HiBy R5

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr63 16. 8. 2019 22:48

Nový přehrávač HiBy R5 ze stáje HiBy za 399$ . Pokud jste se setkali s těmito přehrávači a okouzlilo vás zpracování a zvuk , tak je to dobrá volba . Mám R3 a R6 z jejich shopu ,vše bez problémů i s dodáním . Koupil jsem k nim na eBay ručně šitá kožená pouzdra , pak je to paráda .Tento má mít výdrž 18 hodin v relativně malém těle .
Viz : https://store.hiby.com/products/hiby-r5

Pro majitele , kteří zde na fóru snad jsou je nový firmware na R6 , z funkcemi z R6Pro
Přílohy
8BB12CC4-C1E5-44EB-9C52-CB3018AE01FB.png
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 8. 2019 03:47

V Audigu.cz jsem nedávno testoval HiBy R6 Pro Stainless Steel a nějak mě neoslovilo. :roll:
Zvukově velmi dobrý(na úrovni Astell&Kern A&futura SE100),ale ovládání celkem podivné a ne zcela praktické.
Zpracování však bylo špičkové,bytelné a těžké(ocel).

HiBy R5 by mohl být kolem cca 10k celkem slušný DAP ve střední třídě. :D
2x DAC(Cirrus Logic CS43198)stejný jako Astell&Kern A&norma SR15.
Android si ale mohli u HiBy R5 odpustit. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 17. 8. 2019 22:14

Nevím, co se ti na ovládání nelíbí . U HiBy přehrávače je vše jednoduché , tlačítka na boku slouží pouze ke svému účelu +- hlasitost , vpravo ovládání skladeb . Rozumná velikost a lze najít bez pohledu . Dlouho jsem používal A&K různé typy , tlačítka na velkém přehrávači tiťerná . Jde asi o zvyk
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 8. 2019 23:39

Nemyslel jsem tím ovládací tlačítka. :pozor
U HiBy R6 Pro se mi nelíbilo to procházení hudby a posun skladby ve tvaru titěrného kruhu(kolečka)na displeji.
Do DAPu jsem si vložil vlastní kartu a nějak jsem se v menu zamotal. :D
Jak už jsem napsal,není to moc praktické,ale zřejmě se na to dá zvyknout. 8-)

A&K má ovládací tlačítka opravdu titěrná a v koženém pouzdru v kapse není snadné je rozeznat. :-\
Bez pouzdra je to ok.
U nových A&K nejvyšší třídy to taky docela pokazili(od A&futura SE100 výše).
Myslím tím posun ve skladbách,kde je titěrný posuvný jezdec pod obrázkem alba.
Např.u starého Cowonu PD je výborný široký jezdec(pruh)přes celý displej při uhlopříčce 2,8 palce.
Proč jsem měl problém u posouvání skladby u A&futura SE100,která má uhlopříčku 5 palců? :shock:

Já vím,že jsem moc velký kritik,ale pokud má zákazník platit např. 20-99k,tak ať už to udělají pořádně.
Pokud si podobný DAP koupí nějaký hromotluk s prackami jako lopaty,tak bude mít dost problém. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 18. 8. 2019 08:31

Stačí si v nastavení zvolit jiné téma a rázem se posuvník změní ve vodorovnou čáru , je to jen android , který tam u HiBy přehrávače nenajdeš .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 9. 9. 2019 15:33

Tož Hiby R5 dnes dorazilo, první dojmy více než pozitivní. Trochu jsem měl problém připojit se k firemní WiFi, doteď nevím v čem byl problém, snad se nebude opakovat. Ale krom toho žádné problémy technického rázu.

Poslouchal jsem zatím s IT01s a Sony 1000xM2 (LDAC i kabel) a ten zvuk si mě opravdu dostal.
Jdu na burčák ať mám večer sílu poslouchat :) .
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 30. 11. 2019 20:34

Nedávno jsem na zkoušku pořídil Hiby R5, jelikož jsem pozoroval samou chválu a již dříve mě zaujala funkce MSEB unikátní pro Hiby. R5 mě nejvíce překvapil absencí šumu a hloubkou prostoru (i když na úkor šířky).
Nevím čím to je, chvílemi jsem si říkal že je to skoro jako lehký crossfeed, ale nepoužívám ho, takže mě neberte za slovo. Máte někdo podobnou zkušenost? Na headfi snad tehdy někdo psal že je to Hiby appkou, tedy že např. Neutron zní více tak jak jsme někteří zvyklí, ale nevím, neměl jsem zas tolik času abych porovnával i aplikace...
nedávno vyšel update který mimojiné umožňuje použití MSEB i mimo přehrávač Hiby, což je podle mě super, dost mě tohle udělátko překvapilo, přotože s tím člověk vykouzlí víc než s běžným ekvalizérem (a to nejsem zastáncem EQ).
Je to velmi šikovná hračka, nicméně v současnosti poslouchám hlavně Audiosense T800 a ty si sednou více s mým DX120 a 9038S. R5 má oproti nim pomalejší bas, který navíc nesahá tak hluboko a s T800 si prostě tak nerozumí. Neřekl bych ale že je to teplý přehrávač, jde spíš o synergii se sluchátky, protože třeba Katany mi zase seděly rozhodně víc s R5.

Přestože je R5 objektivně lepší DAP než DX120, rozhodl jsem se že R5 pošlu dál. Možná toho budu někdy litovat, ale mít dva DAPy je prostě zbytečné.. Kdyby měl někdo zájem, napište, jinak ho v týdnu hodím na bazar. Silver verze, top stav a mám k němu i kožené pouzdro a redukci z 4,4 mm na 2,5mm.
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 5. 12. 2019 22:18

Dneska sem si R5 krátce osahal a musím říct, že ten android pro mě fakt není. :-S
Zbytečně složitý ovládání, jakoby ve více vrstvách, aplikace na přehrávání, aplikace na procházení souborů, několik aplikací který ani nevím k čemu jsou, dvoje nastavení. Docela sem se v tom ztrácel a říkal si, že je to u audio přehrávače fakt nesmysl. Navíc, kdo hůř vidí, ten bude válčit s drobným písmem, který je po zvětšení na max pořád malý. Špičkový dílenský spracování takhle hloupě promrhají jen proto, že teď zrovna všichni tlačí android? :/
A přitom zrovna Hiby má ve svý R3 vlastní, intuitivní a rychlý systém. Dokonce i to písmo je tam tak akorát a na gesta v přehrávači se navyká velice rychle. Proč to není v R5? :/
S mýma sluchátkama si R5 nesedla, ale pořád je to špičkovej kus hardwaru. Líbí se mi tlačítka na ovládání na kastli, dobře rozmístěný a velký, do kapes ideální. konečně to někdo pochopil (ano A&K a Cowon, mluvím o vás). :tleskani
Sám přehrávač není nijak moc těžký, ani moc velký, na cesty bych řek tak akorát. Škoda že tam je ten android. Pro zájemce doporučuju nejdřív vyzkoušet, nejen kvůli sluchátkům :pozor
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 5. 12. 2019 22:28

vsadím se , že ten android bude příčinou zprdelenýho zvuku u mnohem více přehrávačů...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2019 02:42

No já jsem měl taky možnost si HiBy R5 osahat, taky mě vadí Android, ale zrovna u něj mně to nijak moc nevadilo, především proto, že má Tidal offline, který mně u R3 velice chybí a nikdy tam nebude, protože autorská práva. A po zvukové stránce musím říct, že to pro mě byl oproti R3 veliký posun dopředu. A žádnou zprdelenost ve zvuku jsem tam neshledal, ba naopak oproti R3 průzračnější zvuk s mnohem lepšíma výškama a detailem (testavováno s T800, FH5 a TSMR3). Dá se říct, že mě kvalita jeho zvuku skoro až šokovala. Velice o něm uvažuju a jediné co mě odrazuje, je jeho velikost, protože budu nosit v kapse dva mobily, ale asi to překousnu. Dál bych vyzdvihl jeho dotykové ovládání, které je proti R3 normální mobilové, u R3 jsou divné odezvy a po roce jsem si na to nezvykl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 12. 2019 10:59

lo-fi píše:vsadím se , že ten android bude příčinou zprdelenýho zvuku u mnohem více přehrávačů...

No jestli nejsou programátoři úplný jelita, tak by os na zvuk mít vliv moc neměl a jestli tak jen decentně.

Začínám mít pocit, že mám buď divný uši, nebo sem zkoušel úplně jinej přehrávač. :-S
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2019 13:58

Taky mám možná divný uši já a nebo jeden z nás měl R5 nastavenou jinak než druhý.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 6. 12. 2019 22:23

Dřív zvuk dělalo "železo", dnes software. Nezáleží na tom, jaký má přehrávač převodník, filtr, zesilovač atd, to, co leze do sluchátek, se vytváří na digitální straně a o bit perfect strategii si můžeme leda tak nechat zdát. A on ten Android nabízí až příliš mnoho možností zásahu do zvuku, jak na straně usera, tak i na straně výrobce aby user nevěděl...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2019 23:01

Pokud ovšem budeme předpokládat, že R5 kterou slyšel boldricus a R5 kterou jsem slyšel já byla stejně nastavená a on byl ze zvuku s TSMR zklamán a já nadšen, tak je problém v nás dvou a nikoliv v železe a nebo software. Jediná věc, která ještě mohla být jinak je ladění TSMR - já používám 123 a případně nástavce, mám tam SpinFit CP-145.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 12. 2019 23:49

Mám ladění 100 a nástavce JVC Spiraldot. Kabel mám původní klasiku 3,5 mm.
Je možný, že sem se ztratil v nastavení a někde něco nezapnul/nevypnul. Fakt sem se v tom motal. Pro mě největší zápor R5, překombinovaný uživatelský prostředí.
Rozhod sem se tomu přijít na kloub, takže si půjdu R5 ještě zkusit. Hiby má novou R3 pro, tak to vemu od podlahy, r3 a pro i r5. :-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků