Soundbar

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fufin1 4. 12. 2019 10:57

Ahoj,

Potřebuji poradit ohledně soundbaru. Měl jsem tip na LG SL9 anebo 10Y.

Převážně poslouchám spíše stereo, ale občas kouknu na film, mám připojen Playstation.

Co byste mi prosím doporučili?
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 12. 2019 11:07

Preco chces soundbar, ked pocuvas viac stereo ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fufin1 4. 12. 2019 11:10

Filmy z Netflixu v Dolby Atmos. Hry má Playstation by mohly mít lepší atmosféru.
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dado71615 4. 12. 2019 11:17

Ja mám momentálne SAMSUNG HW-N950 a som sním spokojný. Aj keď som na internete našiel recenzie kde sním mali problémy, ja fungujem bez problémov. Skús pozrieť novšiu verziu SAMSUNG Q90R. Ja som ho bral hlavne kvôli zadným reproduktorom. Chcel som mať plnohodnotný priestorový zvuk. A taktiež podporuje ATMOS aj DTS:X a má aj smerové reproduktory do stropu. V rámci sounbarov mi príde ako najlepšia voľba. Ale je to len môj laický názor.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod Fufin1 4. 12. 2019 11:24

Super díky za reakci. Ten tvůj Samsung N950 jsem měl také v seznamu.

-- 4. 12. 2019 12:42 --

Dado71615 píše:Ja mám momentálne SAMSUNG HW-N950 a som sním spokojný. Aj keď som na internete našiel recenzie kde sním mali problémy, ja fungujem bez problémov. Skús pozrieť novšiu verziu SAMSUNG Q90R. Ja som ho bral hlavne kvôli zadným reproduktorom. Chcel som mať plnohodnotný priestorový zvuk. A taktiež podporuje ATMOS aj DTS:X a má aj smerové reproduktory do stropu. V rámci sounbarov mi príde ako najlepšia voľba. Ale je to len môj laický názor.


Když srovnas LG SL10Y a SAMSUNG Q90R? A raději tedy SAMSUNG Q90R než 950?
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dado71615 4. 12. 2019 12:39

Ja by som znovu zobral SAMSUNG hlavne kvoli zadným bezdrotovym reproduktorom. Aj ked myslim ze aj k LG sa daju dokupit. A cital som nejake recenzie a Q90R by mal byt vylepseny 950, takze v podstate budu podobne ale ta 90 asi o nieco lepsia. Myslim ze hlavne v podani basov ak si dobre pamätam. A este jedno upozornenie tie zadne reproduktory su bezdrotove co sa tyka signalu do elektriky ich musis pripojit.

Prave som si nasiel tie LG zadne reproduktory a podla navodu maju nejaky bezdrotovy prijimac na ktory musis doviest kable z reproduktorov, samsung ma prijimac zabudovany takze staci tie zadne reproduktory pripojit len do zasuvky.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod Fufin1 5. 12. 2019 09:37

Tak nakonec půjdu asi do SAMSUNG Q90R. Přemýšlel jsem ještě nad LG SL10Y ale zkusím si připratit. Navíc už mam Samsung TV.
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fufin1 8. 12. 2019 11:56

Nakonec přemýšlím o Samsung HW-K950 anebo Sony HT ST 5000. Poradíte mi, někdo? Dokáže to někdo srovnat s SAMSUNG Q90R, v čem budou rozdíly?

Moc děkuji.
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lithrai 8. 12. 2019 12:12

Prečo si zrazu začal uvažovať o Sony HT-ST5000 a Samsung HW-K950? To sú trojročné zariadenia. Zober ten Samsung HW-Q90R, nie je o čom...
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fufin1 9. 12. 2019 16:13

Ahoj,

Vidím to na SAMSUNG Q90R, v kombinaci se stereo zesilovačem a stereo repro.

Myslíte, že to není hloupé, takhle kombinovat? Dají se nějak využít stereo repro co mám ke klasickému poslechu. Víceméně to mám jen na Netflix a Playstation, jinak stereo hudbu poslouchám přes Tidal HiFi anebo gramofon a stereo tranzistorovy zesilovač a 2 sloupové reprobedny.

Díky za názor.
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fufin1 21. 12. 2019 17:06

Nutno říci že zde soundbary dost smetli, ale je to 2 roky zpět a nebyly nové typy viewtopic.php?f=1711&t=1126359&view=next
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 12. 2019 18:16

Moc nerozumím tomu, co chceš kombinovat? Pokud máš klasickou stereo sestavu a jde ti jen o připojení TV, stačí nějaký DAC, do kterého přes optiku připojíš jak TV, tak PS a DAC přes analogový výstup do tvého zesilovače.
Pokud chceš vyřešit samostatně pouze TV a PS, abys nemusel ručně zapínat zesilovač, případně DAC a mohl hned hrát, pak soundbar ano, ale na hudbu ve vyšší kvalitě to není ideální.
Výběr soundbaru už je na tobě, podle toho jak jsi náročný a kolik chceš do toho investovat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fufin1 31. 1. 2020 09:23

Tak jsem spokojený uživatel SAMSUNG Q90R.

Poslední věc co řeším, bývalý majitel dal na strop polystyren, vroubkovaný, takže to na odrazy nebude nic moc.

Napadá vás, prosím, jak tohle řešit? Napadlo mne tenká PVC folie, se samořezným šroubem z PVC. Snad by mělo stačit cokoli pevného a rovného?

Děkuji.
Fufin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 31. 1. 2020 09:34

Nejlepší bude ten polystyren sundat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fufin1 31. 1. 2020 10:06

To bohužel nelze, dotyčný udělal řešení...
Fufin1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků