Jaká první magnetoplanární sluchátka pořídit?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2019 16:29

Mně tady ty výběry na rychlo většinou jen řeknou tudy cesta nevede. Pokud mně něco vyloženě nesedí (zvuk, pohodlí) většinou už to lepší nebude. Ale u toho co se na první poslech dá, většinou objevuju kouzlo podstatně delší dobu. A úplně nejhorší je, když člověk zkouší víc věcí současně. U vyšších cenových kategorií už se většinou moc nekoná ten wow efekt, že to člověk prostě musí mít.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 3. 12. 2019 21:43

@martas38: Presne tak. Ja som napríklad vždy chcel mať niekoho z mojich známych, kto by toto hobby zdieľal so mnou a mohli vzájomne o tom kecať. No zistil som, že je zbytočné niekoho pozvať domov a ukázať mu hocičo lepšie. Väčšinou sú reakcie typu "hrá to fajn a to si za to dal toľko peňazí?". Realita je však taká, že to kúzlo väčšinou neprichádza v prvej minúte. Dokonca to závisí aj od nálady. Niekedy ma ani nebaví počúvať celý deň a niekedy sa neviem odlepiť a hudba mi robí číru radosť a doslova fascináciu. To sú tie momenty, kedy si človek uvedomuje v čom je to čaro kvalitnejších vecí. Ako keby sa to musel naučiť počúvať. Problém je potom v tom, že horšie veci proste znejú mŕtvo.

-- 3. 12. 2019 22:05 --

Ešte dodám jeden postreh. HE400i sú naozaj veľmi VEĽMI pohodlné slúchadlá. Sú ľahké a konštrukčne skvelo riešené. Nevadia ani po dlhej dobe. Myslím si, že pohodlie je veľmi dôležité. Lebo načo bude niečo dobre hrať ak to neznesiete na hlave?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 4. 12. 2019 00:31

Ja som si zamiloval planárne slúchadlá po prvých minútach, keď som počul na vystave pred 8-9 rokmi LCD-2. Mozno to bude tak mať aj eldirian :)
Wow efekt nastupil vždy vtedy, keď som si ich dal na dalsej výstave na uši. Až som si ich po 8 rokoch kúpil :) Je to o individuálnych preferenciách. Zvuk Audeze sa mi páči zo všetkých slúchadiel najviac, zvuk svetlejších slúchadiel s "audiofilskejším" zvukom sa mi nepáči.
Za tie roky som počul veľa roznych slúchadiel, a napr. HD800, Utopie, Staxy ale ani LCD-4 by som nechcel. Asi jediné slúchadla, za ktoré by som svoje LCD-3 vymenil, sú Meze Empyrean. To som vlani po 8 rokoch prvý krát zažil WOW efekt s inymi slúchadlami, ako s Audeze :)
Okrem Audeze sa mi od inych vyrobcov pačia skor nižšie, a nie Top modely - napr. Focal Clear, Akg K712 Pro, HE500, HE560...

A zo skusania v Audigu by som si tazku hlavu nerobil. Zvolili si prozákaznicky pristup, a asi sa im to vyplatí, ked sú stále takí ústretoví. Ja som strávil vyse hodiny u nich v stanku na vystave porovnavanim LCD-3, LCD-4 a Utopií a potom v Brne v obchode skoro 3 hodiny porovnavanim LCD-X, XC a 3. A este mi pred tym presuvali sluchadla z Prahy do Brna. A nakoniec som od nich kupil LCD-3. A myslim, ze nie som sam, kto si po skusani sluchadla alebo dac/amp kupil u nich...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 4. 12. 2019 01:08

zino333 píše:@martas38: Presne tak. Ja som napríklad vždy chcel mať niekoho z mojich známych, kto by toto hobby zdieľal so mnou a mohli vzájomne o tom kecať. No zistil som, že je zbytočné niekoho pozvať domov a ukázať mu hocičo lepšie. Väčšinou sú reakcie typu "hrá to fajn a to si za to dal toľko peňazí?". Realita je však taká, že to kúzlo väčšinou neprichádza v prvej minúte. Dokonca to závisí aj od nálady. Niekedy ma ani nebaví počúvať celý deň a niekedy sa neviem odlepiť a hudba mi robí číru radosť a doslova fascináciu. To sú tie momenty, kedy si človek uvedomuje v čom je to čaro kvalitnejších vecí. Ako keby sa to musel naučiť počúvať. Problém je potom v tom, že horšie veci proste znejú mŕtvo.

-- 3. 12. 2019 22:05 --

Ešte dodám jeden postreh. HE400i sú naozaj veľmi VEĽMI pohodlné slúchadlá. Sú ľahké a konštrukčne skvelo riešené. Nevadia ani po dlhej dobe. Myslím si, že pohodlie je veľmi dôležité. Lebo načo bude niečo dobre hrať ak to neznesiete na hlave?


Souhlasím ve všem. Celé poslouchání je o náladě, od žánrů po to, jestli se mi vůbec poslouchat chce. Někdy mám radši ticho.
No, může to znít divně, ale pohodlí je pro mě důležitější než zvuk :) Při poslouchání se chci cítit příjemně a pohodově, ne snášet nějaké tlaky.

-- 4. 12. 2019 01:09 --

kuko61 píše:Ja som si zamiloval planárne slúchadlá po prvých minútach, keď som počul na vystave pred 8-9 rokmi LCD-2. Mozno to bude tak mať aj eldirian :)
Wow efekt nastupil vždy vtedy, keď som si ich dal na dalsej výstave na uši. Až som si ich po 8 rokoch kúpil :) Je to o individuálnych preferenciách. Zvuk Audeze sa mi páči zo všetkých slúchadiel najviac, zvuk svetlejších slúchadiel s "audiofilskejším" zvukom sa mi nepáči.
Za tie roky som počul veľa roznych slúchadiel, a napr. HD800, Utopie, Staxy ale ani LCD-4 by som nechcel. Asi jediné slúchadla, za ktoré by som svoje LCD-3 vymenil, sú Meze Empyrean. To som vlani po 8 rokoch prvý krát zažil WOW efekt s inymi slúchadlami, ako s Audeze :)
Okrem Audeze sa mi od inych vyrobcov pačia skor nižšie, a nie Top modely - napr. Focal Clear, Akg K712 Pro, HE500, HE560...

A zo skusania v Audigu by som si tazku hlavu nerobil. Zvolili si prozákaznicky pristup, a asi sa im to vyplatí, ked sú stále takí ústretoví. Ja som strávil vyse hodiny u nich v stanku na vystave porovnavanim LCD-3, LCD-4 a Utopií a potom v Brne v obchode skoro 3 hodiny porovnavanim LCD-X, XC a 3. A este mi pred tym presuvali sluchadla z Prahy do Brna. A nakoniec som od nich kupil LCD-3. A myslim, ze nie som sam, kto si po skusani sluchadla alebo dac/amp kupil u nich...


LCD si půjdu určitě vyzkoušet do Audiga se svým hardwarem. Už jen čistě ze zvědavosti.
MImochodem - kde se konají takové výstavy? Je něco takového v Brně na výstavišti třeba?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2019 05:16

Já bych jen dodal k tomu pohodlí, nikdy jsem neměl na uších pohodlnější sluchátka jak Beyery DT880/990.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 4. 12. 2019 08:16

Vystava je najblizsie v Prahe 28-29.2. 2020
https://www.audio-video-show.cz/

V Bratislave byva na jesen - tento rok ju zrusili pre nezaujem vystavovatelov.
A najvacsie vystavy v okoli su vo Varsave a High-End v Mnichove.
Sluchadlové vystavy - CanJam - sa konaju po celom svete, ale najblizsie k nám až v Londyne, inak hlavne USA a Azia.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 4. 12. 2019 09:13

martas38 píše:Já bych jen dodal k tomu pohodlí, nikdy jsem neměl na uších pohodlnější sluchátka jak Beyery DT880/990.


Mám přesně stejný názor! O nich jsem vůbec nevěděl, nechtěl jsem si je sundat, jak byly příjemné. Jak jsou n tom výkonově/zvukově např DT 1990? Pohodlím jsou myslím stejné jak DT 880. Je to v té cenově kategorii vyhledávané? Mají furt ty beyerovské sykavky? Bývají kolem 12 000 Kč, jestli za tu cenu není lepší sehnat z druhé ruky něco lepšího?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 4. 12. 2019 09:17

Nepočul som viac Audeze modelov. Mám doma LCD-2C niečo cez rok a robia mi pomerne často radosť. Takmer každý deň. Môžem povedať, že sú ťažké a zo začiatku som ich cítil. Ale zvykol som si. Inak hlavový most aj náušníky sú veľmi pohodlné. Problém je fakt len vo váhe. Ale zasa ten zvuk je skvelý. Majú plný a dynamický prednes. Hudba má drajv! Jednoducho sú to zábavné slúchadlá, ktoré je radosť počúvať a niektoré dni mám z nich doslovne eufóriu. Za tie peniaze to bol luxusný kauf. Musím však spomenúť, že pri týchto slúchadlách malo veľký zmysel ladiť komponenty. Vyskúšal som viac zosilovačov, viac rôznych kombinácií a až posledné mesiace mám pocit, že som sa výrazne posunul a to čo z nich lezie je jednoducho skvelé! Zvuk Audeze je, ako hovoria ostatní, temnejší. No ja neviem, oni len jednoducho nerežú a nenasierajú ani po dlhej dobe. Majú najlepší bas aký som zatiaľ na slúchadlách počul, dokážu zahrať priestor mimo hlavy, vedia byť rýchle a podať množstvo detailov. A pri tom všetkom nemajú nudný zvuk suchý zvuk. Mám ich rád. Audeze by som určite nevynechal z výberu.

Skôr si myslím, že sa neoplatí kupovať základné modely ako HE400i, ale rovno prišetriť a kúpiť niečo lepšie hneď na začiatok. V konečnom dôsledku totiž človek ušetrí čas aj peniaze. Lebo základné modely len človeka nakazia a potom sa môže začať neočakávaná cesta plná kurevsky veľkých výdavkov. :D

-- 4. 12. 2019 09:23 --

Niečo ako toto dáva oveľa väčší zmysel ako akýkoľvek základný model:
https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman ... headphones
Alebo z druhej ruky alternatívy povedzme do 500€. Treb si prejsť bazáry. Väčšinou sú audiofilovia poctivci čo sa techniky týka a o svoje hračky sa dobre starajú. Nie je tak výnimkou nájsť naozaj podarené kúsky vo vynikajúcom stave za veľmi slušné peniaze.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 4. 12. 2019 10:18

Jo, myslím, že máš pravdu. Půjdu si ty Audeze zkusit poslechnout. Utratit jednou za pár let třičtvrtě výplaty si myslím není tak zničující. Navíc ta hodnota nikam nezmizí, pokud se o to člověk dobře stará.
Na jakém zesilovači jsi nakonec skončil? Co jsi všechno vyzkoušel?

O těch Massdrop Hifiman XX vím. Celkem slušná cena. Bojím se ale záruky, kdyby bylo potřeba něco reklamovat, vyměnit atd. To podle zkušeností lidí moc s Dropem nefunguje.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 12. 2019 10:26

Na ten zosik (ale aj DAC) treba mysliet, ze tam uz nejaka Fulla alebo FX Audio X6 stacit nebude, neviem, co mas doma, nechce sa mi citat cele vlakno. V konecnom dosledku vyjde v podstate lacnejsie, ak si clovek kupi naraz nieco fakt dobre, ako ked sa k tomu splha pomaly a so stratami pri predajoch. Len tu uz fakt treba navstevu u znameho alebo audiga.Ak ta moznost nie je, potom bud precitat vela recenzii a zariskovat. Ja by som si napr. pred par rokmi ani nevedel predstavit akekolvek nadsenie zo sluchatiek, ktore mam doma dnes, temnejsi zvuk nemusi byt pre kazdeho a niekto sa k nemu musi dopracovat casom.

P.S. HE400i by som nenazval zakladnym modelom, mozno z pohladu Hifiman ano, ale nie z pohladu konkurencie. Maju sice svoju dobu uz za sebou, ale je to taky bezpecny uvodny krok do sveta lepsieho audia. Najma ak su stale na bazaroch. Mna pri predaji velmi potesilo, ked si ich novy kupujuci pri osobnom prevzati skusal a bol z nich nadseny rovnako ako ja na zaciatku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 12. 2019 12:00

Inak, EXX pre nás nemajú zmysel, kým to príde ku nám, tak to stojí 550€ - na HF som už videl niekoľko Anand okolo 600€, ktoré by boli aj s normálnou zárukou.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 4. 12. 2019 14:33

eldirian píše:Jo, myslím, že máš pravdu. Půjdu si ty Audeze zkusit poslechnout. Utratit jednou za pár let třičtvrtě výplaty si myslím není tak zničující. Navíc ta hodnota nikam nezmizí, pokud se o to člověk dobře stará.
Na jakém zesilovači jsi nakonec skončil? Co jsi všechno vyzkoušel?

O těch Massdrop Hifiman XX vím. Celkem slušná cena. Bojím se ale záruky, kdyby bylo potřeba něco reklamovat, vyměnit atd. To podle zkušeností lidí moc s Dropem nefunguje.

Aktuálne fungujem na Chord 2Qute > Schiit Lyr3 (PsVane CV181T MII) ako preamp > Audio-gd C2
Zatiaľ stačí a hrá to skvelo. Uvidím čo prinesie čas.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 4. 12. 2019 14:35

Jestli půjdeš do Audiga poslouchat Audeze , tak si zkus poslechnout i ty Hifiman Ananda
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 4. 12. 2019 14:52

Inak Audeze mi na prvé počutie hrali prakticky ihneď fajn. Ale ich skutočné čaro prišlo trochu s odstupom času. Najmä s výmenou zosilovačov sa kvalita zvuku výraznejšie zlepšila. Hralo to fajn aj z R2R 11 alebo JDS Atom, ale bolo to ploché. Nemalo to to čierne pozadie a tú hĺbku. A zďaleko to nemalo taký drajv. Bas má zrazu vrstvy a detaily. To som predtým s nijakými slúchadlami nepočul. A je to ohromne príjemné a návykové.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 4. 12. 2019 16:19

eldirian píše:O LCD-1 jsem něco četl, ale nevím. Release date mají 11/2019. Nějaké recenze už jsou, vypadají dost plastově na první pohled. HE 400i jsou tady v bazaru za cca 4100. Nové HE 4XX z Dropu jsou za 150 dolarů včetně dopravy. Verum 1 je sázka do loterie, bojím se toho, ale na papíře vypadají v té ceně nepřekonatelně.
No a skutečně teď na bazaru někdo prodává HE 560 za 13500 Kč. Ale ten inzerát k tomu je takový pro mě osobně odrazující, nevím, jestli to od takového člověka chci. Tím by to ale asi bylo vyřešené, prý jsou nové. Ale přijde mi to divné, sluchátka za 25 000 prodává za polovinu, přestože jsou dle slov pána "netknutá, hrána 6 hodin"???

jeste nedávno(cca 3-4 mesíce zpet) byly HE 560 na sluchátka.net za 13600 v akci.Dlouho jsem o nich uvazoval,ale udrzel jsem se :-).
Takze za tu cenu to klidne muzou být funglovky.
A jeste k tem Beyerům,zkus si poslechnout T5 2gen.,,za me také super....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků