Já ji včera objednal z alzy za 31700 + věci v hodnotě 1500kč..stačí nakombinovat slevy..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suldaX 28. 11. 2019 17:05

Black_Arrow_CZE píše:Tak po dlouhém bádání, zjištování, objíždění prodejen s telkama jsem došel k závěru...


TCL780 a 660 - super poměr cena/výkon, dle ks dobrý obraz (trefil jsem na kus který byl uplný šit a dle mě hned na výměnu) a u modelu 780 i povedený soundbar... Nicméně hodně ks se reklamuje a to z důvodů chyby v zobrazení (vadný panel) a pak hlavně nestability, pády, zatuhávání, restarty... Toto vše jsem zjistil na českých, sk, pl a jiných zahraničních fórech. Dále jsem volal na českou a polskou servisní sít, kde mi toto bylo řečeno. Dokonce jeden polák mi to vymlouval, páč se prý část TCL dělá u nich a na exkurzi fabriky jak viděli ten přístup, tak mě odrazovali. Ale to je detail. Kdo trefí na dobrý ks, který se neseká a má panel v pořádku, věřím že telka bude dobrá.

Já , byť jsem měl již zamluvenou a zablokovanou 65XG8596 jsem ji stornoval a objednal 65XF9005. Telka je dražší a pořádný fous, nicméně si ji dám do nákladu, odpočtu dph, ale hlavně ten obraz, to je paráda. Také věřím že nebude tolik technických problémů jako např u TCL. Pročetl jsem co se dalo a ta telka mi dává hodně význam. Snad vydrží min 5-8 let ;) . Měla by dorazit zítra...

Jinak pro ty, kteří to mají relativně kousek do PL, kukněte na to:

https://scentre.pl/shop/category/list?search=65xf9005

při současném kurzu to vychází na cca 29960kč! Ověřoval jsem na sony cz že servis může být i u nás a záruka 2roky také bez potíží na polský doklad. ;)



Ahoj, můžeš nějak specifikovat ty problémy s vadným panelem a zasekáváním obrazu?
Mám 55EC780 a řeším trhání obrazu při přehrávání některých externích videií ( pravděpodobně když jsou 24p).
Mohlo by to vážně být vadným panelem? Doposud jsem to spíš viděl ,,pouze,, na věc softwaru...

Dík za info
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 28. 11. 2019 17:43

... nevim co mám specifikovat, já TCL nevlastním. Spíše jsem jej měl chvíli ve výběru, pročítal jsem co jsem mohl, kde jsem mohl, čili místní i zahraniční fóra. Volal jsem na firmu která u nás TCL servis dělá, volal jsem také na polskou stranu kde to servisují a bylo mi řečeno, či potvrzeno že jsou opravdu nějaké potíže není jich málo, týkající se vadných panelů(nevim jestli řešili blikání obrazu, něco nerozvnoměrné podsvícení či něco jiného) a poté sw problémů (stabilita, pády, restarty tv a podobně...). Do hloubky jsem to nestudoval, prostě jsem se i na našich forech dočetl, že hodně lidí bojuje s různými modely TCL TV, zkoušejí různé fw, občas problém odstraní, občas ne, občas přibyde další atd... Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jít radši cestou, byt dražší, ale prověřenější TV od SONY. stačí tak?
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suldaX 28. 11. 2019 18:24

V pohodě :-) diky za info. Ja sem s TV celkem spokojenej, obraz je fajn, system beha stabilne. Jen resim problem s prehravanim nekterych filmu. Ale to by snad mel byt brzo vyreseno updatem...
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 28. 11. 2019 18:31

Ono je to taky možná tím, že těch TCL se řádově prodává dost na to, aby problémy nebyly. Troufnu si říct, že ta cenová politika prostě dost lidí láká. A samozřejmě se lidí spíš pochlubí problémem, který potřebují řešit, než sdělením, že vše funguje tak, jak má.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 1. 12. 2019 15:56

...tak jsem od pátku majitelem 65XF9005 a jsem max spokojen. barvy, kvalita, hdr prostě bomba. Včera jsme si pustili Lví král v 4k s hdr a doslova jsem čuměl "jak puk"... Opravdu špičkové podaní, spičková černá, barvy po vyladění také super. Dále i běžné sd vysílání vypadá jakoby ho někdo předělal v hd. Opravdu jsem toto nečekal a nyní nelituji toho cenového rozdílu oproti 65XG8596 nebo TCL780...
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků