Philips PUS7304 Kodi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bojkas 29. 11. 2019 18:12

Ahoj, budu kupovat Philips 55PUS7304. Momentálně běžím na HTPC s optickým výstupem do mého archaického domácího kina Samsung. Zvuk mi krásně přehrává v 5.1 i DTS. Domácí kino nemá ARC, tak se chci zeptat, jak je to se zvukem přes optický výstup. Ani jedna televize kterou mám doma (Samsung a Panasonic) si s tím neporadí a přes optiku posílají jen stereo.
Umí tato řada TV odesílat zvuk ideálně neupravený (dts, DD) v 5.1 z Kodi?
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 11. 2019 08:57

Zvaž možná radši 58" - její větší ségru. Ta má aspoň VA panela ne IPS jako ta 55" . Jestli jsi fimovej, tak tě potěší víc.
S tim zvukem si ale nejsem jist
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 30. 11. 2019 10:42

Teoreticky optický výstup propustí základní DD5.1 a DTS 5.1 . Realitu ti musí potvrdit někdo kdo má TV doma a propojený optikou.Mě to na starším modelu fungovalo.

Na 100% nedostaneš DTS 5.1 z Kodi ,protože Kodi na android TV dts neumí, ale udělá ti z něj stereo. DD 5.1 je OK.
DTS 5.1 ti půjde t z vestavěného přehrávače, když budeš pouštět film z HDD.

indeshit má pravdu ,jdi do 58Pus7304.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bojkas 30. 11. 2019 12:10

@Indeshit tu 55 budu mít za 11k novou, tak o jiné momentálně nepremyslim, navíc se mi už do stěny tato vejde tak tak. Jinak ano, jsem filmovej.

@jardadts to DTS by asi nevadilo, hlavně ať to neleze ve stereu. :-\ Starší model myslíš nějaký Philips PUS? Napiš prosím typ, zkusil bych pohledat nějaké informace.
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 30. 11. 2019 12:38

bojkas:
já bych ty nábytkový stěny zakázal :-)

Někdo ti musí potvrdit jak je to s 5.1 optikou přesně na tvůj typ TV ,jinak to jsou jen dohady.
Já osobně bych očekával, že to půjde ,ale už jsem se na několika starších modelech jiných značek spálil. Sám nechápu proč tu optiku někde omezují jen na stereo.

Jestli kupuješ přes net, můžeš do 14 dní vrátit.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bojkas 30. 11. 2019 17:24

To si neviděl tu mou stěnu, dělal jsem si ji sám vestavěnou do zdi na míru. :-) Já už jsem pro tu televizi rozhodlej, takže ji vracet nebudu, navíc vážně slušná sleva z 19k na 11k. Tak snad přijde někdo se zkušeností se sedmickouvou řadou, android, Kodi a spdif. :-) Taky absolutně nechápu, proč je to tak blbě omezený, přece je optika pro co nejkvalitnější audio.
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 1. 12. 2019 03:07

Myslim si, nevim to jiste, ze stejne jako u HDMI CEC, to bude spis v tom, ze vyrobce implementuje spravne nejaky standard, lidi by si prali aby se to chvalo nejak, standard to nejak definuje a casto to i dava logiku, nebo alespon duvod, v tomto pripade bych si typnul, ze se jedna o HDCP
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 1. 12. 2019 12:09

Dle návodu bych očekával 5.1 i na optice
Str.52

https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_ces.pdf

Nastavení digitální výstupu
Nastavení digitálního výstupu jsou dostupná pro zvukové signály (optické a HDMI ARC).
Formát digitálního výstupu
 Nastavení > Zvuk > Více možností > Formát digitálního výstupu.
Nastavení zvukového výstupu televizoru tak, aby odpovídal možnostem zvuku připojeného systému domácího kina.
• Stereo (bez komprimace): Pokud vaše zařízení pro přehrávání zvuku nemají funkci pro zpracování vícekanálového zvuku, vyberte výstup stereo obsahu do zařízení pro přehrávání zvuku.
• Vícekanálový: Vyberte výstup vícekanálového zvukového obsahu (komprimovaný signál vícekanálového zvuku) nebo stereo zvukového obsahu do zařízení pro přehrávání zvuku.
• Vícekanálový režim (bypass): Vyberte výstup Dolby Digital Plus nebo DTS obsahu do zařízení pro přehrávání zvuku nebo systému domácího kina.
- Přesvědčte se, že vaše zařízení pro přehrávání zvuku podporují funkci Dolby Atmos.


- Výstup SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) je při streamování obsahu Dolby Digital Plus vypnutý.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bojkas 3. 12. 2019 14:53

@jardadts: díky za info, tak budu doufat.

Někdo se konkrétní zkušeností by nebyl?

EDIT: tak jsem na jednom zahraničním fóru našel zkušenost s touto konkrétní televizí, tak snad to bude ok.

"Zvuk z vestavěných reproduktorů je dost dobrý, ale televizor mám připojený k optickému přijímači. Mám nastavení 5.1 s přijímačem Onkyo a reproduktory BOSE.
Bohužel je starý a nepodporuje HDMI ARC, takže mohu získat pouze Dolby Digital a jednoduchý DTS. Ale je to v pořádku.
Neměl jsem problémy s zpožděním zvuku. Právě naopak. Zvuk vychází rychleji než obraz, něco, co považuji za ideální scénář, protože mohu vyladit zpoždění zvuku z přijímače."
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod bojkas 25. 12. 2019 15:26

Tak televizi mám doma, recenze ve zkratce. Mám zatím jen 20Mbit net, tak to není na ty největší tipy, ale obraz parádní. Kodi jede bez jediného zaskubniti, rychleji než na Raspberry pi3b. Zatím jsem zkoušel 4K, HEVC, HDR 15GB streamovat ze stream cinema, bez jediného zaváhání stíhá. :-) A to o co mi šlo nejvíc, zvuk přes optiku. Stačí v Kodi nastavit povolit průchod, v televizi bypass zvuku a jede perfektně ze všech beden přesně jak má 5.1 zvuk. Co je parádní, jede neustále jak z domácího kina, tak i repráky v TV, které stačí jen snížit na nulu, není pak nutné vůbec nikde nic přepínat.

Za mě rozhodně top nákup! Spokojenost.
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 12. 2019 16:55

Přesně, jak píše jardadts ...stěny zakázat :) . Přežitek z dob totáče :)
indeshit
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků