Jaká první magnetoplanární sluchátka pořídit?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eldirian 1. 12. 2019 01:33

Ahoj,

chtěl bych si pořídit svá první magnetoplanární sluchátka. Slyšel jsem jedny (Dekoni Blue) u známého a líbilo se mi to. Četl jsem hodně recenzní, co se od nich dá čekat atd. A chtěl jsem se poradit se zkušenějšími tady, kteří už nějaké mají dlouho doma.

Největší zálusk mám na Hifiman Sundara. Četl jsem a viděl několik zkušeností s nimi, jaké jsou v porovnání s HE 400i (případně HE 4XX z dropu).
Dál jsem viděl Monoprice 1060 za slušnou cenu. Nebo ty Dekoni Blue. No a potom samozřejmě Audeze LCD řady, ale ty jsou cenově někde na dvojnásobku Sundary.

Jaké jsou vaše zkušenosti, názory, doporučení? Měly by být otevřené a pohodlné, abych je alespoň dvě hodiny v kuse dokázal mít a nebylo to nijak nepříjemné.

DAC a AMP mám dostatečné, takže s "výkonem" problém nebude u ničeho.

Díky
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 12. 2019 02:52

No a jakej se ti líbí zvuk? Sundara a LCD to je nebe a peklo. Ještě jestli se můžeš rozepsat o tom DAC/Ampu co máš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 1. 12. 2019 03:50

Mám Topping D10 a Aune X7S. Aune x7s má vysokou výstupní impedanci (10 ohmů), což není ideální pro nízkoimpedanční sluchátka - magnetoplanární mají zhruba kolem 35 ohmů, ale vzhledem k tomu, že mají většinou úplně rovnou frekvenční charakteristiku, tak by to ten zesilovač neměl nijak zkreslovat. No, kdyby to nestačilo, tak bych asi pořídil JDS Labs Atom.

Zvuk mám rád především na středy a basy. Ale spíš neutrální. Ženské hlasy, jazz/blues, klasický rock typu Pink Floyd, metal typu Metallica, instrumentální soundtracky, indie žánry. Především, aby ty ženské vokály a instrumentální věci zněly co nejlépe.

Vím, že Hifiman a Audeze jsou zvukem velmi rozdílné.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 12. 2019 11:57

Hifiman HE400i sú trochu svetlejšie, ale sú naozaj veľmi pohodlné. Jedny z najpohodlnejších slúchadiel vôbec. Sú ľahké a na hlave pôsobia vzdušne. Sundara bude na tom podobne, zvukovo trochu lepšie. Hifiman sú svetlejšie slúchadlá ako Audeze. Audeze majú temnejší prednes, ktorý ale zasa nenaserie po dlhom počúvaní. Naopak, *****ť môže ich váha ak budeš pokukovať po nejakých LCD2 a vyššie. Ale dá sa zvyknúť v pohode. Sú ťažké ale s novým mostom veľmi pohodlné. Inak si myslím, že za zváženie by určite stáli Audeze LCD-1. Vzhľadom na to čo si napísal.

Ak by ti nevadil dizajn, potom si pozri Verum One. Za tie peniaze lepšie planáry nekúpiš čo sa zvuku týka. Mne sa však etrémne nepáčia, no vraj je na ceste vylepšený vzhľad, ktorý už nie je taká katastrofa.

M1060 by som sa vyhol.

Prečo neskúsiť HE4XX? Z Dropu sú k dispozícii ta smiešne peniaze.

https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman ... dphones-eu
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 1. 12. 2019 13:27

Ano, na HE4XX jsem se hodně díval. Ale docela velké procento lidí si stěžuje na kvalitu zpracování. Že se hodně šetří na materiálech a třeba za půl roku to prasklo. I když si říkám, že při šetrném zacházení by se to stát nemělo? Taky z Dropu není téměř žádná záruku na výměnu atd. A trvalo by to měsíce. Na amazonu jsou tuším HE 400i za cca 150-170 dolarů. No, zajímal by mě ten rozdíl mezi HE 400i a Sundara, jak zvukově, tak materiálově.

Na Verum 1 se podívám. Na první pohled mi design nevadí. Nikam s tím nechodím, takže mi záleží jen na pohodlí a zvuku, před zrcadlem s tím sedět nebudu :)

Díky za tipy zatím
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 1. 12. 2019 13:44

HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 1. 12. 2019 15:00

Tak jsem koukal na recenzi o Verum 1 a jsem dost nadšený. Přemýšlím o nich. Ještě víc se mi líbí, že jsou od chlápka z Ukrajiny, vypadají poctivě.
@Zino333 ty jsi je prosím tě slyšel? nebo znáš někoho, kdo s něma má zkušenost? Jediné "mínus", že mají 8 ohmů impedanci, to bych musel pořídit něco jako Atom, co má výstup 1 ohm a méně. Ten můj aune x7s by to neutáhl...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 1. 12. 2019 18:35

Sluchátka v těchto cenových kategorií je docela riziko kupovat bez porovnání a jenom na doporučení ostatních. Může se to docela prodražit díky systému pokus omyl. Za mě jsou Audeze dost přeceňovaná. Opravdu dost tmavá a komfort díky hmotnosti tragédie. Hifiman he 400i jedině s náušníky Ms. Speaker Alpha Pad , jiná liga proti 400i a Sundaře jsou Hifiman he 560 za stejné peníze z druhé ruky. Docela ale potřebují výkonný zesilovač.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 1. 12. 2019 18:50

Děkuju za rady.
No, do nových Audeze atd. sluchátek bych určitě nešel. Můj strop je cca 10 000 Kč.
Zkoumám zatím ty Verum 1, za tu cenu vypadají zdaleka nejlépe, podle recenzí. Byly s nimi i nějaké problémy, ale prý to už je vyřešené. 350 dolarů i s dopravou, z Ukrajiny se asi ale bude platit i clo.
Ale všechno je to risk no, to je pravda.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 12. 2019 19:24

... ja stále čakám ako sa v tejto cenovej triede predvedú nové Audeze LCD1 :nenapadne
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 1. 12. 2019 19:46

Kdysi jsem mel HE 400i,po urcité dobe jsem je prodal.Nicmene me zacali chybet,dal jsem sanci Massdrop z EU.Doma byli za tri dny a já jsem spokojenej.
Rozhodne to není jen o basech,jako levnejsí Audeze,které me moc neoslovili.Podle mého tam basy prekrývají stredy a výsky.Po tech Verum 1 jsem také koukal,nicmene jsem sel osvedcenou cestou a niceho nelituju.Jsou lehká,pohodlná a poslech si uzívám.Jako amp mám Arcam rHead,který z nich dokáze dostat parádní zvuk.
Ale uznávám,ze to je uz old school model a i tady udelala technika velký kus práce.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 1. 12. 2019 20:16

eldirian píše:.... ty jsi je prosím tě slyšel? nebo znáš někoho, kdo s něma má zkušenost?

Určitě uživatel MHOE zde :

Verum One
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mesab 1. 12. 2019 23:14

eldirian : jaký je rozpočet? Ber Audeze LCD-X. Ušetříš měsíce, roky výběru a hlavně peníze, než by ses k LCD-X postupně vypracoval. Zvukově absolutně jinde než všechno výše zmiňované. Akorát je to těžší na hlavě. Mně to nevadí.

Verum One si tady zkušení borci koupili a pak relativně rychle (malé jednotky měsíců) prodali. Ale to jsou experti, co měli a mají hafo drahých i levných sluchátek. Kdyby stály za to, tak si je nechají.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 1. 12. 2019 23:27

Do 10 000 Kč.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 12. 2019 00:23

Podle zadání bych to viděl na souboj LCD-1, HE400i, Verum 1 a HE560. Každé mají pro a proti, hlavně záleží, jaký chceš zvuk, což se ale těžko odhaduje, když ještě nemáš z toho nic vyzkoušené. HE400i jako první planáry určitě dobrá volba, na bazaru se objevují celkem dost. LCD-1 zatím neznámá, ale podle prvních informací by měly nabídnout světlejší/rovnější projev než vyšší Audeze, otázka je komfort. Od Verum 1 by mě osobně odradilo, že to v podstatě dělá jeden člověk kdesi v garáži. Planáry jsou náročné na výrobu a kdoví, jak to bude za pár let se zárukou či servisem. Ty HE560 jsou za dobrou cenu, ty se podle mě na bazaru dlouho neohřejí, akorát tam už by to asi chtělo nějaký lepší/výkonnější zesík než to Aune. Sundarám bych se obloukem vyhnul, ty se akorát tak za chvíli rozpadnou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků